Dar vieną pergalę NBA lietuvių atstovaujamų komandų susitikime iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ (8/7). Jono Valančiūno atstovaujama komanda šįkart Sakramento „Kings“ (8/6) įveikė rezultatu 117:112 (32:30, 30:20, 29:29, 24:33).

Lietuvių susitikime „Pelicans“ pirmąją pergalę iškovojo prieš pora dienų, kai Sakramento ekipą sutrypė 123:93.

Abu lietuviai šiame mače savo komandoms pelnė po dviženklį taškų skaičių. J. Valančiūnas surinko dvigubą dublį, kai per 27 minutes sumetė 15 taškų (6/9 dvit., 3/4 baud.) ir atkovojo 11 kamuolių.

Tuo tarpu Domantas Sabonis „Kings“ komandai pelnė 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Tai buvo pirmas kartas po penkių mačų iš eilės, kai jis nepasižymėjo dvigubu dubliu.

Rungtynių pradžioje Sakramento komanda dar buvo priekyje, o „Pelicans“ savo pusėn rezultatą persvėrė tik tada, kai Dysonas Danielsas sumetė du baudų metimus pirmojo kėlinio pabaigoje.

Nors antrojo ketvirčio pradžioje komandos žengė koja kojon, tačiau Naujojo Orleano komanda vėliau ėmė krautis sau persvarą. Likus 35 sek. iki ilgosios pertraukos J. Valančiūno ekipa jau turėjo 17 taškų atotrūkį.

Visgi rungtynių pabaiga „pelikanams“ nebuvo lengva. Likus žaisti 7 min. komandos vėl buvo išsilyginusios ir švieslentė rodė gražų rezultatą 100:100, kai per keturias minutes „Kings“ surengė spurtą 18:4.

Įtemptoje mačo pabaigoje Brandonas Ingramas pavogė De'Aaron Foxo perdavimą, prasiveržė į kitą pusę ir iš vidutinio nuotolio pataikė į krepšį bei likus 1:37 min. persvėrė rezultatą (113:108).

Paskutinę minutę B. Ingramas, pasinaudojęs Ziono Williamsono perdavimu, atliko staigų metimą ir padidino rezultatą iki 115:110. Sakramento komandai prireikė 15 sekundžių, kad D. Foxas pataikytų metimą, kuris likus vos sekundei priartino juos iki 115:112.

B. Ingramas sumetė dvi baudas dėl Maliko Monko pabaigos ir „Kings“ jau nebeturėjo šansų laimėti.

Rezultatyviausiai „Pelicans“ gretose pasirodė Z. Williamsonas su 25 taškais, dar 23 pridėjo B. Ingramas. „Kings“ pusėje 26 taškus savo sąskaitoje turėjo D. Foxas, o dar 22 įrašė ir Harrisonas Barnesas.

Penktadienį Sakramento krepšininkai sieks sugrįžti į pergalių kelią, kai Minesotoje susitiks su vietos „Timberwolves“, „Pelicans“ susitiks su Los Andželo „Clippers“.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 25 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Brandonas Ingramas 23 (4 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (6/9 dvit., 3/4 baud., 11 atk. kam.), Jordanas Hawkinsas 13, Naji Marshallas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jose Alvarado 10.

„Kings“: De’Aronas Foxas 26 (5 rez. perd.), Domantas Sabonis 23 (8/11 dvit., 7/10 baud.), 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 22, Trey Lylesas 12 (8 atk. kam.), Malikas Monkas 10 (4 atk. kam., 5 rez. perd.).