Tiesa, yra dalis žmonių, kuriuos tokia vieta gąsdina, jie nerimauja, kad nudistų vaizdai gali padaryti blogą poveikį vaikams. Vietą prižiūrinčios įmonės atstovai į tokius nuogastavimus žiūri su šypsena.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Staiga atėjęs pavasaris vis dažniau džiugina kaitriais saulės spinduliais ir termometrų stulpeliai kyla į viršų. Saule pasidžiaugti vilniečiai traukia į miesto paplūdimius, tačiau Valakampių nudistų paplūdimys lieka tuščias dėl to, kad didžiąją dienos dalį ten yra pavėsis.
Nuo pavėsio nudistai bėga į šalia esančią pievą ir deginasi joje, o į paplūdimį ateina tik išsimaudyti.
„Pavasarį ir rudeniop, biškį pačiam paplūdimyje saulės trūksta. Medžiai užstoja, saulutės nėra, smėlis šlapias“, – kalba vienas paplūdimio lankytojų.
„Ten labai drėgna ir ten po to potvynio labai daug vandens, nu kažkaip ten nejauku ir ten dažniausiai būna pavėsis“, – priduria kitas.
„Ten šalta dar žemė, pavėsis ten. Sako, kad čia daugiau deginasi, nes čia šiltesnė žemė ir gulėti galima. O ten nepagulėsi“, – sako Vilniuje gyvenantis baltarusis.
Bijo būti nubausti
O pievoje nudistams gera, patinka, tačiau žmonės sako, kad nežino, ar ten jiems laiką leisti galima, todėl bijo būti nubausti:
„Pavasarį ir rudenį, kada mes čia vat bendruomenė, taip vadinama, renkasi, vat išrinkom būtent šitą vietą, todėl, kad ten būna nušienauta, gražu, bet čia neaišku, ar čia yra ta nudistų teritorija.“
„Kartu ir su kitais ateinu, bet šiaip pagal mane gal ir nelabai gerai.“
Savivaldybės įmonės, atsakingos už nudistų paplūdimio tvarkymą, atstovas ramina – viskas yra gerai, legalu, nes ne tik paplūdimys prie vandens, bet ir visa aplinkinė teritorija skirta nudistams.
„Tą pievą mes irgi prižiūrim, tai yra to paties nudistų paplūdimio sklypo dalis. Ir žmonės ten mielai leidžia laiką, atsineša kėdes, atsineša savo pledukus ir deginasi“, – aiškina „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius.
Gyventojų nuomonės apie tokios vietos egzistavimą išsiskiria. Yra sakančių, kad to būti neturėtų, o jei jau yra, reikia teritoriją aptverti nepermatomomis aukštomis tvoromis: „Nežinau, nepatinka žiūrėt į nuogus žmones, vaikams traumos, žinokit, mažiem. Jeigu eina mažas vaikas, pamato ten atsiprašant kai ką, nu, žinot, gali sutraumuot vaikus.“
Tačiau didžioji dalis pakalbintų praeivių visgi į tokį pliažą žiūri palankiai, sako, kad, jei yra poreikis, turi būti ir tam skirta vieta:
„Na, turėtų būti ta vieta vis tiek. Yra žmonių poreikis, tai jį reikėtų atliepti.“
„Yra, aišku, tam tikra grupė žmonių, kurie nori to. Pavyzdžiui va, nudistai prašo to, kad jie būtų reprezentuoti. Ar man asmeniškai kažkokios žalos daro? Ne.“
„Ne, nieko aš su jais... Jie tegul gyvena savaip, kaip jie nori. Mes gyvenam savaip, mes ten nevaikštom. Kam trukdo, jie ten tegul neina.“
„Man labai patiko, kad yra tas ženklas, maždaug už 150 metrų, žodžiu pakankamas atstumas, jeigu kam nepatinka, pasukt kitu keliu. Nu, šiaip aš tai ne prieš, nes, nu kas nuogas žmogus, nu argi čia kas nematė to nuogo žmogaus.“
Pilna ženklų
Jei kyla abejonių, ar paplūdimys yra pakankamai atskirtas, ir ar tinkamai informuojami praeiviai, „Grindos“ atstovas atsako, kad situaciją prižiūri ir poreikius atliepia. Įspėjamieji ženklai, prasideda iki teritorijos likus net 450 metrų.
„Sakyti, kad čia ėjau ėjau ir staiga pataikiau į nudistų vakarėlį, na taip tikrai sunkiai įmanoma, bet dar ir dar kartą apžiūrėsim“, – pasakoja E. Steponavičius.
Anksčiau vyravo mitas, kad Neries upės vanduo, atitekantis iš Baltarusijos, yra užterštas ir maudynių ten reiktų vengti. Tačiau atlikti tyrimai rodo, kad tekantį vandenį natūraliai valo jame esantys augalai, todėl Vilniuje tekanti Neris yra neįtikėtinai švari.
„Patys mokslininkai, kurie atliko šitą tyrimą, nustebo, kad Neryje veisiasi tokios žuvys, kurios kitur nesiveisia“, – sako „Grinda“ atstovas.
Visi Vilniaus paplūdimiai, kaip teigia Egidijus Steponavičius, yra atsakingai prižiūrimi ir ruošiami maudymosi sezonui, kuris prasideda birželio 1 dieną.
„Šįmet Vilniuje turėsim 14 paplūdimių, dabar dirbam ties 14-ojo įrengimu“, – kalba E. Steponavičius.
Vilniečiai gali džiaugtis ne tik savo paplūdimių gausa, bet ir švara. „Grindos“ atstovas tikina, kad poilsiautojų saugumą užtikrina.
„Prieš kiekvieną maudymosi sezoną ir paties maudymosi sezono metu, reguliariai, kas dvi savaites atliekamas vandens ir smėlio tyrimas“, – aiškina atstovas.
Šiemet trijuose Vilniaus paplūdimiuose bus iškeltos Mėlynosios vėliavos, visoje Lietuvoje tokių bus septynios. Norint gauti šį kokybės ženklą, reikia įgyvendinti tarptautinius reikalavimus, bylojančius apie švarią ir saugią aplinką.
Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.