Praleidęs tarp vartų virpstų daugiau nei 20 savo gyvenimo metų buvęs Vokietijos rinktinės ir Miuncheno „Bayern“ vartininkas Oliveris Kahnas vakar sužaidė savo paskutines - atsisveikinimo - rungtynes.

Nors jose „karaliui Kahnui” ir nepavyko išsaugoti savo vartų sausų ar pačiam pasižymėti, visas stadionas tiesiog gaudė aplodismentais, kai Oliveris buvo keičiamas.

O. Kahnas vakar rungtyniavo Miuncheno „Bayern“ klubo gretose – klubo, su kuriuo iškovojo net aštuonis nacionalinių pirmenybių čempionų titulus ir kartą, 2001 metais, net tapo UEFA Čempionų lygos nugalėtojais, kai „titanas“ atrėmė net tris vienuolikos metrų baudinius.

Pilnutėliame Miuncheno „Allianz Arena“ stadione, talpinančiame net 69 tūkstančius žiūrovų, pirmasis įvartis vakar krito 33 minutę. Į legendinio O. Kahno vartus kamuolį pasiuntė Piotras Trochowskis. Tiesa, Vokietijos rinktinės žaidėjai persvara džiaugėsi neilgai, iškart po pertraukos 51 minutę taikliu smūgiu pusiausvyrą atstatė „Bayern“ snaiperis Miroslavas Klose.

Mačas taip ir baigėsi 1:1, o O.Kahnas, kaip ir prognozuota, buvo pakeistas 75 minutę - tuomet beveik visi stadione mačą stebėję sirgaliai pakilo iš savo vietos ir garsiais aplodismentais atidavė pagarbą gyvai legendai ir tautos didvyriui.

39-erių metų futbolininkas, kuris per savo karjerą Vokietijos „Bundesligos“ čempionate sužaidė net 557 rungtynes, tikino, kad per daug gal ir nepasiilgs paties žaidimo, bet jo pamiršti niekada nesugebės.

„Šis vakaras man buvo labai jaudinantis, galbūt net pats brangiausias per visus metus. Visą mano karjerą mane slėgė spaudimas, o šiandien buvo tiesiog didelis džiaugsmas būti stadione ir mėgautis fanų palaikymu paskutinį kartą“ – nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui sunkiai tvardė emocijas O. Kahnas.

„Ši ypatinga mano gyvenimo dalis baigiasi, bet tuo pačiu prasidės kitas etapas“ – konstatavo O. Kahnas.

Galutinai pakabinęs bucus ant vinies ir užbaigęs stulbinančią savo profesionalo karjerą jis dabar dirbs kaip televizijos konsultantas. Naujojo darbo pradžia Oliverio laukia jau čia pat – rugsėjo 10 dieną, kai Vokietijos rinktinė susitiks su Suomijos vienuolike 2010 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybose.

Priminsime, kad O. Kahnas tris kartus buvo pripažintas geriausiu pasaulio ir keturis kartus geriausiu Europos vartininku. Be kita ko, jis du kartus buvo išrinktas geriausiu Vokietijos futbolininku ir net šešis kartus – geriausiu šalies vartininku.

Tiems, kas nėra abejingi Oliveriui ir nori atiduoti jam pagarbą, siūlome paskaityti straipsnį „Oliveris Kahnas – vartininkas, kurio neįmanoma pamiršti“, dedikuotą būtent šiam vartų sargui ir visai įspūdingai jo karjerai.