Viruso plitimas. Per parą nustatyti 38 nauji koronaviruso atvejai, 20 iš jų susiję su žinomais židiniais, aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, septyni užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais, trys atvejai – įvežtiniai. Taip pat pranešta, kad koronavirusu užsikrėtė LRT darbuotojas. Registruota 85-oji mirtis: virš 80 metų Kauno klinikinės ligoninės pacientas. Ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 37 žmonės, penki iš jų – reanimacijoje. „Esame per daug atsipalaidavę“, – apie pastarųjų dienų situaciją sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Virusas kaimynystėje. Latvijoje per parą naujų COVID-19 atvejų neaptikta, Estijoje nustatyti trys nauji susirgimai, viena pacientė mirė. Lenkijoje patvirtinti 548 nauji COVID-19 atvejai, mirė penki žmonės, Ukrainoje – 1799 atvejai, mirė 22 žmonės, Rusijoje nustatyti 4744 nauji atvejai, 65 pacientai mirė.
Barų darbo laikas. A. Veryga ketina Vyriausybei artimiausiu metu siūlyti trumpinti naktimis veikiančių barų ir kavinių darbo laiką. Kiek trumpinti darbo laiką, planuojama tartis su šiam sektoriui atstovaujančiomis asociacijomis.
Nota Baltarusijai. Dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo sekmadienį per „Laisvės kelią“ pirmadienį įteikta nota Baltarusijai. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos oro erdvę pažeidė baltarusių sraigtasparnis. Kaimyninė šalis savo ruožtu pranešė apie bandymą pažeisti Baltarusijos oro erdvę iš Lietuvos pusės – Baltarusijos gynybos ministerijos teigimu, iš Lietuvos buvo paleistas zondas su aštuoniais balionais ir „antivalstybiniais“ simboliais, kuriuos įvertino kaip provokaciją. Dėl to Lietuva sulaukė kaimynų notos.
Susitikimas Vilniuje. JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephenas Biegunas Vilniuje susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, tačiau pabrėžė, kad amerikiečiai nesikiš į politinius procesus šioje šalyje. „Šio susitikimo tikslas buvo įsiklausyti, išgirsti, ką galvoja Baltarusijos žmonės, ir pažiūrėti, ką jie daro, kad gautų apsisprendimo teisę“, – sakė S. Biegunas.
Atvykimas iš Baltarusijos. Iš Baltarusijos atvykstantiems Lietuvos gyventojams nebebus būtina izoliuotis dėl koronaviruso grėsmės, tokia prievolė galios tik iš Baltarusijos atvykstantiems užsieniečiams, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.
Koalicinė taryba. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas ragina sušauktiKoalicinės tarybos posėdį ir svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų pasisakymus apie padėtį Baltarusijoje. Šios tarybos pirmininkas, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskas palaiko siūlymą ir pripažįsta, jog neaiškumų koalicijos partnerių pozicijoje esama, visgi pabrėžia, kad jie savo poziciją parodė palaikydami Baltarusijos režimą smerkiančią Seimo rezoliuciją.
Įvykiai Baltarusijoje. Baltarusijos opozicijos Koordinacinė taryba pareikalavo šalies teisėsaugos organų ištirti, kokiomis aplinkybėmis Aliaksandro Lukašenkos nepilnametis sūnus Mikalajus gavo kovinį šaunamąjį ginklą. Minske vykstant didžiulei opozicijos šalininkų demonstracijai, reikalaujančiai, kad prezidentas atsistatydintų po ginčijamų rinkimų, buvo nufilmuota, kaip A. Lukašenka išlipa iš sraigtasparnio vilkėdamas juodą neperšaunamą liemenę, o rankoje laikė automatą be šovinių dėtuvės. Kartu su A. Lukašenka skrido jo 15-metis sūnus Mikalajus, taip pat vilkėjęs karinę aprangą ir ginkluotas automatu.
A. Navalno būklė. Vokietijos vyriausybė paskelbė, jog „visiškai tikėtina“, kad garsiausia Rusijos opozicijos figūra Aleksejus Navalnas, šiuo metu gydomas vienoje Berlyno ligoninėje, buvo apnuodytas. Tuo metu A. Navalną Omske gydę medikai paneigė, kad pareigūnai kaip nors kišosi dėl jo gydymo, tačiau ligoninės vadovas negalėjo pasakyti, kokie žmonės buvo užfiksuoti jo kabinete. Berlyno ligoninė „Charite“, į kurią artimųjų reikalavimu pergabentas politikas, skelbia, kad A. Navalno būklė stabili.
D. Trumpo patarėja. Apie planus pasitraukti iš pareigų pranešė viena įtakingiausių ir ilgiausiai dirbančių JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjų Kellyanne Conway.
Chunta Malyje. Malyje valdžią perėmusi chunta nori, kad šalį trejus metus valdytų kariškių vadovaujama pereinamoji institucija, taip pat sutiko paleisti nušalintą prezidentą Ibrahimą Boubacarą Keitą.