„Mes jas įvedėme 30 dienų laikotarpiui, nes tai yra Šengeno sienų kodekse nustatytas limitas pirminiam sprendimui“, – sakė ministras, kalbėdamas apie liepos 7-ąją vėl įvestus laikinuosius patikrinimus.

„Jos (patikros) tikrai bus pratęstos“, – nurodė jis.
Pasak T. Siemoniako, patikros, kai pasienio apsaugos pareigūnai, padedami policijos ir Teritorinės gynybos pajėgų (WOT), gali sustabdyti pasirinktas transporto priemones, yra atsakas į didėjantį nelegalios migracijos spaudimą. Nuo patikrinimų pradžios jau buvo sulaikyta daugiau nei 70 asmenų.
Dalis Rusijos hibridinio karo
Kalbėdamas privačiam televizijos kanalui TVN24, T. Siemoniakas migracijos spaudimą apibūdino kaip dalį Rusijos hibridinio karo.
„Migrantai atskrenda į Maskvą, turi Rusijos vizas, autobusais vežami prie Lenkijos sienos, Baltarusijos tarnybos jiems duoda nurodymus, ką daryti (...), ir jie bando prasiveržti į Lenkiją, – sakė jis. – Tai yra naudojimasis žmonėmis (...) kaip ginklu.“
Ministro teigimu, Lenkijos institucijos „turi naudoti visas turimas priemones“, kad atremtų šią grėsmę.
Premjeras Donaldas Tuskas trečiadienį paskelbė, kad T. Siemoniakas, kuris palieka savo dabartines pareigas, taps ministru, atsakingu už specialiųjų tarnybų koordinavimą ir kovą su nelegalia migracija.
Šiuo metu Lenkijos ir Vokietijos pasienyje veikia 52 pasienio perėjimo punktai ir 16-oje iš jų atliekamos nuolatinės patikros. Vyriausybė teigia, kad šios patikros yra būtinos siekiant sustabdyti nekontroliuojamą migrantų srautą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
"Anti-immigrant rallies staged across Poland"