Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) ateinančią ketverių metų kandenciją vadovaus 46 metų šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Penktadienį Vilniuje LTOK generalinėje asamblėjoje vykusiuose rinkimuose už Sidnėjaus olimpinę čempionę balsavo 57 iš 100 dalyvavusių LTOK narių.
„Ačiū už pasitikėjimą. Aš ir mano komanda padarys viską, kad nepasigailėtumėt“, - iš karto sužinojusi rezultatą sakė D. Gudzinevičiūtė. Jos varžovas rinkimuose 40 metų disko metikas Virgilijus Alekna sulaukė 43 balsų už ir 57 balsų prieš.
LTOK vadovo kėdėje D. Gudzinevičiūtė pakeis 24 metus - nuo pat LTOK atkūrimo pradžios - 1988 metų gruodžio 11 dienos - šias pareigas ėjusį 61 metų Artūrą Poviliūną. Pastarasis nusprendė nebekelti savo kandidatūros septintajai kadencijai.Generalinė asamblėja beveik vienbalsiai nutarė balsuoti slaptai.
Generalinės asamblėjos sesijoje taip pat patvirtinti trys LTOK viceprezidentai Arvydas Juozaitis, Romualdas Bakutis, Algis Bronislovas Vasiliauskas, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, revizijos komisijos nariai Donatas Kazlauskas, Saulenis Pociūnas, Rimantas Jogėla.
Rinkimų eiga
„Mane puikiai pažįstate. Visas gyvenimas susijęs su sportu. Žinau sportininkų problemas, sporto bendruomenės bėdas. Ilgai dvejojau, ar esu pasirengęs užimti tokias atsakingas pareigas. Šiandien galiu tvirtai pasakyti – esu pasirengęs. Žengsiu šį drąsų žingsnį. Didelis sporto visuomenės palaikymas įkvėpė siekti šio tikslo. Ačiū“, – prisistatydamas kalbėjo V. Alekna.
Jis trumpai pateikė savo planuojamą veiklą, pristatė komandą, jei taptų LTOK prezidentu. Trys jo siūlomi viceprezidentai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, Lietuvos plaukimo federacijos vadovas Tomas Kučinskas ir, jei sutiks, olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.
Virgilijus Alekna (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
„Man savęs nereikia pristatinėti. Kodėl apsisprendžiau? Tai padariau pati. Esu atvira, nebijau to daryti, jei net prarasiu pasitikėjimą. Neturiu pagrindo abejoti V. Alekna, bet nerimą kelia jo komanda, todėl kviečiau į savo komandą tik jį. Patirtis, išsilavinimas, entuziazmas – mano komandos savybės. Čia nėra pilkųjų kardinolų“, – prisistatydama kalbėjo D. Gudzinevičiūtė. Ji, kaip ir V. Alekna tvirtino, kad skaidrumo ir viešumo LTOK veikloje trūksta.
„Jei būsiu išrinkta LTOK prezidente, būsiu visiems teisinga. Visos sporto šakos yra lygios. Esu moteris, tai reiškia, kad esu linkusi ne kariauti, o ieškoti kompromiso, – kalbėjo ji. – Klaidų LTOK veikloje būta, bet iš jų reikia pasimokyti. Reikia aktyviau nušviesti savo veiklą, siekiant skaidrumo ir pritraukiant naujus rėmėjus.“ Ji teigė turinti keletą konkrečių idėjų, kaip pagerinti sporto bazių situaciją Lietuvoje.
„Vyks ne revoliucija, o evoliucija. Nesmagu, kad siekiant LTOK vadovo posto buvo imtąsi priemonių, kurios nėra olimpiniais principais paremtos. Būta daug purvo, kuris nepadeda olimpizmo įvaizdžiui. Laukia daug darbų. Man svarbus dialogas su visomis sporto federacijomis. Populiariausios federacijos ir taip mėgaujasi žiniasklaidos ir rėmėjų dėmesiu, todėl daugiau dėmesio reikėtų skirti mažesnėms. Turime veikti visi išvien sporto vardan“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.
Daina Gudzinevičiūtė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
LTOK veiklos ataskaita įvertinta gerai
Pirmoje sesijos dalyje apžvelgdamas savo pasibaigusią kadenciją LTOK prezidentas 61 metų Artūras Poviliūnas tvirtino, kad visi darbai iki šios dienos atlikti. „Londono olimpiadoje tarp 205 nacionalinių olimpinių komitetų Lietuva – 34 vietoje. Toks pasiekimas – sėkmingiausias mūsų šalies istorijoje“, – išskyrė jis.
Kalbėdamas apie perspektyvą Rio de Žaneire, jis paminėjo Londono olimpiadoje aukštus rezultatus pasiekusius atletus. „Perspektyvos puikios. Noriu padėkoti patiems sportininkams, treneriams ir pirmiesiems, kurie atrado tuos talentus. Be aptarnaujančio personalo tokie rezultatai nebūtų įmanomi“, – teigė jis. A. Poviliūnas neabejojo, kad žiemos sportas taip pat turi geras perspektyvas: „Čia galima paminėti net ledo ritulį.“
„Per 24 metus vadovaujant LTOK buvo visko. Keitėsi LTOK nariai. Tačiau tai, kas sukurta – sukurta visų. Atskirai norėčiau padėkoti mūsų rėmėjams, LTOK direktoriatui, žmonėms – fanatams. Visi aukščiausi apdovanojimai tarptautiniu mastu, kuriuos gavau – už jūsų gerą darbą. Juos visus perduosiu Lietuvos sporto muziejui. Linkiu naujiems LTOK vadovams jausti atsakomybė už Lietuvos sporto ateitį. Norėčiau, kad asamblėjoje vyrautų susiklausymas ir pagarba. Pasiekėme nepaprastai daug – turėtų būti šventė visiems“, – sakė A. Poviliūnas.
Savo ataskaitą davė LTOK Revizijos komisijos narys Leonardas Čaikauskas ir LTOK iždininkas Donatas Kazlauskas. LTOK ataskaita vienbalsiai įvertinta gerai.
TAIP PAT SKAITYKITE:
V. Alekna: olimpinėje šeimoje nėra nei didelių, nei mažų federacijų
Treneriai LTOK vadovo poste mato D. Gudzinevičiūtę, o V. Aleknai siūlo tobulintis
V. Alekna paskelbė komandą, su kuria dirbtų tapęs LTOK prezidentu
LTOK komentaras dėl tendencingai eskaluojamų A. Poviliūno pajamų
D. Gudzinevičiūtė: nesu kieno nors statytinė
Olimpiniai čempionai ir prizininkai balsuotų už V. Alekną
LLAF prezidentas E. Skrabulis: V. Alekna metė iššūkį senajai sporto nomenklatūrai