Lietuvai šiose olimpinėse žaidynėse didelė dalis ekspertų ir apžvalgininkų prognozavo vos vieną medalį – ir jį plaukimo rungtyje Danui Rapšiui. Vis dėlto, trys nauji startai kukliai 41 sportininko Lietuvos delegacijai yra itin daug.
Ko gero, daugiausiai vilčių pakovoti dėl pirmojo olimpinio medalio Tokijuje teikia 2017 m. Pasaulio čempionas A. Gudžius. Triskart geriausiu Lietuvos lengvaatlečiu pripažintas 30-metis yra ir labiausiai patyręs, ir daugiausiai aukšto rango varžybų matęs sportininkas iš šios trijulės.
D. Zagainova savo ruožtu pasitinka didžiausią gyvenimo iššūkį. 24 metų vilnietė 2019 metais tapo Europos U-23 čempione, tačiau tokios svarbos ir tokio aukšto rango varžybos jai – pirmos karjeroje.
Šuolininkas į aukštį A. Glebauskas – vienas mažiausiai plačiajai visuomenei pažįstamų Lietuvos delegacijos atstovų. Tiesa, tai nė kiek nesumenkina jo talento ir įdirbio. 26 metų atletas neseniai Kaune įveikė 230 cm aukštį ir užfiksavo aštuntą geriausią rezultatą pasaulyje. Tokį aukštį bendrai Lietuvos istorijoje peršoko viso vos trys sportininkai.
Tv3.lt prieš šių trijų sportininkų startą Tokijuje kalbėjosi su Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiąja trenere Nijole Medvedeva. Likus parai iki auklėtinių starto, patyrusi trenerė kalbėjo apie malonų jaudulį ir nekantrų laukimą.
„Tai buvo labai ilgi penkeri laukimo metai. Vieniems tai išėjo į naudą, kitiems kaip tik atvirkščiai. Jausmas, kai supranti, kad viskas iš tiesų prasideda jau dabar, yra ypatingas. Visi to labai laukėme. Sportininkai jaučia jaudulį, mes irgi jaudinamės – būtų keista, jei būtų kitaip“, – šyptelėjo N. Medvedeva.
Rinktinės vyriausioji trenerė užtikrino, kad visi lengvosios atletikos atstovai iš Lietuvos jaučiasi puikiai, sveikatos problemų neturi, todėl beliko sulaukti oficialaus starto.
Tiesa, išskyrusi tai, kad du iš trijų lengvaatlečių yra debiutantai, trenerė tikėjosi, kad sportininkai susitvarkys su savo emocine būsena.
„Svarbiausia, kad mūsų sportininkai susitvarkytų su savo psichologija. Emocijos juos užvaldys, faktas, bet reikia neleisti joms imti viršų. Tikimės ir tikime, kad jiems pavyks padaryti tai, ką gali geriausiai“, – sakė N. Medvedeva.
Sakoma, kad olimpinis principas „Svarbiausia sudalyvauti“ metai iš metų vis labiau praranda tikrąją reikšmę. Pasidomėjus, ar iš tiesų, kasdien Tokijuje matydama šiuos tris atletus trenerė galėtų pritarti šiam posakiui, N. Medvedeva tvirtai užtikrino, kad nė vienas iš trijulės neketina tiesiog sudalyvauti – visi jie eina laimėti.
„Mes žinome savo sportininkų galimybes, matome jų rezultatus. Negali plaukioti padangėmis ir fantazuoti, kad atvažiuoji tik dalyvauti. Taip, olimpinis principas yra sudalyvauti, bet juk kiekvienas atletas čia atvažiuoja laimėti. Nėra tokio, kuriam tiktų tiesiog sudalyvavimas. Mes esame realistai ir žinome, ko galime tikėtis. Reikia, kad parodytume geriausius įmanomus rezultatus, bet niekada niekas nėra garantuotas – kiekviena diena turi savo naujienų. Aišku, vien dalyvavimas olimpiadoje yra labai didelė pergalė. Mes labai didžiuojamės, kad mūsų sportininkai yra tarp geriausių pasaulio atletų. Sutikime, kad čia nedalyvauja kiekvienas norintis, toli gražu“, – kalbėjo N. Medvedeva.
Kalbėti apie galimus medalius ir prognozuoti savo auklėtinių pozicijų rinktinės trenerė nepanoro. Moteris palinkėjo žiūrovams kantrybės ir dar kartą užtikrino tai, dėl ko penktadienį startuos trys lietuviai lengvaatlečiai.
„Mes tikrai neiname tiesiog sudalyvauti“, – šyptelėjo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės specialistė.