• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po žinios apie popiežiaus Pranciškaus mirtį viso pasaulio dėmesys krypsta į artėjančius konklavos sprendimus – kas gi bus išrinktas naujuoju katalikų bažnyčios vadovu? Nors oficialiai joks konklavos sušaukimas dar nepaskelbtas, lažybų bendrovės jau siūlo statymus dėl galimo popiežiaus įpėdinio. Tarp potencialių kandidatų – ir lietuvis.

Po žinios apie popiežiaus Pranciškaus mirtį viso pasaulio dėmesys krypsta į artėjančius konklavos sprendimus – kas gi bus išrinktas naujuoju katalikų bažnyčios vadovu? Nors oficialiai joks konklavos sušaukimas dar nepaskelbtas, lažybų bendrovės jau siūlo statymus dėl galimo popiežiaus įpėdinio. Tarp potencialių kandidatų – ir lietuvis.

REKLAMA

Romoje netrukus rinksis kardinolai iš visų žemynų – svarbiausia jų užduotis bus išrinkti naująjį Šventojo Sosto vadovą.

Tuo metu įvairiose pasaulio šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, šiuo istoriniu momentu susidomėję žmonės spėlioja, kas gi bus naujuoju popiežiumi po Pranciškaus, kokį vardą jis pasirinks, iš kurio žemyno bus ir t.t.

Kandidatai, turintys daugiausiai šansų

Lažybų bendrovės nesnaudžia ir pateikia lošėjams sąrašą vardų, kas labiausiai tikėtina bus naujuoju popiežiumi. Iš viso yra 15 kandidatų, o tarp jų ir arkivyskupas Rolandas Makrickas.

Vienu iš favoritų laikomas 70-metis italas kardinolas Pietro Parolin – Vatikano diplomatijos vadovas arba Vatikano asmuo Nr. 2. Jis šias pareigas ėjo beveik visu Pranciškaus pontifikavimo laikotarpiu. P. Parolin rikiuojasi sąrašo pradžioje, o tai reiškia, kad jam šiuo metu prognozuojama daugiausiai šansų tapti naujuoju popiežiumi.

Antroje vietoje rikiuojasi Filipinų kardinolas Luis Antonio Tagle (67 m.) – Manilos arkivyskupas metropolitas emeritas.

L. A. Tagle – charizmatiškas nuosaikių pažiūrų dvasininkas, nebijojęs kritikuoti Bažnyčios dėl jos trūkumų, įskaitant seksualinę prievartą prieš nepilnamečius. Jis buvo tarp tikėtinų kandidatų tapti popiežiumi dar 2013 m. konklavoje, kurioje buvo išrinktas Pranciškus.

REKLAMA
REKLAMA

Trečioje – Bolonijos arkivyskupas Matteo Maria Zuppi (69 m.), kuris taip pat kilęs iš Italijos.

M. Zuppi, Romos Šv. Egidijaus bendruomenės narys, daugiau nei tris dešimtmečius tarnavo kaip diskretiškas Vatikano diplomatas, ėjo ir popiežiaus Pranciškaus specialiojo taikos pasiuntinio Ukrainoje pareigas. Nuo 2022 m. Italijos vyskupų konferencijos pirmininkas.

REKLAMA

Toliau eina vengras Peter Erdo, vienas įtakingiausių Bažnyčios kardinolų iš Afrikos Peter Turkson, taip pat Angelo Scola, Raymond Burke, Angelo De Donatis ir kiti.

Tarp visų 15-kos pavardžių, sąrašo gale, ir lietuvis Rolandas Makrickas. Nors jo šansai būti išrinktam įvertinti kur kas kukliau, vis dėlto pats faktas, kad lietuvis įtrauktas į sąrašą, simboliškai svarbus tiek Lietuvos tikintiesiems, tiek mūsų šalies pozicijai katalikų pasaulyje.

R. Makrickas yra arkikunigas koadjutorius su Švč. Mergelės Marijos Didžiosios bazilikos valdymo teise.

REKLAMA
REKLAMA

Kokį vardą pasirinks popiežius?

Naujasis popiežius, kaip ir jo pirmtakai, išrinkimo metu galės pasirinkti naują simbolinį vardą. Pastarųjų amžių tradicijoje buvo pasirinkti tokie vardai, kaip Jonas Paulius, Benediktas ar pastarasis – Pranciškus, kuris buvo panaudotas pirmąkart. Popiežius Pranciškus savo vardą pasirinko šventojo Pranciškaus Asyžiečio garbei.

Šiuo metu laikoma, kad didžiausia tikimybė – jog naujasis popiežius pasirinks Benedikto vardą. Benediktas XVI, kuris popiežiumi buvo iki 2013 m., laikomas Katalikų Bažnyčios tradicijų puoselėtoju, nustebinęs pasaulį paskelbęs apie savo pasitraukimą iš Šventojo Tėvo posto dėl sveikatos. Jis tapo pirmuoju per 600 metų atsistatydinusiu pontifiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toliau populiariausiųjų vardų trejetuke – Jonas, Leo ir Jonas Paulius. Pastarieji vardai taip pat turi stiprią simboliką: popiežiai Jonas Paulius II Jonas XXIII taip pat buvo gerbiami pasaulio mastu, o vardas Leo (Leonas) turi senas popiežiškas šaknis, siekiančias dar V a.

Tarp mažesnę tikimybę turinčių vardų galima rasti tokių, kurie jau ilgą laiką nebuvo vartojami – Urbanas, Grigalius, Klemensas ar net Inocentas. Tai vardai, menantys viduramžius ir ankstyvąją Bažnyčios istoriją.

REKLAMA
Kodėl nėra į šventųjų sąraše Gabrieliaus ar Vytauto, čia kažkas ne pagal eilę?
Jei protingai rinktų, tai popiežius turi būti tas, kuris panaikins celibatą. Tik tokiu atveju katalikybė nesusinaikins artimiausioje ateityje!!!
Taip atrodo į šitas "žurnalistes" bent ką paima kas biržą nučiulpia daugmaž neapkramtęs per daug.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų