Pasak Policijos departamento, dėl apsinuodijimo 1995-aisiais gimęs pareigūnas buvo paguldytas į ligoninę.
Nelaimė Nemenčinės seniūnijoje esančiame kaime įvyko apie devintą ryto. Pirminiais duomenimis, vykdant planinius vamzdyno montavimo darbus, šulinyje dujomis apsinuodijo ir sąmonę prarado vienas darbuotojas, du jo kolegos nusileido į šulinį jo gelbėti ir taip pat apsinuodijo vamzdyne susikaupusiomis dujomis.
Atvykę gelbėtojai ištraukė maždaug keturių metrų gylyje buvusius vyrus, buvo bandoma juos gaivinti, tačiau gyvybių išgelbėti nepavyko.
Žuvo 51, 53 ir 65 metų amžiaus darbuotojai.
Naujienų portalas tv3.lt vakar rašė, kad Vilniaus rajone šulinyje apsinuodiję dujomis žuvo trys bendrovės „Vilniaus vandenys“ darbuotojai. Aiškėja, kad netikėtai plūstelėjus nuodingoms dujoms mirtinai apsinuodijo vienas šulinyje buvęs vyras, kiti lipo jam padėti, tačiau taip pat pateko bėdon. Atskubėję gelbėtojai dar vieną vyrą gaivino, tačiau netrukus mirė ir jis.
Atokioje vietoje miške yra šulinys, o šalia jo buvo trys mėlynais maišais uždengti kūnai. Net trys darbininkai žuvo netoli Nemenčinės esančioje vandenvietėje.
Specialių kvėpavimo aparatų jie neturėjo, paprastai su tokiais šuliniuose darbininkai ir nedirba – vietoj jų naudoja pavojingų dujų detektorius. Iš pradžių blogai pasijuto ir mirtiname pavojuje atsidūrė vienas šulinyje dirbęs vyras.
Du buvę viršuje šoko jam padėti. Deja, pagelbėti įlipę nei antras, nei trečias vyras nesugebėjo išlipti net patys. Visi trys liko šulinyje:
„Taip, vienas, antras įšoko padėti, kol jis ten – pora minučių ir paskui trečias. Iš karto. Nespėjo, visi kas ten buvo.“
Nuodingos dujos veikiausiai plūstelėjo iš pradžių vienam darbininkui būnant duobėje, kai šis atsuko sugedusio vamzdyno sklendę. Apie nelaimę viršuje buvę tik spėjo pranešti kitoje vietoje buvusiai kitai brigadai:
„Vyras paskambino iš viršaus, kad reikia padėti, „mes antra brigada, aš vyresnysis šaltkalvis", paskambino darbuotojai, kad bloga kažkam.“
„Vilniaus vandenų“ darbuotojai dirbo šulinyje prie Tuščiaulių kaimo esančioje saugomoje teritorijoje. Prie Neries esanti vandenvietė pasiekiama miško keliukais. Netoli nelaimės vietos ugniagesius gelbėtojus pasitiko darbuotojai, jie rodė, kur važiuoti. Visus tris gelbėtojai su kvėpavimo aparatais ištraukė virvėmis.
„Atvykus buvo be gyvybės ženklų, bet tas, kuris buvo ten įlindęs paskutinis, tai šitą žmogų mes gaivinome, bet nesėkmingai“, – sako pamainos vadas Vladislav Liutkevič.
Atskubėję medikai patvirtino, kad vyrai negyvi. Bendradarbiai sako, kad greičiausiai jų kolegas pražudė sieros vandenilis:
„Gal ne žemėse, vamzdynuose, kada avarija buvo kažkur tai vamzdynuose, yra to oro susirinkę. Pradėjo sklendes atsukinėti ir tas… Tai pastoviai buvo nuleistas mūsų dujų analizatorius. Iš karto nieko nebuvo. Kada sklendę pasuko.“
„Su aparatais buvo trys žmonės ugniagesiai, aš buvau pats be kvėpavimo aparato, bet nieko nesijautė. Kvapo nebuvo tikrai. Gal tas kvapas ten buvo pačiam dugne“, – pasakoja V. Liutkevič.
Sieros vandenilis sunkesnis už orą, todėl žemės paviršiuje prie šulinio buvę žmonės galėjo jo ir neužuosti. Sieros vandenilis turi aitrų pūvančių kiaušinių kvapą, nors šias grėsmingas dujas galima užuosti, jos žaibiškai sutrikdo deguonies apykaitą, žaibiškai pražudo ir žmones ir gyvūnus. Tačiau jų šulinyje nebuvo prieš lipant darbuotojams.
„Visi procesai aiškūs, priemones darbuotojai turėjo, vienas darbuotojas pasakoja, kad darbuotojai patikrino, bet dujų nuotėkio nebuvo, galimai kai atidarė vamzdį buvo iš vamzdžio didžiulis nuotėkis ir užtroško. Tokios tragedijos nėra niekada buvę ir tikiuosi niekada nebus“, – teigia Vilniaus vandenų generalinis direktorius Marius Švaikauskas.
Įvyki tiria policija, tyrimą greičiausiai pradės ir Darbo inspekcija. Greičiausiai bus pradėtas ikiteisminis tyrimas ir ieškoma kaltų dėl trijų žmonių žūties.