• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad opozicijos konsolidacija atstatydinti ministrams per interpeliacijos procesą yra neįmanoma, nes dalis mažumos bendradarbiauja su valdančiaisiais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad opozicijos konsolidacija atstatydinti ministrams per interpeliacijos procesą yra neįmanoma, nes dalis mažumos bendradarbiauja su valdančiaisiais.

REKLAMA

Taip jis kalbėjo paklaustas apie interpeliaciją ne tik užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, bet ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui dėl valdžios veiksmų liberalizuojant elektros rinką.

„Ir viena, ir kita būtų tuščias oro virpinimas, realiai žinant, kad Saulius Skvernelis ir taip jo vadinami demokratai balsuoja už Vytauto Landsbergio pripažinimą valstybės vadovu. Šiandien jis pradeda kalbėti apie tai, koks Landsbergis blogas, nors jie yra bičiuliai. Aš paprasčiausiai netikiu, kad opozicijos konsolidacija įmanoma“, – Žinių radijui penktadienį sakė R. Karbauskis.

„Vienintelis kelias, kaip gali pasikeisti vienas ar kitas ministras, yra premjerė Ingrida Šimonytė ir jos sprendimai“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicija liepą pranešė inicijuojanti interpeliaciją G. Landsbergiui dėl sankcionuotų prekių Kaliningrado tranzito ir nurodė ketinanti parengti interpeliacijos klausimus ministrui iki Seimo rudens sesijos pradžios.

REKLAMA

Pasak R. Karbauskio, „valstiečiai“ prie interpeliacijų prisidės, nes taip ministrai tampa priversti atsakinėti į klausimus Seime.

Tačiau jis tvirtino, kad po interpeliacijų visuomenė tikisi pokyčių, o jie nevyks.

„Nėra opozicijos, kuri šiandien pajėgi būtų su valdančiąja dauguma rungtis atstatydinant ministrus“, – sakė politikas.

Pateikti interpeliaciją ministrui, prašydami atsakyti į klausimus, gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites į juos atsakyti raštu.

Seime svarstant interpeliaciją sudaroma speciali komisija, kuri siūlo pritarti arba nepritarti atsakymams. Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės – bent 71 – visų Seimo narių balsų dauguma.

Aš maniau, kad vienintelis kelias - Nausėdos pareikštas nepasitikėjimas kažkuriuo ministru (tikrai yra iš ko rinktis - che-che), bet panašu, kad Leopoldas to nedarys. Tada kita galimybė, kad konservatorių "deep state" susipras, kurlink rieda jų partija ir visa Lietuva. Bet irgi vargu.
Patirtis pataria laikytis optimizmo - tai, kas šiandien atrodo problema, rytoj jau problema nebeatrodys (palyginus su naujomis problemomis).
Kiek tenka paskaitinėti buknę parašo taikliai į temą, be jokių išvedžiojimų,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų