Abu plaukikai turėjo pasirodyti Tokijo olimpinėse žaidynėse, tačiau Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) nusprendė laikinai sustabdyti jų sportinę veiklą tarptautinėse plaukimo varžybose, rašoma „The Insider“. FINA remiasi Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) pateiktais duomenimis. Rusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad šiuo atveju kalbama „apie 5 metų senumo įvykius“.
Rusijos plaukimo federacijos prezidentas Vladimiras Salnikovas aiškino, kad sieks rusų sportininkų išteisinimo ir jų dalyvavimo liepos 23-ąją prasidėsiančioje Olimpiadoje.
Nuolatiniai dopingo skandalai
„Sport Ekspress“ pažymima, kad nors šių sportininkų galimybės laimėti medalius ir nebuvo didelės, pats jau eiliniu tapusio dopingo skandalo faktas Rusijai yra itin nemalonus.
Manoma, kad Rusijos plaukikus pasiekė dar 2011-2015 metais darytų ir neviešintų Maskvos antidopingo agentūros dopingo tyrimų rezultatai. Rusija yra pripažinta kalta slėpusi ir falsifikavusi teigiamus dopingo rezultatus tuo laikotarpiu, tačiau savo kaltės nepripažįsta, o ir pačius įrodymus yra konfiskavęs vietos saugumas – tariamai vyksta tyrimas dėl Maskvos antidopingo agentūros vadovybės piktnaudžiavimo savo padėtimi.
Buvęs agentūros vadovas Grigorijus Rodčenkovas, atskleidęs masinį tyrimų falsifikavimą Rusijoje, buvo priverstas bėgti į JAV. Manoma, kad būtent jo pateikti įrodymai ir leidžia WADA imtis priemonių prieš taisykles pažeidusius Rusijos sportininkus.