• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį įsigalioja sugriežtinti ribojimai, kurie galioja ir tiems, kuriems praėjo daugiau nei septyni mėnesiai nuo paskutiniojo skiepo. Nuo šiol galimybių pasas išduodamas tik po revakcinacijos sustiprinančia doze arba atlikus antikūnų ar PGR testus. Tačiau tokia tvarka siutina gyventojus, esą net ir turint antikūnų, išsiimti imunizaciją įrodantį dokumentą nėra taip lengva. 

Antradienį įsigalioja sugriežtinti ribojimai, kurie galioja ir tiems, kuriems praėjo daugiau nei septyni mėnesiai nuo paskutiniojo skiepo. Nuo šiol galimybių pasas išduodamas tik po revakcinacijos sustiprinančia doze arba atlikus antikūnų ar PGR testus. Tačiau tokia tvarka siutina gyventojus, esą net ir turint antikūnų, išsiimti imunizaciją įrodantį dokumentą nėra taip lengva. 

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė Jonė (tikrasis vardas redakcijai žinomas). Anot merginos, prieš pat naujų COVID-19 pandemijos valdymo priemonių įsigaliojimą, gruodžio 27 dieną, vienoje sostinės klinikų ji atliko antikūnų tyrimą, nes nuo antradienio galimybių pasas nebegalioja dviem vakcinos dozėmis pasiskiepijus prieš septynis mėnesius.

Sulaukusi tyrimo rezultatų, ji tikina nustebusi, esą reikiamą antikūnų skaičių turi, tačiau gauti galimybių paso negali iki 48 val. Jonės teigimu,  klinika, kurioje buvo atliktas tyrimas, ją informavo, kad reikia laiko, kol duomenys bus suvesti į „e.sveikatos“ sistemą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesąmoningai ilgai vaikšto duomenys iki „e.sveikatos“. Pasidarai antikūnų testą ir turi laukti iki 24 val., kol ateis atsakymas. Jeigu teigiamas, valio, bet dar ne viskas.

REKLAMA

Pasirodo, galimybių paso šį nuostabų gruodžio 28 d. rytą išsiimti negaliu, nes „e.sveikatą“ duomenys pasieks per 24-48 valandas. Susumavus susidaro trys paros bereikalingo laukimo“, – piktinasi vilnietė.

Mergina tikina šį antradienio vakarą dar prieš keletą mėnesių suplanavusi vykti į koncertą, tačiau baiminasi, kad dabar reikės planus atšaukti.

„Riebiai raudonai parašyta: kontaktinės veiklos apribotos, nors aš sąžiningai skiepijausi dukart, antikūnų turiu. Reikės gal ieškoti būdų kaip prasmukti į koncertą, rodyti galimybių paso tikrintojui savo antikūnų rezultatą arba ES skiepų pasą su viltimi, kad praleis pro vartus“, – teigia ji.

REKLAMA
REKLAMA

Registrų centras: neteko girdėti apie tokius ilgus terminus

Klinikos atstovai naujienų portalą tv3.lt taip pat informuoja, kad „atlikus tyrimą Endemik klinikoje, atsakymas gaunamas ir suvedamas į „e. sveikatą“ per 24 val.

„Kadangi konkrečios situacijos nežinome, plačiau pakomentuoti negalime“, – komentuoja jie.

Tačiau Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus teigia, kad nei 24 val, nei 48 val. terminas yra neįprastas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, duomenis į „e. sveikatos“ sistemą įprastai sveikatos priežiūros įstaigos įprastai įveda per 1-2 val.

„Ar tai būtų poliklinika, ar tai būtų laboratorija, ar tai būtų privati klinika – jie priima žmogų, atlieka tyrimus ir vėliau įveda duomenis, kurie atsiranda centrinėje „e. sveikatos“ sistemoje.

Jeigu pati laboratorija sako, tai tikėtina, kad iš jų ta informacija ir patenka į centrinę sistemą (per nurodytą laiką – aut. past.), bet man nebuvo tekę girdėti apie tokius ilgus terminus. Žinau, kad būdavo kelių valandų tarpas nuo rezultato gavimo, jo įvedimo į sistemą.

REKLAMA

O jeigu kalbame apie ES paso sugeneravimą, tai turi praeiti valanda, ar dvi trys – priklauso nuo duomenų kiekio. Tų duomenų pagrindu asmeniui yra sugeneruojamas atitinkamas dokumentas“, – informuoja specialistas.

Pasikeitė galimybių paso išdavimo tvarka

Primename, kad nuo gruodžio 28 dienos gyventojams, kurie nuo COVID-19 skiepijosi prieš daugiau nei 7 mėnesius jis nustos galioti, taip pat galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų amžiaus, o pasiskiepiję darbuotojai privalo gauti sustiprinančiąją dozę arba reguliariai testuotis.

REKLAMA

Galimybių pasas galioja neribotą laiką, kai asmuo:

  • yra pasiskiepijęs sustiprinančiąja Lietuvoje patvirtinta vakcina nuo COVID-19 (asmenys iki 18 metų amžiaus šiuo metu nėra skiepijami sustiprinančiąja doze);
  • yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs pagal pilną schemą;
  • 16–18 metų amžiaus asmuo yra pasiskiepijęs pagal pilną schemą arba persirgęs ir pasiskiepijęs;

Galimybių pasas galioja ribotą laiką, kai asmuo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • yra pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą; yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą;
  • yra persirgęs COVID-19, bet nepasiskiepijęs;
  • prieš mažiau nei 60 dienų gavo teigiamą kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą (mobiliuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami); ne anksčiau nei prieš 72 val. atliko mokamą PGR tyrimą ir gavo neigiamą rezultatą.

Galimybių pasas vaikams

Taip pat nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių bei 16 metų amžiaus. Galimybių pasas bus išduodamas COVID-19 persirgusiems, nuo viruso pasiskiepijusiems arba reguliariai besitestuojantiems vaikams.

REKLAMA

Pagal pilną schemą pasiskiepijusiems arba persirgusiems virusu ir pasiskiepijusiems vieną kartą vaikams galimybių pasas išduodamas neribotą laiką. Kol kas sustiprinamoji dozė vaikams nėra skiriama.

Persirgusiems vaikams galimybių pasas išduodamas tuomet, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų.

Taip pat galimybių pasą vaikai gali gauti atlikę kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą. Jis turi būti gautas prie mažiau nei 60 dienų.

REKLAMA

Galimybių pasas vaikams taip pat suteikiamas testuojantis – ne anksčiau nei prieš 7 dienas nuo ėminio paėmimo momento atlikus PGR tyrimą, kurio rezultatas neigiamas.

Apie įsigaliojusius ribojimus plačiau skaitykite straipsnyje: Keičiama galimybių paso tvarka: tampa privalomas vaikams, darbuotojai turės skiepytis arba testuotis, daliai nebegalios.

Vergai su grandinėmis jau susitaikė . Beveik viskas gerai . Yra tik smulkūs nepatogumai . Vieniems grandinės kiek per sunkios , kitiems kiek spaudžia . Bet valdžia pažadėjo tas smulkmenas pataisyti . Ir visiems bus šventė .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų