• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabėgus dviems mėnesiams po sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje, sostinės savivaldybė priėmė sprendimą – namo negriaus, o jį perstatys. Pasak mero Valdo Benkunsko, toks sprendimas būtų pigiausias ir greičiausias, dabar tikisi, kad jam pritars dauguma namo gyventojų.

Prabėgus dviems mėnesiams po sprogimo ir gaisro Viršuliškių daugiabutyje, sostinės savivaldybė priėmė sprendimą – namo negriaus, o jį perstatys. Pasak mero Valdo Benkunsko, toks sprendimas būtų pigiausias ir greičiausias, dabar tikisi, kad jam pritars dauguma namo gyventojų.

REKLAMA

Meras skaičiuoja, kad namo atstatymui reikės daugiau nei milijono eurų, tačiau statybų ekspertai pateikia kiek kitokią sumą. 

Prieš du mėnesius per gaisrą ir sprogimą sostinės Viršuliškių mikrorajone namų netekęs Juozas kviečia užeiti į savo laikiną būstą. 

„Biškį jau apsipratau, naujoje situacijoje, naujame būste“, – tikino senjoras.

Nebenori grįžti 

Juozas jau mėnesį gyvena socialiniame būste, kurį jam suteikė savivaldybė. 

Senjoras iškart puolė demonstruoti, kaip pustuštį butą per mėnesį pavyko apstatyti baldais ir buitine technika. Dalį baldų įsigijo iš žmonių suaukotų pinigų. Tiesa, iš sudegusio daugiabučio Juozui pavyko bent televizorių atsinešti.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepakenktas ir nesupiltas labai. Tris-keturias paras pabuvo ir atsigavo. Gali dabar žiūrėti“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA

Nors senjoro butas buvo tolėliau nuo sprogimo epicentro, taip kaip dabar atrodo jo laiptinė, Juozui varo siaubą. 

„Tiesiog graudu, žiauru žiūrėti. Vanduo liejasi kažkur iš viršaus. Įeiti į tą butelį lentos padėtos, bala didžiausia, viskas – drėgmė“, – pasibaisėjimo neslėpė nukentėjęs senjoras.  

Reikės renovacijos

Pasirodo, kad tokios būklės daugiabutį, kuriame išdegė keli aukštai, pažeistos namo konstrukcijos, išvirtusios sienos, užlieti kiti sprogimo nepažeisti butai, savivaldybė ruošiasi atstatyti. Ekspertai aiškina, kad tai įmanoma. 

REKLAMA
REKLAMA

„Namo vidurinė dalis, kuri pažeista, nuardoma. Tada atstatoma panaudojant kitas konstrukcijas – gelžbetonį ar kažką kitą“, – teigė „Vilnius Tech“ docentas Arnoldas Šneideris.

Jis yra vienas ekspertų, kuris nuodugniai tyrė Viršuliškių daugiabučio pažeistas konstrukcijas. Pasak docento, namą galima atstatyti, tačiau po atstatymo būtina renovacija. Reikia keisti vamzdynus, dujinį šildymą į elektrinį, elektros įvadus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Namas be renovacijos negalėtų egzistuoti“, – tikino ekspertas. 

Tik štai Juozas į daugiabutį, kuriame per sprogimą žuvo du žmonės, dideliu noru sugrįžti nedega. Tik pasirinkimas Juozui nedidelis – senjoras draudimo neturėjo. Dabar jo visas turtas – butas, kuriame gyventi negali, pensija ir savivaldybės skirta kelių tūkstančių eurų parama. 

REKLAMA

„Tiesiog toks nejaukumas, kaip kokiame rūsy ten. Košmaras“, – kalbėjo Viršuliškių daugiabučio gyventojas.

Kainuos milijonus

Pabandėme su ekspertu paskaičiuoti, kiek toks daugiabučio remontas atsieitų. Aišku, kad vien vidurinės daugiabučio dalies išgriovimo darbai kainuos maždaug tiek, kiek butas sostinės centre. Išgriovus, į vidurinę namo dalį reikės įstatyti naujas konstrukcijas. 

„Čia jau ne šimtais tūkstančių, čia jau į milijonus pereiti turėtų“, – įsitikinęs A. Šneideris.

REKLAMA

Tada sektų viso namo renovacija, be kurios, pasak eksperto, žmonės daugiabutyje negalėtų gyventi. Ekspertas skaičiuoja, kad šis procesas užtruktų apie dvejus metus. 

Esminis klausimas – kas už namo atstatymą turės ant stalo dėti milijonus eurų. Mat dalis gyventojų neturėjo būsto draudimo, dauguma name gyvenusių žmonių – pensininkai. 

„Taigi mūsų 50 kvadratų butas nekainuos milijono. – Kiek galėtumėt investuoti? – Nežinau, nežinau, mes pensininkai...“, – svarstė nukentėję gyventojai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Benkunskas žada padėti 

Kas turės mokėti už būsto perstatymą, atsakymą, rodos, jau turi Vilniaus meras.

„Mes pateiksime siūlymą, kad tai būtų savivaldybės lėšos, draudimo lėšos ir mes esame kreipęsi į Vyriausybę, kad iš ekstremalių situacijų fondo būtų skiriamos lėšos“, – tvirtino Valdas Benkunskas.

Meras skaičiuoja panašiai kaip ekspertai, namo perstatymas kainuos virš milijono eurų. Tačiau Benkunskas neatmeta, kad reikės prisidėti ir patiems namo gyventojams. 

REKLAMA

„Yra dalis gyventojų, kurie neturi draudimo sutarčių, tai šiek tiek socialinė politika įsijungia. Bet kokiu atveju gyventojų prisidėjimas bus reikalingas“, – kalbėjo V. Benkunskas. 

Meras nė kiek neužsimena, kad perstačius daugiabutį, jį bus privalu renovuoti. Tą ypač pabrėžia ekspertai, dėl ko kaina turėtų dar labiau iškilti. Vis dėlto savivaldybė ankstesnės idėjos namą nugriauti ir statyti naują atsisakė. Ekspertas skaičiuoja, kad tai kainuotų maždaug 5 milijonus eurų. 

REKLAMA

„Įsivaizduokime, kiek kainuoja pastatyti namą. Tai čia didelių ekspertinių žinių nereikia, būtų 3-4 milijonai. Tas investicijas turėtų daryti gyventojai“, – teigė meras. 

Dabar sprendimai – daugiabučio gyventojų rankose. Pasak mero, namo atstatymo darbai prasidėtų už tai balsavus daugiau nei pusei namo gyventojų. 

Daugiau apie tai  – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

benkunskas švaisto šimtus milijonu stadiono aferai. O gyventojams atsitikus nelaimei del teroro akto siulo susimest pinigu. Pederastams tolerancijos ir uzuojautos pakanka, o nelaimeje atsidurusiems gyventojams uzuojauta apsimestine.
Jai jau suaukojot ukrams tai gal daugiabučiui galit ar saviems zapadlo ačių
Graudu darosi kai meras taip komentuoja apie savus žmones kur dauguma pensininkai . Nebegali žmonėm padėt ? Tai surinkit taip kaip renkat Ukrainai kur Tapinas kur Jakilaitis tai padėkit ir saviems ar šitiems vyrams nenaudinga nebūsit pagerbti ir medaliu nebus ar ne taip ? Benkunskas taško pinigus stadionui o žmonėms kuo pigiau padaryt ant ,,senojo degėsio'' kažka sukurpt .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų