„Užeinam į didelį avilį. Kur čia yra 12 šeimų, gyvena bitės, yra gultai padaryti, kaip pirty“, – pasakoja bitininkas Giedrius Kalnius.
Tačiau ne karščiu pasimėgauti, ar medaus paragauti žmonės į šį vadinamąjį avilį užsuka. O pagulėti ant medinių gultų, po kuriais dūzgia šimtai tūkstančių bičių:
„Čia atsidaro, eina visas kvapas, dūzgesys pilnas ir ant šito viršaus atsiguli. Žmogus užuodžia medų, vašką, pikį, visą bičių gyvenimo mišrainę.“
Bitės sparnais mosuoja labai greitai – apie 200 kartų per sekundę. Tad klausydami dūzgesio bei užuosdami ką tik sunešto medaus kvapą, žmonės čia išguli po kelias valandas:
„Užmiršta visus rūpesčius, išeina atsipalaidavę ir galvoja, reikėtų dar pagyventi kokią savaitę čia. Nuo viso to pasaulio pabėgti. O užmiega, užmiega, užmiega, didžioji dalis pamiega pusė valandos mažiausiai.“
Namelis pastatytas ant 12-os avilių. Viename iš jų apie 50 tūkstančių bičių. Nuo jų medinis gultas apsaugotas tinkleliu. Tokia dūzgianti lova, pasak bitininko, padeda įveikti nuovargį, depresiją ar stresą. Bičių skleidžiama energija esą stiprina imunitetą, o tvyrantis medaus aromatas teigiamai veikia kvėpavimo takus. Tačiau holistinės medicinos ir reabilitacijos srityje dirbantys mokslininkai tikina, kad tyrimų, įrodančių bičių terapijos veiksmingumą – nėra.
„Neužtenka pasakyti, kad tai padeda, kad tai gerai žmogui, kad patiko žmogui tas. Ir netgi pasaulio sveikatos organizacijos direktyvose yra įtrauktas vienas iš svarbiausių punktų, kad tradicinės medicinos įvairius metodus pagrįstume moksliniais tyrimais“, – teigia mokslininkė Prof. dr. Daiva Mockevičienė.
Tačiau bitininkas sako, šią terapiją išbandęs savo kailiu, o ir sąnarių ligas geluonimi gydosi:
„Bitė dedasi ant sąnario, ir įkanda. Įkanda, suleidžia nuodus, patartina laikyti geluonį nuo 15-20 sekundžių iki valandos laikotarpio.“
Medikai įspėja būti atsargiems. Toks gydymosi būdas gali baigtis ir reanimacijos skyriuje. Netgi tiems, kurie anksčiau bičių ar širšių įgėlimui nebuvo alergiški.
„Labai dažnai ir į mūsų ligoninę atvežami ligoniai kuriems ne pirmą kartą įkando bitė ar širšė ir jie būna sutinę, ir visi kiti simptomai. Gali daugiau nuodų patekti į organizmą ir sukelti pykinimą, vėmimą, temperatūros pakilimą, kartais kraujospūdžio kritimą, sutinimus įvairius ir tada būtina kreiptis į ligoninę“, – sako gydytoja pulmonologė Violeta Matukienė.
Medikai tikina, jog šiemet į priėmimo skyrių atvežama ypač daug bičių ir širšių sugeltų pacientų.