„Gera žinia, kad gaisras 5.32 val. buvo likviduotas, gelbėjimo darbų vadovas paskelbė gaisro likvidaciją. Tai reiškia, kad ugnies plitimo nėra, atvirų ugnies šaltinių taip pat nėra. Pavyko apsaugoti pastatus netoliese, neturim nei žuvusių, nei traumuotų. Įvykio vietoje dar perpylinėjami metalo likučiai, pats esu gaisravietėje, nesimato dūmų pavojaus,“ – ketvirtadienio rytą Eltai sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius.
Įvykio vietoje naktį dirbo apie 60 sostinės ugniagesių, dabar dirbs mažesnės pajėgos.
ELTA primena, kad gaisras buvo lokalizuotas trečiadienio vakarą, 22.20 val. Lokalizacija patvirtinama, kad ugnis nebesiplečia, tačiau gaisras nebūna pilnai užgesintas.
1 300 kvadratinių metrų plotas buvo apimtas skirtingų gaisro židinių, tada vis dar buvo rusenančių ir liepsnojančių atskirose vietose ugnies židinių.
PAGD teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas 18 val. 32 min.
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas Eltai patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje. Visgi teritorijoje, kurioje kilo gaisras, šiuo metu įsikūrusi įmonė UAB „Ruvis“.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dėl padidėjusios taršos ragino gyventojus užsidaryti langus, neiti į lauką.
NVSC ugdymo įstaigas Naujamiesčio, Karoliniškių rajonuose rekomenduoja ugdymo procesą ketvirtadienį tęsti nuotoliniu būdu.
Užgesinus gaisrą Panerių gatvėje, ugniagesiai lieka budėti
Užgesinus trečiadienį kilusį gaisrą Vilniuje „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) nuomojamoje teritorijoje, šalia jo dar kurį laiką liks budėti ugniagesiai, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Donatas Gurevičius. Jis paminėjo, kad nors degęs laužynas perlietas vandeniu ir perkastas, esant stipriam vėjui ir oro tarpams tarp jame esančių automobilių kėbulų, reikia garantuoti, jog židiniai neatsinaujintų.
„Įprasta praktika, žvelgiant į gaisro mastus, kad dar keletą valandų mes čia būsime. Priklausomai nuo to, kiek reikės pajėgų, tiek ir paliksime ugniagesių, kurie tiek naktį keitėsi, tiek ryte pasikeis“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė D. Gurevičius.
„Reikia suprasti, kad tai yra atliekų, pagrinde juodo ir spalvoto metalo, pjaustyti arba pilni automobilių kėbulai, kurie buvo netaisyklingai sukrauti vienoje vietoje, ir ten yra ir oro tarpų, vėjas šiandien yra. Todėl siekiant garantuoti, kad neatsinaujintų tie židiniai ir neišplistų, mes dar turime pabūti“, – komentavo jis.
PAGD vadovas taip pat informavo, kad įvykio metu nežuvo ir nebuvo sužalotas nei vienas asmuo, buvo apsaugotos ir transporto priemonės. Jis paminėjo, kad net esant stipriam vėjui pavyko išvengti gaisro išsiplėtimo į ESO nuomojamą sandėlį, kur saugomi brangūs generatoriai.
„Gera žinia, kad nebuvo nei vienas traumuotas ir nei vienas nežuvo, pavyko apsaugoti ir keletas transporto priemonių, keltuvai, vėliau padėję perkasant metalo krūvą“, – sakė D. Gurevičius.
„Šalia ESO yra sandėliai, kur yra didelės galios rezerviniai transformatoriai, paruošti darbui jeigu kas atsitiktų. Jie viduje turi nemažai alyvos, kuri skaičiuojama tonomis. Tai pakankamai brangi įranga. Nors ir buvo stiprus vėjas, pavyko tai apsaugoti, pavyko apsaugoti ir trejetą šalia esančių pastatų“, – paminėjo jis.
Pasak jo, gaisrą gesino apie 60 pareigūnų.
Likvidavus gaisrą Paneriuose, kietųjų dalelių koncentracija sumažėjo iki saugaus lygio
Aplinkos apsaugos agentūros specialistai tvirtina, kad Panerių gatvėje likvidavus trečiadienio vakarą įsiplieskusį gaisrą, kietųjų dalelių koncentracija ore sumažėjo ir yra nepavojinga.
Aplinkosaugininkų duomenimis, ketvirtadienį 1 val. nakties KD10 koncentracija Savanorių prospekte oro kokybės tyrimų stotyje dar buvo lygi 297 µg/m³, o 2–4 val. nakties kietųjų dalelių koncentracija sumažėjo iki saugaus lygio ir siekė tik 8-40 µg/m³.
Tuo metu vykstant gaisrui Panerių gatvėje, kietųjų dalelių koncentracija, pasak Aplinkos apsaugos agentūros, buvo labai aukšta ir siekė 131–694 µg/m³, o paros KD10 koncentracija siekė 81 µg/m³ ir viršijo ribinę vertę (50 µg/m³).
Siekiant išsiaiškinti žalą aplinkai, įvykio vietoje paimti aplinkos oro mėginiai ir nuotekų vandens ėminiai.