„Gynybos finansavimą didinti yra būtina ir mes čia esame nuoseklūs. (...) Mūsų siūlymai būtų pirmiausia visuotinis juridinių asmenų pelno mokestis. Latvijoje pelno mokestis yra 20 proc., pas kaimynus lenkus – 20 proc., tuo tarpu Lietuvoje – 15 proc. Tai tikrai reikėtų dėl to tartis su verslo bendruomene. (...) Taip būtų galima padidinti pelno mokestį 5 proc. ir surinkti 450–470 mln. eurų per metus“, – socialdemokratų siūlymus penktadienį LRT televizijai pristatė V. Blinkevičiūtė.
Ji pabrėžia, jog partija taip pat toliau laikosi pozicijos gynybos finansavimą didinti skolinantis iš Lietuvos gyventojų.
„Kitas mūsų siūlymas – pasiskolinti iš Lietuvos žmonių, tų, kurie gali ir turi atliekamų pinigų, kad galėtų juos laikinai paskolinti valstybei ir sustiprinti mūsų visų saugumą. Kalbu apie obligacijas, už kurias būtų mokamos tam tikros palūkanos“, – sakė V. Blinkevičiūtė.
„Ką dar galėtume įvertinti – šita valdžia labai atsakingai turi dirbti su Europos Komisija ir pasistengti, kad atsirastų Europinis gynybos fondas, kaip kad buvo padaryta po Covid-19 pandemijos”, – dar vieną partijos sprendimą įvardijo socdemų lyderė, pažymėdama, jog šie siūlymai bus išsakyti pirmadienį premjerės Ingridos Šimonytės organizuojamame politikų, verslo ir visuomenės atstovų susitikime dėl gynybos finansavimo.
V. Blinkevičiūtė taip pat pabrėžė, jog socialdemokratai pasisako prieš siūlymus didinti pridėtinį vertės mokestį (PVM).
ELTA primena, kad sausio pradžioje I. Šimonytė kreipėsi į politinių partijų vadovus, verslo subjektus ir profsąjungas su kvietimu kartu ieškoti sprendimų dėl tvaraus Lietuvos gynybos finansavimo.
Visgi toks politikės siūlymas sutiktas nevienareikšmiškai – praėjusią savaitę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė I. Šimonytės iniciatyvą pavadino rinkiminiu triuku. Anot jos, papildomomis lėšomis gynybai susirūpinta per vėlai.
Partijų, verslo ir profsąjungų susitikimas dėl gynybos finansavimo vyks sausio 29 dieną.
Mokesčius Lietuvoje reikia mažinti ligi Rusijos lygio.
Lietuvoje gyventojų sumažėjo milijonu o valstybinių biurokratų padaugėjo.
Sumažinus valstybiniu tarnautojų skaičių nereikės didinti mokesčių!