• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasaros sezonas – tikras darbymetis pajūrio taksistams. Atvykę pailsėti prie jūros, ne paslaptis, kai kurie poilsiautojai atsipalaiduoja taip, kad namo tenka grįžti su taksi. Tačiau, kaip pasakoja Palangos taksi vairuotojai, kartais pasitaiko atvejų, kad poilsiautojai net neprisimena, kur gyveną arba užsiprašo būti vežami į visai kitą Lietuvos galą – Vilnių.

7

Vasaros sezonas – tikras darbymetis pajūrio taksistams. Atvykę pailsėti prie jūros, ne paslaptis, kai kurie poilsiautojai atsipalaiduoja taip, kad namo tenka grįžti su taksi. Tačiau, kaip pasakoja Palangos taksi vairuotojai, kartais pasitaiko atvejų, kad poilsiautojai net neprisimena, kur gyveną arba užsiprašo būti vežami į visai kitą Lietuvos galą – Vilnių.

REKLAMA

Norint telefonu išsikviesti taksi Palangoje teks gerai paplušėti. Dalis telefono numerių neveikia, o kai kuriais atsiliepę vyrai pasako, kad šiuo metu nedirba. Dar kiti, išgirdę, kad skambina žurnalistai, nė neatsisveikinę numeta telefono ragelį.

Padidėjo konkurencija

Vis dėlto keletas taksistų apie darbą Palangoje žurnalistams papasakoti sutiko. Vienas jų – savo vardo atskleisti nesutikęs, tačiau internete savo numerį svetainėje „Palangos taksi ištisą parą!“ nurodęs vairuotojas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors toje pačioje svetainėje, kur yra nurodytas pašnekovo numeris, skelbiama, kad taksi dirba visą parą ir kiekvieną dieną, telefonu atsiliepęs vyras sako, kad taksi šiuo metu nedirba.

REKLAMA

Paklaustas kodėl, vyras pasakoja, kad šiuo metu jam darbo nėra, o dirbti pradėti jis planuoja geriausiu atveju liepą. Tačiau Palangoje poilsiautojų netrūksta, gatvėse savaitgalį fiksuotos minios žmonių.

„Gatvėse visada daug žmonių, bet lėktuvai neskraido, užsieniečių nėra – nėra, ką vežioti“, – tv3.lt sako anonimu norėjęs likti vairuotojas.

Paklaustas, ar lietuvių paklausos neužtenka, vyras lepteli, kad lietuviai čia važinėjasi „Bolt“ automobiliais. Esą įmonei žengus į Palangą, stipriai sumažėjo darbo vietiniams taksi vairuotojams.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie veža už eurą, o mes vežam už keturis“, – sako vairuotojas.

Vyras teigia, kad pradėti dirbti šiemet dar ketina, tačiau kai prasidės pats atostogų pikas – liepą arba rugpjūtį. Tuo metu į Palangą esą suvažiuoja daugiausia žmonių, tad ir poreikis taksi paslaugoms bus didesnis.

Pasitaiko, kad poilsiautojai pamiršta, kur gyveno

Telefonu atsiliepė ir „Taksi Palanga“ vadovas Edmundas Narkus. Vyras sako, kad paklausos sumažėjimo kaip tik nejaučia, teigia, kad taksi paslaugų Palangoje nebus per daug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas pasakoja, kad per visą laiką, kol dirbo taksistu, teko susidurti su įvairiomis istorijomis.

„Dažniausiai būna, kad žmonės atvažiuoja, susiranda gyvenamąją vietą, pasideda daiktus ir išeina prie jūros, į barus, atsipalaiduoja, o kai reikia grįžti, nebežino, kaip ir kur apsistojo. <…> Tai ir važinėjame po valandą, kol prisimena, kur apsistojo“, – darbo nuotykius tv3.lt pasakoja E. Narkus.

REKLAMA

Tokiems užmirštuoliams, kaip sako pašnekovas, tenka gerai paploninti pinigines. Paprastai po tokių pasivažinėjimų žmonės pakloja 80–120 eurų.

„Šventojoje iš baro išėjo vyriškis. Buvo rūkas, nelabai sekėsi. Važiuojame ten, važiuojame ten, į kairę, į dešinę – nėra. Prasimurkdėm pusantros valandos, sako: „Ai, tiek to, tavęs nebekankinsiu ir pats nebevargsiu.“

Pamatė reklamą, kad kažkas nuomoja kambarius, paskambino, išsinuomojo kitą kambarį ir ryte skambina: „Tu šaunuolis taksistas, atvežei beveik į tą pačią vietą, tik ne tos durys.“ Tokių dalykų pasitaiko“, – juokiasi E. Narkus.

REKLAMA

Tenka važiuoti iš Palangos į Vilnių

„Palangos taksi ištisą parą!“ Svetainėje nurodytu numeriu atsiliepęs taksi vairuotojas taip pat pasakoja per savo darbo praktiką susidūręs su įvairiomis situacijomis. Pasitaikydavo ir tokių atvejų, kai iš Palangos tekdavo žmones vežti į Vilnių.

„Kada rusai buvo, beveik kiekvieną darbo dieną į Vilnių važiuoti tekdavo“, – prisimena vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai tokie keliautojai už kelionę į Vilnių turėdavo pakloti kelis šimtus eurų. O lietuvių, norinčių su taksi nuvykti į visai kitą Lietuvos vietą, jau mažiau.

„Pasitaikydavo grįžusių iš užsienio, kai kam nors reikėdavo labai greitai atvykti į Vilnių“, – pasakoja taksi vairuotojas.

Su kelionėmis iš pajūrio į sostinę sako susidūręs ir E. Narkus.

„Prieš porą metų vaikinai smarkiai šventė bernvakarį Vilniuje ir netyčia atsidūrė Palangoje bare. Visą naktį praūžė, vienas susiorientavo, kad yra pažadėjęs žmonai iki 11 val. grįžti. Atbėdo prie mūsų uždusęs, sako: „Reikia per tris valandas pasiekti Vilnių, kas galite padėti?“ Tai ir išlėkėme“, – prisimena E. Narkus.

REKLAMA

Kaina naktį didesnė

„Taksi Palanga“ už vieną kilometrą dieną prašo 1,3 euro, o naktį – 1,4 euro. Taip pat reikėtų sumokėti 1,4 euro vienkartinį įsėdimo mokestį. Už 60 min prastovą taksi įmonei reikėtų sumokėti 15 eurų.

Didžioji dalis taksi paslaugas teikiančių įmonių dar siūlo ir automobilio užvedimo paslaugas. Interneto svetainėse kaina nurodyta ne visur. Automobilio užvedimo paslaugą galima gauti „Taxi Palanga“, „Taksi Palangoje“. Kainą internete yra nurodžiusi tik „Taksi Palangoje“. Automobilio užvedimo paslauga kainuoja 15 eurų.

REKLAMA

Pavežėjimo platformoje „Bolt“ kainos nuolat keičiasi. Ryte nuo Palangos tilto iki Šventosios nuvykti kainuotų 7 eurus, o vakare apie 9 eurus, o maždaug vidurnaktį už kelionę iki Šventosios reikėtų sumokėti apie 11–12 eurų.

Ryte nuo Palangos tilto iki autobusų stoties nuvykti kainuotų apie 2 eurus, dieną maždaug 3 eurus, o naktį kiek daugiau nei 3 eurus. Kaina šioje platformoje priklauso nuo paklausos.

Palangos informacijos ir turizmo centro duomenimis, Palangoje taksi sustojimų aikštelės yra trys: prie bažnyčios, turizmo ir informacijos centro bei prie stoties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų