• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek neįprasta smurto artimoje aplinkoje byla išnagrinėta Vilniaus miesto apylinkės teismą. Po eilinio sugyventinio smurto protrūkio policiją iškvietusi moteris teisme teigė, kad tam tikra prasme įžvelgia ir dalį savo kaltės, nes ji esą nenusileidžia smurtautojui.

Kiek neįprasta smurto artimoje aplinkoje byla išnagrinėta Vilniaus miesto apylinkės teismą. Po eilinio sugyventinio smurto protrūkio policiją iškvietusi moteris teisme teigė, kad tam tikra prasme įžvelgia ir dalį savo kaltės, nes ji esą nenusileidžia smurtautojui.

REKLAMA

Ivanas M. teisiamųjų suole atsidūrė, nes sukėlė fizinį skausmą šeimos nariui. 2020 m. balandžio 27 d., apie 20 val., bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,10 promilių girtumas), jis sumušė savo sugyventinę.

Moteriai sėdint kambaryje ant sofos, vyras tyčia kaire koja spyrė jai į veido dešinę pusę, po ko pastaroji atsitrenkė galva į kairėje pusėje esančią sekciją. Tęsdamas savo nusikalstamą veiką, moteriai einant link virtuvės, jis ranka 3 kartus trenkė jai į galvos sritį. Tokiu būdu nukentėjusiajai buvo sukeltas fizinis skausmas. 

Bandė išsisukti

Teisme kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies ir parodė, kad stūmė nukentėjusiąją, bet jos nemušė. Ji pati esą kabinėjosi prie jo, spjaudėsi, prasivardžiavo, dėl to pastūmė ją ant sofos.

REKLAMA
REKLAMA

Konfliktas įvyko dėl to, kad jie susipyko. Ji pradėjo stumdytis, jis stumtelėjo nukentėjusiajai atgal. Vyras pripažino, kad 2 kartus sudavė nukentėjusiajai, tačiau nepripažino spyrio į veidą, nes to esą nebuvo.

REKLAMA

Jis patvirtino, kad buvo išgėręs, todėl nepamena visų smulkmenų. Jie kartu gėrė degtinę, jautėsi apsvaigę, alkoholis turėjo įtakos jo veiksmams. Vyras mano, kad yra priežasčių, dėl kurių nukentėjusioji norėtų jį apkalbėti. Esą nukentėjusioji galėjo nurodyti kitokias aplinkybes dėl to, kad nori jį pasodinti ir viena pagyventi.

Paaiškėjo, kad 2018 m. jis jau buvo nuteistas už smurtą nukentėjusiosios atžvilgiu. Po šio konflikto susitaikė su nukentėjusiąja. Dėl jo suduotų smūgių nukentėjusioji galėjo patirti šiek tiek skausmo, tačiau mėlynių esą nebuvo.   

REKLAMA
REKLAMA

Prisiėmė dalį kaltės

Smurtą patyrusi moteris teisme pasakojo, kad per 26 bendro gyvenimo metus buvo daug smurto atvejų, visų jų ji teigė neprisimenanti. Šis konkretus įvykis nutiko balandžio 27 dieną.

Sugyventinis grįžo iš darbo, parnešė degtinės ir vyno butelius, jie išgėrė. Ji visuomet ant sofos sėdi šalia sekcijos, o kaltinamasis – visuomet ant sofos.

Kaltinamasis spyrė jai ir taip sužalojo kairę veido pusę, nes ji atsitrenkė į sekciją nuo jo spyrio. Tada ji paėmė mentelę ir trenkė sugyventiniui per rankas, o jis nuo to dar labiau supyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi jis vis tiek turi daugiau jėgų, moteris kreipėsi pagalbos į policiją. Nukentėjusioji teigė, kad jai yra skaudu, jog jiems taip nesiseka. Jie tai susitaiko, tai vėl susipyksta.

Moteris teigė, kad kalta yra ir ji, nes nenusileidžia. Tą dieną konfliktas kilo dėl finansinių priežasčių. Teisme moteris atviravo, kad jos veidas jau yra pripratęs prie smūgių.

REKLAMA

Atvykusiems policijos pareigūnams ji nurodė apie patirtus smūgius. Ji teigė, kad patyrė fizinį skausmą dėl sugyventinio veiksmų. Į medikus nesikreipė dėl to, kad ir šiaip dažnai eina pas juos.

Dabar planuoja kažkurį laiką pagyventi atskirai nuo sugyventinio. Moteris teigė, kad nėra priežasčių, dėl kurių norėtų apkalbėti sugyventinį, nes be jo pagalbos ji pati sunkiai išgyventų.

Skyrė laisvės apribojimą

Išklausęs abi puses, teismas nusprendė vyrą pripažinti kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

REKLAMA

Jam paskirtas laisvės apribojimas vieneriems metams, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar gydymusi.

Taip pat vyras be bausmę vykdančios institucijos žinios begalės išvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų, jam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Smurtautojui taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, įpareigojant šį nurodymą įvykdyti per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų