Naujienų portalui tv3.lt mama Daiva (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) pasakojo, kad tėvai, kurių vaikai lanko darželį „Žolynas“ jau gavo elektroninius laiškus ir nuotraukas iš darželio auklėtojų, kaip nuo pirmadienio veiks darželis, kaip bus saugojami vaikai. Pasak mamos, toks vaizdas ją nustebino.
„Tai yra cirkas – nieko protingo. Nesuvokiama, kaip mažiems vaikams bus paaiškinama, kad jie turi būti tuose kvadratuose. Ir auklėtojoms labai apsunkina darbą.
Kyla klausimas: kur saugus atstumas, nes vaikai prieis prie linijų ir galės tarpusavyje žaisti? Kaip jie valgys: tuose kvadratuose ar prie stalų?
Mes dabar kalbame apie šiuos „gardelius“ ir stebimės, kad betrūko grotų ir elektros. Suprantu, kad reikia saugotis, bet reikia palaikyti sveiką protą, bet jo čia nematau“, – teigė vilnietė mama.
Pasak pašnekovės, kyla labai daug klausimų: kaip vaikai miegos lovytėse, nes jos yra triaukštės? Kaip jie bus lauke, nes labai daug yra brolių ir seserų, tai jiems nebeleis kalbėtis, lieps neiti artyn?
Mamos teigimu, ir kiti tėvai gavę laiškus ir išvydę tokį vaizdą svarsto, ar nuo pirmadienio vesti vaikus į darželį.
„Tikrai labai rimtai svarstau, ar aš noriu vaikus išleisti į darželį. Daugelis pamatę tą vaizdą parašė, kad dar paliks vaikus namuose“, – teigė mama Daiva.
Darželio direktorė: tai dėl vaikų saugumo
Vilniaus darželio „Žolynas“ direktorė Gintarė Tučkuvienė paaiškino, kodėl buvo toks sprendimas grupėje sužymėti kvadratus.
„Mes pamatėme, kad ir kituose darželiuose yra tokia patirtis. Tai nereiškia, kad vaikai negali išeiti. Yra pažymėtos atskiros zonos, kad jie nebūtų viename tame plote visi suėję, nes tai yra nesaugu. Jie turėtų būti kuo plačiau pasiskirstę. Beje, vaikų skaičius nebus labai didelis ir jie galės keistis, pavyzdžiui, kad į tą vieną gabalėlį nesueitų visi 8.
Mes norime vaikus paskirstyti žaidimo erdvėmis. Pavyzdžiui, viena grupelė vaikų bus prie virtuvėlės, kita – kitoje pusėje. Po to keisis vietomis. Kad vienoje zonoje nebūtų visi. Visa tai dėl dabartinių saugumo reikalavimų.
Gavau labai daug video medžiagų ir mes pasinaudojome tokia patirtimi, kad jie nebūtų viename pulke. Auklėtojos viską organizuos.
Ar tai tikrai apsaugos vaikus? Tai labai priklauso nuo amžiaus. Su mažuliukais gal sunkiau, bet su vyresniais jau galima lengvai susitarti. Mes jau nuo trejų metukų tariamės su jais. Viskas priklauso nuo organizavimo, jei mes talentingai tai darome, tai galime neblogai suorganizuoti.
Dabar tokia situacija, kad mes visi turime stengtis užtikrinti saugesnį gyvenimą ir aplinką. Tiesiog tėveliams taip pat reikia atsižvelgti į situaciją dėl vaikų saugumo, kad jie nebūtų viename pulke ilgą laiką. Tai jų vaikų saugumui.
Beje, tame žaidimų kambaryje jie bus ne daug laiko, nes pagrindinis ugdomasis laikas bus lauke. Tos atskirtos zonos, jos gi fiziškai neatskirtos, nėra taip, kad neperžengtų, jei peržengs – tai jokios problemos.
Jokios tragedijos čia nematau, nes čia nėra kažkokių sienų pastatytų. Mes visi siekiame, kad jie būtų saugesni ir sveikesni. Tą ir turime daryti“, – teigė darželio direktorė.
Monkevičius: vaikų skaičius grupėse nebus ribojamas
Nuo pirmadienio duris pilnai atveriantys vaikų darželiai bus užpildyti ne daugiau nei 60 proc., teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
„Mūsų skaičiavimais, geriausiu atveju, vaikų skaičius pasieks 60 proc. visos apimties. Tėvų apklausos rodo, kad skirtingose savivaldybėse lankys nuo 30 iki 60 proc., ir nemaža dalis vaikų liks namuose“, – trečiadienį per nuotolinį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė ministras.
Šiuo metu dalis darželių priima tėvų, privalančių eiti į darbą, vaikus. A. Monkevičius teigė, jog šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko per tūkstantis vaikų, jų skaičius pamažu auga.
„Šiuo metu vaikų skaičius ikimokyklinėse įstaigose po truputį auga, yra šiek tiek per tūkstantį, kasdien prisideda per šimtą ar penkiasdešimt vaikų“, – teigė ministras.
Pasak A. Monkevičiaus, vaikų skaičius nuo pirmadienio atsidarančiose grupėse nebus ribojimas, bet grupės turės būti izoliuotos viena nuo kitos.
„Įstaigoms vėl taikoma higienos norma, pagal kurią nėra ribojamas ugdytinių skaičius grupėje, bet reikalaujama kad grupės būtų izoliuotos, darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontaktų, tiek viduje, tiek lauke“, – sąlygas pristatė A. Monkevičius.
Į darželius negalės būti priimami vaikai, turintys 37,3 laipsnių temperatūros, viršutinių kvėpavimų takų infekcijų požymių, tokių kaip sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.
Rizikos grupės pedagogai dirbs nuotoliniu būdu, darželiams nuo pirmadienio teikiant nebe tik priežiūros, bet ir ugdymo paslaugas. Pasak ministro, ugdymo paslaugos turėtų būti prieinamos ir namie likusiems vaikams.
„Įstaigoms bus aktuali pagalba, ji išvystyta, yra daug rekomendacijų, yra metodinių priemonių bankas sukauptas, visomis tomis priemonės naudojantis bus galima tą mišrų būdą taikyti“, – kalbėjo ministras.
Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą. Pagal patvirtintas ikimokyklinio ugdymo organizavimo taisykles, su vaikais negalės dirbti rizikos grupės žmonės, reikės laikytis grupių izoliacijos principo.