Kauno „Žalgiris“ (1/2) dramatiškoje kovoje iškovojo pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antradienio vakarą namuose po atkaklios kovos mačo pabaigoje 68:65 (16:24, 15:14, 21:15, 16:12) pranoko Bolonijos „Virtus“ (1/2).

36

Beje, rungtynių didžiosios pertraukos metu „Žalgiris“ atidavė pagarbą ilgamečiui kapitonui P. Jankūnui.

Į Kauno arenos palubes pakilo praėjusį sezoną karjerą baigusio krepšininko 13 numeriu pažymėti marškinėliai.

O „Žalgiris“ labai prastai pradėjo mačą, o tuo pasinaudoje svečiai iškart atitrūko 11:2. Kauniečiai atrodė praradę koncentraciją, o „Virtus“ kontroliavo rungtynes ir visada išliko priekyje.

Bolonijos ekipa pabandė atitrūkti dar labiau, bet „Žalgiris“ prieš pertrauką sugebėjo sužaisti geras atkarpas ir būti visai netoli varžovų (31:38).

Po pertraukos daugiatūkstantinės minios palaikomi kauniečiai jau į aikštę išėjo visiškai kitaip nusiteikę.

Užsivedę žalgiriečiai gana greitai varžovų persvarą ištirpdė ir aikštėje užvirė atkakli kova. Komandos vis keitėsi pirmaujančiųjų vaidmenimis, o prieš lemiamą mačo kėlinį kauniečiai atsilikinėjo tik tašku (52:53).

Įpusėjus kėliniui toliau aikštėje virė atkakli kova, bet artėjant mačui prie pabaigos „Virtus“ surengė kelias atakas be atsako ir kiek atitrūko (63:58).

Bet charakterį parodę kauniečiai priartėjo iki vieno taško ir turėjo kamuolį savo rankose. I. Brazdeikis puikiu prasiveržimu likus 13 sek. išvedė komandą į priekį 66:65.

Varžovai turėjo šansą atsakui, bet Milošas Teodosičius suklydo ir kamuolys atiteko žalgiriečiams. I. Brazdeikis vėliau dar ramiai dar sumetė baudų metimus ir įtvirtino komandos pergalę.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Rolands Šmits 13 (5 atk. kam.), Keenanas Evansas 9 (4 rez. perd.), Kevarrius Hayesas 6 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 6 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Laurynas Birutis 5, Tyleras Cavanaugh 5 (5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 5, Tomas Dimša 4.

„Virtus“: Kyle'as Weemsas 15, Mouhammadou Jaitehas 9 (4 atk. kam.), Jordanas Mickey 9 (4 atk. kam.), Semi Ojeleye'as 8 (5 atk. kam.), Milošas Teodošičius 7 (6 rez. perd.), Danielas Hackettas 6 (5 rez. perd.), Isaia Cordinieras 4.