Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, vienas svarbiausių uždavinių kuriant šį modelį –užtikrinti maksimaliai saugų paciento tapatybės nustatymą ir duomenų saugumą, perkant receptinius vaistus ar MPP.
„Jau greitai vaistus bus galima greitai ir saugiai įsigyti iš namų ar darbo, iš bet kurios vietos, kur tik yra interneto prieiga. Nereikės vykti į vaistinę, stovėti ilgose eilėse, kas užimtų nemažai laiko ir pareikalautų jėgų. Be to, šiandienių Lietuvos ir pasaulio įvykių kontekste, tokia galimybė įsigyti išrašytų reikalingų vaistų nuotoliniu būdu tampa būtinybe“, – sako ministras A. Veryga.
Sveikatos apsaugos viceministrė Kristinos Garuolienės teigimu, šioms permainoms buvo ilgai ir atsakingai ruoštasi.
„Svarbu paminėti, kad vaistinės neprivalo vykdyti prekybos receptiniais vaistais ir MPP nuotoliniu būdu. Tai nėra prievolė, pačios vaistinės gali pasirinkti, ar vykdyti tokią veiklą. Planuojame, kad jau vasaros pabaigoje bus atlikti sistemos testavimai, o pradėti užsakinėti išrašytus receptinius vaistus nuotoliniu būdu gyventojai galės jau lapkritį“, – sako viceministrė K. Garuolienė.
Nusprendęs pirkti receptinius vaistus ar MPP nuotoliniu būdu, e.sveikatos portale žmogus iškart vienoje vietoje matys visą informaciją ir jam paskirtus vaistus galės pasirinkti pagal palankiausią kainą ar priemoką, pristatymo sąlygas, siūlomas prekių atsiėmimo vietas arba remdamasis kitais kriterijais. Paciento pasirinkimas iškart bus perduotas jo nurodytai vaistinei. Taip pat pacientas vienoje vietoje matys, kaip vykdomi jo užsakymai, t. y. visus užsakymo statusus (pavyzdžiui, naujas, patvirtintas, suteikta farmacinė paslauga, apmokėtas, baigtas).
Numatoma, kad įvedus nuotolinę prekybą receptiniais vaistais ir MPP, bus sudarytos sąlygos vaistinių paslaugų plėtrai. Taip pat bus užtikrinama skaidri ir lygiavertė konkurencija tarp tinklinių ir tinklams nepriklausančių vaistinių.