Kaip teigiama „Delfi“ publikacijoje, anksčiau sutartį su Migracijos departamentu (MD) dėl atstovavimo migrantams turėjęs ir migrantų teises gynęs advokatas P. Vinkleris pripažintas pažeidęs Advokatūros įstatymą, sulaužęs Advokatų etikos kodeksą, už tai jam skirtas papeikimas.
Advokatų garbės teismo sprendime, su kuriuo susipažino „Delfi“, konstatuota, kad savo veiksmais P. Vinkleris pažeidė Advokatūros įstatymo dalį, kuris įpareigoja advokatus sąžiningai atlikti savo pareigas. Taip pat nutarta, kad advokatas sulaužė Advokatų etikos kodekso punktą, įpareigojantį advokatą būti lojaliu savo klientui.
„Advokatas pats pripažįsta, kad teikiant teisines paslaugas pasitaikydavo klaidų: ne visi klientai buvo supažindinti su valstybės institucijų sprendimais ar supažindinti su jais laiku, klientams buvo pateikta neteisinga informacija, praleisti procesiniai terminai ir kt.“, – nurodoma „Delfi“ cituojamajame Advokatų garbės teismo sprendime.
Sprendime nurodoma, kad nors P. Vinkleris, tokią situaciją teisina dideliu darbų kiekiu, trečiųjų asmenų klaidomis ir užsakovo (Migracijos departamento) veiksmais, Advokatų garbės teismas pabrėžia, jog tai neatleidžia advokato nuo pareigos laikytis advokatų veiklos principų.
Pats P. Vinkleris „Delfi“ nurodė, kad šį Advokatų garbės teismo sprendimą skųs bendrosios kompetencijos teismui.
Anksčiau „Delfi“ skelbė, kad, kai 2021 m. Lietuva susidūrė su migrantų krize, advokatas P. Vinkleris pasirašė sutartį su MD dėl pabėgėlių atstovavimo. Pagal šią sutartį advokatas buvo įsipareigojęs migrantams suteikti valstybės garantuojama teisinę pagalbą. P. Vinkleris žadėjo parengti 7 tūkst. procesinių dokumentų, sudalyvauti 1500 teismo posėdžiu ir suteikti daugybę kitų paslaugų, tačiau, kaip rašė „Delfi“, esą šias paslaugas suteikė nekokybiškai ar išvis nesuteikė, dalis migrantų pasakojo net nematę savo advokato.
2022 m. MD nutraukė sutartį su P. Vinkleriu, o Lietuvos advokatūra pradėjo gilintis į savo nario veiklą ir iškėlė jam drausmės bylą.