N. Harrisonas „Mavericks“ klubo vadovu tapo 2021 m. birželio 25 d. kartu su naujuoju vyriausiuoju treneriu Jasonu Kiddu. Tuometinis klubo savininkas Markas Cubanas tikėjo, kad šis tandemas kartu su Luka Dončičiumi sugrąžins Teksaso klubui čempionų žiedus.
Visgi 2023 m. M. Cubanas pardavė didžiąją dalį „Mavericks“ akcijų, o dabar lygos užkulisiuose kalbama, kad ankstesnis savininkas jokiais būdais nebūtų leidęs parduoti savo didžiausios žvaigždės. Pardavęs kontrolinį klubo akcijų paketą M. Cubanas taip pat prarado sprendimų galią, o klubo savininkus parduoti 2018 m. NBA naujokų biržos trečiąjį šaukimą greičiausiai įtikino N. Harrisonas.
Nico Harrison said he and Rob Pelinka had “really intense conversations” about this trade over coffee, and there were no other teams that knew about this:
Harrison said these conversations went on for three to four weeks, and Jason Kidd didn’t know about it.
(🎥: @wfaa) pic.twitter.com/Ch7QnJtI9dREKLAMA— Noah Weber (@noahweber00) February 2, 2025
Šiuo metu M. Cubanas išlaiko 27 proc. komandos akcijų ir lieka atsakingas už krepšinio operacijas.
Visgi generalinis direktorius N. Harrisonas turi įgaliojimus kontaktuoti tiesiogiai su naujuoju klubo savininku Patricku Dumontu ir autonomiškai priimti su klubo personalu susijusius sprendimus.
Nors M. Cubano nuomonė vis dar svarbi klubo valdymo organuose, tačiau jis jau nebeturi paskutinio lemiamo žodžio mainų metu, renkantis NBA naujokus ar perkant laisvuosius agentus.
N. Harrisonas taip pat prieš šio vakaro rungtynes su Klivlando „Cavaliers“ teigė, kad apie keturias savaites trukusias derybas su „Lakers“ ekipos vyriausiasis treneris Jasonas Kiddas informuotas nebuvo.
Kas yra N. Harrisonas?
Įsitraukdamas į šiuos grandiozinius mainus N. Harrisonas neabejotinai rizikuoja savo reputacija ir su laiku gali užsitraukti dar didesnę klubo sirgalių nemalonę, jei jo projektas nebus sėkmingas, o „Lakers“ taps dar didesne jėga Vakaruose.
Prieš tapdamas NBA klubo galva N. Harrisonas net 19 metų buvo vienu „Nike“ kompanijos vadovų ir geriausių jos darbuotojų.
„Nike“ atstovu NBA lygos klausimais jis tapo dar 2002 metais ir buvo užmezgęs itin glaudų ryšį su tragiškai žuvusia „Lakers“ legenda Kobe Bryantu. Savo karjerą sporto prekių bendrovėje jis pradėjo kaip rinkodaros atstovas JAV Pietvakariuose ir pradžioje dirbo su tokiomis žvaigždėmis kaip Dirku Nowitzki, Timu Duncanu, Tony Parkeriu ar Manu Ginobiliu, tačiau antraisiais savo darbo metais tapo Kobe Bryanto rinkodaros specialistu, o taip pat dirbo su Michaelu Jordanu.
N. Harrisonas užmezgė tvirtus santykius ir draugystę su K. Bryantu ir dirbdamas su juo padėjo šiam pagerinti įvaizdį, o tai padėjo jam pakilti karjeros laiptais „Nike“ organizacijoje.
Pastaraisiais metais N. Harrisonas įtraukė save į NBA žemėlapį dėl savo gerų ryšių su žaidėjais. Anot ESPN žurnalisto Timo McMahono, N. Harrisonas dar prieš tapdamas „Mavs“ vadovu palaikė tvirtus santykius ir su Luka Dončičiumi, o jo paslaugomis domėjosi ir ne viena NBA organizacija, siūlydama aukštas pareigas.
Pats taip pat profesionaliai žaidė krepšinį. Nors į NBA kaip žaidėjas nepateko, tačiau pasibaigus koledžo karjerai septynerius metus žaidė Europoje.
NCAA pirmenybėse jis atstovavo „Montata state“ universitetą ir savo laiku garsėjo kaip vienas geriausių gynybos specialistų visoje JAV.
Nico Harrison has made the single worst trade in sports history pic.twitter.com/o096vIZFuD
— NBA World (@NBAW0RLD24) February 2, 2025
N. Harrisonas įsitikinęs: L. Dončičius ant jo pyksta
Savo pasisakymais po mainų 52-ejų N. Harrisonas parodo, kad būtent jis yra atsakingas dėl L. Dončičiaus išsiuntimo į Kaliforniją ir to nesikrato.
„Spėju, kad jis turbūt nenori su manimi kalbėti“, – apie tolimesnius santykius su slovėnu sakė N.Harrisonas.
Kad dar nepatyręs „Mavs“ generalinis direktorius padarė kvailystę rašo daugelis JAV sporto portalų, įskaitant įtakingą „Sports Illustrated“.
„Valdyti NBA komandą yra daug sunkiau, nei atrodo iš šalies. Tačiau galiausiai sėkmę dažnu atveju lemia du veiksniai: superžvaigždės įsigijimas ir jos suvaldymas. „Mavs“ turėjo superžvaigždę. Jiems nepavyko jos suvaldyti. N. Harrisonas gali pasigirti nauju įsigijimu Anthony Davisu, tačiau A. Davisui yra beveik 32-eji metai ir jis patyrė daug traumų. Niekas nekeistų 25 metų Dončičiaus į Davisą“, – rašoma vienoje mainus analizuojančioje Michaelo Rosenbergo publikacijų.
Straipsnio autorius pridėjo, kad pats N. Harrisonas greičiausiai nesugebėjo susitarti su NBA žvaigžde ar pasamdyti tinkamų žmonių, kurie padėtų slovėnui spręsti jo problemas ar kitaip įtakoti jo karjerą.
„Mavericks“ niekada neturėjo pasiekti šio taško. Net turėdama problemų dėl žaidėjo fizinės būklės ar abejingumo gynyboje, L. Dončičius kiekvieną iš paskutinių penkių sezonų vis tiek buvo pirmoje NBA komandoje. Manau, Dončičiui sunku. Bet nemanau, kad jis buvo neprieinamas“, – svarsto „Sports Illustrated“ žurnalistas.
Šiuo sprendimu šokiruotas liko ne tik L.Dončičius, tačiau ir visas NBA pasaulis, vis dar bandantis suvokti šio sandorio logiką.
„Aš suprantu, kodėl žmonės iš pradžių galėjo būti nustebę, – atlikęs mainus teigė N.Harrisonas. – Tačiau tikiu, kad dabar esame geresnėje padėtyje tiek šiam momentui, tiek ateičiai. Galų gale tai yra pagrindinis mūsų tikslas. Mano darbas – priimti sunkius sprendimus, kurie padėtų pasiekti mūsų tikslus“.
Pasak „The News“, N.Harrisonas su „Lakers“ generaliniu direktoriumi Robu Pelinka apie šį mainų variantą kalbėjosi daugiau nei mėnesį, o prieš kelias savaites jis sulaukė visapusiško klubo valdytojo P. Dumonto palaikymo.
Kodėl „Mavericks“ nusprendė iškeisti L.Dončičių?
L.Dončičius praleido visus septynerius savo NBA karjeros sezonus Dalase ir būdamas vos 25-erių jau yra laikomas vienu geriausių lygos žaidėjų. Jis vedė komandą į 2024 m. NBA finalą ir palieka „Mavericks“ su trečiu didžiausiu taškų vidurkiu lygos istorijoje (28,6 tšk. per rungtynes).
Tačiau buvo keletas priežasčių, kodėl klubas nusprendė atsisveikinti su juo. Pasak daugelio šaltinių, Dalaso vadovybę neramino nuolatinės L.Dončičiaus fizinės kondicijos problemos. Šį sezoną jis sužaidė vos 22 rungtynes dėl kairiojo blauzdos raumens traumos.
N.Harrisonas taip pat pažymėjo, kad komanda siekė pagerinti gynybą, o A.Davisas buvo laikomas tinkamiausiu sprendimu.
„Mavericks“ nenorėjo su L. Dončičiumi sudaryti maksimalios vertės sutartį
Po mainų darosi aišku, kad Teksaso klubas sąmoningai priėmė šį sprendimą prieš artėjantį tarpsezonį.
L.Dončičius šią vasarą būtų galėjęs pasirašyti penkerių metų 345 mln. JAV dolerių maksimaliausią kontraktą, tačiau po šių mainų ši galimybė jam nebegalioja.
„Jautėme, kad pavyko užbėgti už akių sudėtingai vasarai, kai jis būtų buvęs tinkamas tai sutarčiai, o kitais metais būtų galėjęs pasinaudoti galimybe nutraukti bet kokį turimą kontraktą, – aiškino N.Harrisonas, – Žinojome, kad komandos jau ruošiasi tam momentui, kai L.Dončičius taptų laisvas agentas. Mes nusprendėme to nelaukti ir priimti sprendimą dabar“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!