• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau po keleto dienų Romoje (Italija) prasidės Europos lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmąją dieną į disko metimo sektorių žengs ir dėl aukso medalio kovos Mykolas Alekna, o jam iššūkį mes beveik visi stipriausi varžovai. 

Jau po keleto dienų Romoje (Italija) prasidės Europos lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmąją dieną į disko metimo sektorių žengs ir dėl aukso medalio kovos Mykolas Alekna, o jam iššūkį mes beveik visi stipriausi varžovai. 

REKLAMA

Europos čempionate M. Alekna nesusidurs su puikią formą demonstruojančiu australu Matthew Denny, tačiau į Romą atvyks puikiai pažįstami švedas Danielis Stahlis, slovėnas Kristjanas Čehas ir kiti pajėgūs disko metikai. 

Naujienų portalas tv3.lt kviečia pasižvalgyti, kokie pajėgiausi varžovai susidurs su pasaulio rekordininku M. Alekna.

Danielis Stahlis

31-erių Švedijos sportininkas aktyviau kopti į disko metimo viršūnę pradėjo 2016 m., kai Europos čempionate užėmė 5-ąją vietą bei papuolė į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tada 24-erių sportininkas olimpiadoje nesužibėjo ir nepateko į finalą. 

Visgi kitąmet, 2017 m. birželį, švedui pavyko įrankį nusviesti 71,29 m, taip nustatant naują asmeninį rekordą ir trimis centimetrais pagerinant 1984 m. Ricky Bruch pasiektą Švedijos rekordą. 

REKLAMA
REKLAMA

Šis D. Stahlio metimas buvo tolimesnis nei bet kuris disko metimas pasaulyje nuo 2013 m. 

Tais pačiais metais pasaulio čempionate D. Stahlis jau pasidabino sidabru ir tik 2 cm nusileido Andriui Gudžiui, kuris tapo čempionu. 

REKLAMA

Nors 2018 m. Europos čempionate Švedijos atletas ir vėl neprilygo lietuviui, tačiau 2019 m. pasaulio čempionate užkopė į viršūnę, kai 67,59 m nusviestas diskas jam garantavo čempiono vardą.

Nuo to laiko sportininkas išsilaikė disko metimo elite ir aukso medalius iškovojo tiek 2020 m. olimpinėse žaidynėse, tiek 2023 m. pasaulio čempionate. 

Pastarosiose pirmenybėse jis taip pat pagerino ne tik čempionato, bet ir savo asmeninį rekordą, kai įrankį numetė 71,49 m. Tais metais M. Alekna numetė 68,85 m ir užėmė trečiąją vietą.  

REKLAMA
REKLAMA

Visgi šio sezono pradžia jam buvo gan sudėtinga. Ketveriose varžybose iš eilės triumfavo M. Alekna, o švedo sezono rekordas kol kas yra 68,99 m. Praeitų metų pasaulio čempionate tokio rezultato būtų pakakę trečiai vietai. 

Kristjanas Čehas

25-erių slovėnas vaikystėje nesidairė į sportą. Augdamas jis nebuvo sporto mėgėjas, prastai matė ir dažniau būdavo sutinkamas tėvų pieno ūkyje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto 2022 m. jis tapo dominuojančia jėga vyrų disko metimo varžybose, tapo pasaulio čempionu, iškovojo Europos sidabrą ir laimėjo prestižinį „Deimantinės lygos“ titulą.

2017 m. jis pirmą kartą dalyvavo didelėse varžybose – Europos U20 čempionate, tačiau ten nepavyko sėkmingai pasirodyti. Visgi po dvejų metų Gavlėje (Švedija) jis tapo Europos U23 čempionu ir atstovavo savo šaliai pirmajame pasaulio čempionate Dohoje (Kataras), kur užėmė 31 vietą.

REKLAMA

Iki 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių jo talentas pasidarė akivaizdus. Ten slovėnas užėmė penktąją vietą. 

2022 m. K. Čehas laimėjo 18 iš 20 varžybų. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Judžine, JAV jis beveik dviem metrais aplenkė artimiausius varžovus, pasiekęs geriausią čempionato rezultatą – 71,13 m. 2023 m. disko metikas pasaulio čempionate pasipuošė bronza, nusileisdamas tik jau minėtam D. Stahliui.  

REKLAMA

Geriausias slovėno karjeros rezultatas buvo 71,86 m, tačiau šį sezoną šios ribos jis dar nepasiekė. Kol kas geriausias sezono K. Čeho rezultatas yra 70,48 m, tačiau „Deimantinėje lygoje“ jam sekėsi kukliau. 

Osle (Norvegija) jis nusviedė 65,12 m ir liko penktas, o Maroke – 64,64 m ir užėmė tik septintąją vietą.

Lukas Weisshaidingeris

Nors suaugusiųjų varžybose 32-ejų atletas aukščiausios prabos medalių dar nėra nuskynęs, tačiau ne kartą yra į Austriją parvežęs bronzą. Ant trečio podiumo laiptelio jis lipo 2018 m. Europos čempionate, 2019 m. pasaulio čempionate ir 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai austras pasiekė ir geriausią savo karjeros rezultatą, kai įrankį nusviedė 70,68 m. Prie 70 m ribos jis buvo priartėjęs ir šį sezoną, kai gimtojoje Austrijoje vykusiose varžybose jis nusviedė 69,04 m.

Andrius Gudžius

Nors pernai Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate A. Gudžius liko be medalių, tačiau jo į paraštes nurašyti taip pat negalima. Tą ne kartą jau yra kartojęs ir olimpinis disko metimo čempionas Romas Ubartas. 

REKLAMA

Patyręs lietuvis savo sąskaitoje turi 2017 m. pasaulio čempionato ir 2018 m. Europos čempionato aukso medalius, o Judžine vykusiose planetos pirmenybėse 2022 m. pasipuošė bronza. 

Tiesa, A. Gudžiaus karjeros rekordas, skirtingai nei prieš tai minėtų sportininkų, neperlipa 70 m ribos – 69,59 m. Šį sezoną jis taip pat dar nesublizgėjo (65,21 m), tačiau tai padaryti turės puikią progą Romoje.

Clemensas Pruferis

Stiprų žingsnį į priekį šį sezoną dėjo ir 26-erių Vokietijos disko metikas. Praeitą sezoną geriausią rezultatą užfiksavęs 64,52 m, šiemet C. Pruferis varžybose Vokietijoje įrankį švystelėjo 69,09 m.

REKLAMA

Toks rezultatas buvo geriausias Vokietijos sportininko metimas nuo 2013 m., kai pasaulio čempionate auksą nuskynė Robertas Hartingas, diską numetęs 69,11 m.

Tiesa, vokietis dar nėra įsirašęs tarp lyderių suaugusių čempionatuose, o geriausias jo pasiekimas yra Europos U23 čempionato sidabras, tačiau su tokiais pareiškimais jis tikrai negali būti užmirštas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų