„(...) natūralu, kad tai yra susiję. Na, suprantu, kada keičiasi vadovai, visko atsitinka ar ne? Išeina vienas kitas, bet ne masiškai. Vadinasi, medikai supranta, kad situacija yra bloga, ir tai yra tikrai susiję su įvairiomis pertvarkomis. Ir kitaip aš to nepavadinčiau“, – Žinių radijui penktadienį sakė V. Blinkevičiūtė.
Liepos pradžioje Zarasų ligoninę paliko 12 medikų ir vadovas. Tuo metu Raseiniuose dalis medikų, abejodami konkurso į ligoninės direktoriaus vietą skaidrumu, pateikė prašymus išeiti iš darbo. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat yra sakęs, kad dėl to kalta sveikatos reforma.
Savo ruožtu Vilniaus Centro polikliniką per pirmą šių metų pusmetį palikus 40 darbuotojų, iš pareigų atleistas jos vadovas.
Europarlamentarė taip pat kritikavo „ligoninių skyrių naikinimą“.
„Tai savaime aišku, kad nebereikės ir medikų, ten dirbančių, ir viso kito personalo, arba daug kur nebebus atliekamos tam tikros operacijos (...). Tai susiję ir su tuo, kad medikų poreikio nebėra. Todėl ir reikia vertinti su visokiomis reformomis, su ligoninės skyrių uždarymu, su sujungimu ir t. t.. Ir tai yra susiję su bendra atmosfera, požiūriu, į medikų bendruomenę, nesibaigiančiomis pertvarkomis“, – kalbėjo LSDP pirmininkė.
Socialdemokratų partija praėjusią savaitę kreipėsi į šalies pareigūnus ragindama stabdyti sveikatos tinklo priežiūros reformą bei pradėti išsamų ir viešą jos svarstymą, atlikti įrodymais grįstą vertinimą.
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis praėjusią savaitę reformą vadino neapibrėžta ir teigė matantis poreikį ją peržiūrėti. Savo ruožtu trečiadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo nematanti poreikio reformos stabdyti.