„Pfizer“ ir „BioNTech“ toliau dirba siekdamos padidinti tiekimą nuo vasario 15-ąją [prasidėsiančios] savaitės, užtikrinant, kad pirmąjį ketvirtį mes pristatysime visas vakcinos dozes, kurias turime pristatyti pagal kontraktą, o antrąjį ketvirtį – iki 75 mln. papildomų dozių Europos Sąjungai“, – sakoma pareiškime.
ES yra užsakiusi iš viso 600 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos „Comirnaty“ dozių.
Pareiškimas pasirodė kelios valandos prieš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel sušauktą nacionalinę konferenciją su vakcinų gamintojomis, augant pykčiui dėl lėtos bloko vakcinavimo kampanijos.
„BioNTech“ ir „Pfizer“, kurios dalyvaus šiame susitikime, sakė, kad gamybos pajėgumų gerinimas, įskaitant pakeitimus „Pfizer“ gamykloje Piurse Belgijoje, sudarys sąlygas joms paspartinti tiekimą.
„Dabar grįžtame prie pradinio vakcinos dozių pristatymo grafiko“, – nurodė bendrovės.
Tuo metu „BioNTech“ gamybos vieta Vokietijos Marburgo mieste gavo licenciją šį mėnesį pradėti gamybą, kompanijoms savo tiekimo Europai partnerių tinklą išplėtus iki 13.
„Toliau stipriname šį tinklą ir dabar diskutuojame su papildomais tinkamais partneriais dėl galimų naujų susitarimų“, – nurodė įmonės.
Sausio viduryje paskelbtas jų pranešimas, kad vakcinos dozių pristatymas vėluos dėl reikalingų pakeitimų Piurso gamykloje, sukėlė pyktį visoje Bendrijoje.
Vokietija tuo metu ragino Europos Komisiją, kuri rūpinasi bendru vakcinų įsigijimu blokui, „siekti aiškumo ir tikrumo“ dėl būsimų siuntų, o šešios šiaurinės ES narės laiške Komisijai įspėjo, kad ši „nepriimtina“ situacija „mažina vakcinavimo proceso patikimumą“.
Praėjusią savaitę britų ir švedų kompanija „AstraZeneca“ paskelbė, kad dėl problemų vienoje savo gamykloje Europoje šią žiemą blokui galės pristatyti tik ketvirtadalį iš pradžių žadėtų vakcinos dozių.
Kilus politinei audrai Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sekmadienį pranešė, kad „AstraZeneca“ dabar sutiko 30 proc. padidinti vakcinos tiekimą blokui.
Šaltinis Bendrijoje sakė, kad pirmosios siuntos iškeliaus antrą vasario savaitę.