Gaubas Ispanijoje užtikrintai pateko į ketvirtfinalį

Ispanijoje vykstančiame ITF serijos vyrų teniso turnyre pergales toliau skina 18-metis Vilius Gaubas (ATP-609). Ketvirtoji turnyro raketė iš Lietuvos ketvirtadienį aštuntfinalyje per 1 valandą 29 minutes 6:3, 6:3 nugalėjo vardinį kvietimą gavusį ispaną Carlosą Gimeno Valero (ATP-1246).

Įspūdingai startavęs V.Gaubas atitrūko 4:0 ir galėjo susikrauti dar didesnį pranašumą, jei penktajame geime būtų realizavęs „break pointą“. Šeštajame geime C.Gimeno Valero sugebėjo laimėti lietuvio padavimų seriją ir netrukus atgaivino intrigą (4:3). Aštuntajame geime ispanas galėjo išlyginti rezultatą, bet nerealizavo abiejų „break pointų“, o devintajame geime dar pralaimėjo savo padavimų seriją.

Antrajame sete įtampos buvo mažiau. V.Gaubas vėl anksti „pabėgo“ į priekį (3:0) ir šį kartą be problemų išlaikė persvarą iki seto pabaigos, mat C.Gimeno Valero „break pointų“ nebesusikūrė.

V.Gaubas didžiausią persvarą prieš varžovą turėjo pagal žaidimą pirmųjų padavimų metu (74 proc. prieš 49 proc. laimėtų įžaistų kamuoliukų).

Lietuvis pelnė 2 ATP vienetų reitingo taškus ir 438 JAV dolerius. Ketvirtfinalyje jo lauks septintoji turnyro raketė ispanas Pedro Rodenas (ATP-692). Praėjusią savaitę P.Rodenas laimėjo kiek aukštesnio rango ITF turnyrą Ispanijoje ir tąkart pusfinalyje nugalėjo būtent V.Gaubą.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.