Vroclave (Lenkija) vykstančiame 2024 metų Europos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos kiokušin karatė čempionate medalius išsidalino jaunieji sportininkai.

Lietuvos rinktinė jaunių ir jaunimo varžybose iš viso pelnė 28 apdovanojimus: 7 – aukso, 8 – sidabro ir 13 – bronzos.

Asmeniškai geriausią rezultatą pasiekė 18-metis klaipėdietis Nikas Kvasys. Dianos Mačiūtės auklėtinis tapo jaunimo (iki 20 metų) čempionu tiek kumitė (80-85 kg svorio kategorija), tiek katos rungtyse, o komandinėje katoje su Agne Žilinskaite ir Kajumi Malinenu pelnė sidabrą.

Jaunimo amžiaus grupėje čempionų taures taip pat iškovojo Rima Dulko (55-60 kg) ir Kamilė Vrubliauskaitė (60-65 kg), o tarp jaunių (iki 16 metų) – Aušrinė Kalinauskaitė (50-55 kg), Karolina Radžiūnaitė (55-60 kg) bei komandinės katos komanda, kurią sudarė Rasa Šeškauskaitė, Herkus Zibalis ir Emilijus Stoncelis.

Antrąsias vietas Europos čempionate taip pat užėmė Daniilas Grigorjevas (U20; 70-75 kg), Goda Surgautaitė (U16; 55-60 kg), Milena Aleksandrova (U16; +65 kg), Evenas Čeponas (U16; 65-70 kg), Damianas Verkovskis (U16; +75 kg), Titas Česnauskas (U16; kata) bei Dovydas Ūselis, Titas Česnauskas ir Augustas Ambrazaitis (U16, komandinė kata), o trečiąsias – Dorota Širma (U20; 55-60 kg), Augustė Uleckaitė (U20; +65 kg), Domantas Norkus (U20; 70-75 kg), Titas Špėgis (U20; 75-80 kg), Renaldas Romankevičius (U20; 85-90 kg), Tomas Konovalovas (U20; +90 kg), Dominykas Riauba (U20; kata), Gabija Kniežaitė (U16; +65 kg), Vilius Zablockis (U16; -50 kg), Dominykas Melničukas (U16; 50-55 kg), Jonas Stanevičius (U16; 60-65 kg), Karolina Radžiūnaitė (U16; kata) ir Aušrinė Kalinauskaitė (U16; kata).

Europos čempionate dalyvauja 469 sportininkai iš 25 valstybių. Komandinėje įskaitoje Lietuvos kovotojus pranoko tik ukrainiečiai, pelnę 8 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.

Sekmadienį Vroclave vyks suaugusiųjų čempionatas be svorio kategorijų. Jame Lietuvai atstovaus Julija Balčiūtė, Marija Sekunda, Orestas Abazorius, Benas Čekanavičius ir Paulius Žimantas.