Paskutinę badmintono turnyro, kuris tuo pačiu yra ir Europos čempionatas, dieną 20 metų lietuvė 2:1 palaužė Moldovos atstovę Vladą Gingą, nors pirmą geimą pralaimėjo 13:21. Trenerio Povilo Bartušio palaikymo šūksnių ir patarimų įkvėpta S.Golubickaitė antrą geimą laimėjo 21:18, o pergalingą tašką pradėjo paskutiniame geime – 21:16.
Lietuvos sportininkė prisipažino, kad perlaužti mačo eigą jai padėjo tai, kad po pirmo geimo pavyko atsipalaiduoti, be to, labai motyvavo treneris: „Jis kaip psichologas. Labai padeda savo pozityviomis kalbomis, patarimais.“
Nors S.Golubickaitė Europos žaidynių badmintono turnyro D grupėje užėmė trečiąją vietą ir į atkrintamąsias varžybas nepateko, ji į savo patirties bagažą įsidėjo daug svarbių dalykų. „Tokios varžybos – labai didelė patirtis. Manau, kad vis labiau atrandu savo žaidimo stilių. Suprantu, kad labai svarbi yra kantrybė. Reikia per daug nežiūrėti į priekį, o žaisti ir būti žaidime čia ir dabar“, – aiškino Vytauto Didžiojo universiteto studentė.
Pirmame mače lietuvė nusileido visas tris kovas grupėje laimėjusiai 114-asi pasaulio raketei Azerbaidžano sportininkei Keishai Fatimah Az Zahrai (16:21, 19:21), antrame – 23 vietą planetos reitinge užimančiai Vokietijos atstovei Yvonne Li.
S.Golubickaitė pasaulio reitinge yra 243-ia, o jos šiandien nugalėta V.Ginga – 238-a. „Su moldave buvau žaidusi prieš trejus metus. Pralaimėjau sausai“, – prisiminė lietuvė. Europos žaidynėse jai labai įsiminė dvikova su Y.Li: „Su tokio aukšto lygio varžove dar nebuvau žaidusi.“
Po Europos žaidynių geriausia Lietuvos badmintonininkė atostogaus, o vėliau grįš į įprastą rutiną – treniruosis Kęstučio Navicko badmintono akademijoje Kaune, tęs sporto pedagogikos studijas VDU ir kaups patirtį bei reitingo taškus tarptautiniuose turnyruose.
S.Golubickaitė neabejoja, kad K.Navicko akademijos įkūrimas yra didelis postūmis visam Lietuvos badmintonui: „Čia sudarytos aukščiausio lygio sąlygos treniruotėms. Labai stipri bendruomenė. Ir pats Kęstutis neretai atvažiuoja, kai tik randa laiko tarp varžybų.“
Sportininko karjerą dabar jau baigęs geriausias visų laikų badmintonininkas K.Navickas 2015 m. Baku tapo pirmųjų Europos žaidynių bronzos medalininku. Pastaruoju metu olimpietis treniruoja Prancūzijos rinktinę ir taip pat yra atvykęs į Europos žaidynes. 2015 m. Baku rungtyniavo ir S.Golubickaitės treneris P.Bartušis.
Trenerės darbo jau paragavo pati S.Golubickaitė: „Akademijoje treniruoju vaikus ir mėgėjus. Badmintonas – labai populiarus. Jį išbandę tėvai atveda vaikus, žaidžia šeimomis. Visi kartu puikiai leidžia laiką.“
Pati S.Golubickaitė badmintoną pirmą kartą išbandė gimtojoje Ignalinoje: „Vienas iš trijų mano brolių, Deividas, lankė badmintoną. Nutariau ir aš pabandyti, nors jis ir sakė, kad neįdomu. Bet nuėjau. Patiko. O brolis vėliau nebežaidė.“
Geriausiai sporto pasaulyje žinomas kitas badmintonininkės brolis Paulius Golubickas. Jis – Lietuvos rinktinės ir šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas. „Tik dar vienas brolis, Mindaugas, nesportuoja“, – šyptelėjo S.Golubickaitė.
Ji savo trofėjų kolekcijoje irgi turi futbolo aikštėje iškovotų trofėjų. Tarp jų – ir 2018 m. su Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos merginų komanda iškovotą aukso medalį salės futbolo žaidynėse „LadyGolas“. Toje pačioje ekipoje rungtyniavo ir S.Golubickaitės klasės draugė, dabartinė Lietuvos motokroso čempionė Adrija Skudutytė. „Neseniai buvome susitikusios. Labai palikome viena kitą“, – šiandien sakė badmintonininkė. Ji juokėsi prisiminusi, kad tada „LadyGolo“ čempionės iš Kauno, kur vyko futbolo turnyras, į Ignaliną buvo parvežtos limuzinu.
Žiemos sporto sostinėje Ignalinoje augusi S.Golubickaitė yra lankiusi ir slidinėjimo treniruotes. Gailisi nepabandžiusi ir biatlono, Bet kai reikėjo apsispręsti, kuriuo sportiniu keliu žengti tolyn, ji ilgai nedvejojo ir sėkmingai gina Lietuvos garbę badmintono aikštelėse.