Negana to, liudininkai teigia, kad Arūnas Purvainis varžo teisėjų laisvę, daro spaudimą dėl jų priimamų nuosprendžių, neleidžia kalbėti su žiniasklaida.
Atvejį nagrinėti ėmėsi Teisėjų etikos ir drausmės komisija, kuri sprendžia, ar buvusiam teismo pirmininkui iškelti drausmės bylą. O toks tyrimas – neeilinis: tai pirmas atvejis, kai teismo pirmininkas kaltinamas mobingu prieš teisėją.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Dar praėjusių metų rudenį Kauno apylinkės teismas buvo patekęs į Valstybinės darbo inspekcijos akiratį. Buvę ir esami teismo darbuotojai, tarp jų ir teisėjai, skundėsi netoleruotinu pirmininko Arūno Purvainio elgesiu, dėl kurio darbuotojai esą net išeina iš darbo. Atlikusi patikrinimą, inspekcija nustatė pažeidimą. Detalių visuomenei neatskleidžia, kalba abstrakčiai, esą jis buvo susijęs su psichosocialiniais rizikos veiksniais.
Visgi istorija tuo nesibaigė. Viena teisėja dėl netoleruotino Arūno Purvainio elgesio pateikė skundą generalinei prokuratūrai, skundą tirti ėmėsi Teisėjų taryba.
„Teisėjų taryba nusprendė kreiptis į teisėjų etikos ir drausmės komisiją, tai yra į mūsų komisiją ir būtent su prašymu iškelti drausmės bylą“, – komentuoja Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas Marius Bajoras.
Kreipėsi daugiau nei 10 darbuotojų
Tyrimo metu paaiškėjo, kad dėl Arūno Purvainio elgesio nukentėjo daugiau nei 10 teismo darbuotojų.
„Komisija tiesiog buvo nuvykusi į apylinkės teismą ir apklausė dalį darbuotojų, dalį teisėjų. Taip pat ir buvusių darbuotojų“, – pasakoja M. Bajoras.
Apklausti darbuotojai pažėrė visą virtinę įvairiausių kaltinimų, esą Arūnas Purvainis nėra pakantus kitų kolegų nuomonei, žemina, prasivardžiuoja. Skunduose nurodoma, kad apie kitus teisėjus Arūnas Purvainis atsiliepė nepagarbiai, neva vartodamas frazes: „pasižiūrėk, kaip atrodo pati teisėja“, „ji padarys gėdą teismui“, „stoties lygis“, „negalima pasitikėti“, „žemiau plintuso“, „dal****bė“. Skunduose nurodoma ir kad buvusią teismo darbuotoją teismo lankytojų akivaizdoje Purvainis išvadino „visiškai gluša“, „asilų ar avinų, žodžiu, kažkokia banda“.
Negana to, pasak liudininkų, teisėjas piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, varžo teisėjų laisvę kalbėti viešai, draudžia jiems teikti komentarus žiniasklaidai.
„Kitas kaltinimas yra turbūt vienas pirmųjų čia teismų sistemoje, tai yra dėl mobingo vienos iš teisėjos atžvilgiu“, – sako M. Bajoras.
Buvęs teisėjas pasigenda įrodymų
Teisėjų taryba nutarė kreiptis į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją su siūlymu Arūnui Purvainiui iškelti drausmės bylą. Komisijos posėdyje buvęs teismo pirmininkas sakė pasigendantis įrodymų, teigė, kad yra daug iš konteksto išrinktų faktų.
„Aš turiu didelių abejonių dėl tyrimų išsamumo ir atitinkamai visų šitų paaiškinimų analizės gilesnės. Jos tiesiog nebuvo“, – tikina A. Purvainis.
Savo veiksmuose teisėjas teigė nematantis jokių mobingo požymių.
„Susirinkimo metu taip, vieną kitą aštresnį žodį, vieną kitą metaforišką išsireiškimą esu pasakęs, tai galbūt čia yra tam tikras trūkumas tų susirinkimų vedimo“, – ginasi buvęs Kauno apylinkės teismo pirmininkas.
Tačiau A. Purvainis užtikrintas – pasak jo, tai nėra teisėjo etikos pažeidimas, o visi kaltinimai yra nukreipti į jo asmenį, o ne į konkrečius veiksmus. Teisėjas taip pat nemano, kad yra karšto būdo.
„Ne, kantrybės aš neprarandu. Tiesiog toks galbūt yra, labiau galbūt kartais tiesmukas, sakant tiesą į akis“, – tikina A. Purvainis.
Toks tyrimas – neeilinis
Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas sako, kad toks tyrimas visai teismų sistemai yra neeilinis, o teismo pirmininko mobingas prieš teisėją tiriamas pirmą kartą.
„Na, čia toks atvejis, kuomet pakankamai rimti kaltinimai mesti teisėjui. Ir galbūt naujas toks dalykas“, – komentuoja M. Bajoras.
Teisėjų etikos ir drausmės komisija atidėjo drausmės bylos iškėlimo Arūnui Purvainiui klausimą ir dėl to nuspręsti planuoja gegužės antroje pusėje.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































