• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujajame Seime netrūks naujų veidų, o su kai kuriais politikais teks atsisveikinti. Po pirmojo Seimo rinkimų turo jau aišku, kad bent 42 dabartinio parlamento narių tikrai nebepamatysime naujajame Seime. Tarp jų – ir teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Seimo vicepirmininko Vytauto Mitalo, buvusio žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, Antano Matulo, Mindaugo Puidoko, Valdemaro Valkiūno bei kitų. Kai kurie iš jų pasidalijo, ką veiks toliau.

Naujajame Seime netrūks naujų veidų, o su kai kuriais politikais teks atsisveikinti. Po pirmojo Seimo rinkimų turo jau aišku, kad bent 42 dabartinio parlamento narių tikrai nebepamatysime naujajame Seime. Tarp jų – ir teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Seimo vicepirmininko Vytauto Mitalo, buvusio žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, Antano Matulo, Mindaugo Puidoko, Valdemaro Valkiūno bei kitų. Kai kurie iš jų pasidalijo, ką veiks toliau.

REKLAMA

Po mažiau nei dviejų savaičių laukia antrasis Seimo rinkimų turas, po kurio išaiškės naujoji Lietuvos Seimo sudėtis. Nepaisant to, jau po pirmojo rinkimų turo aišku, kad kai kurių politikų naujajame Seime nebepamatysime. Daugiausia – iš dabartinės konservatorių frakcijos.

Pabrėžiame, kad į šį sąrašą neįtraukti kandidatai, kurie nepateko į Seimą po pirmojo turo, tačiau aukščiau daugiamandatės apygardos sąraše esančių kolegų, kurie dar varžysis vienmandačių apygardų antrajame ture, sėkmės atveju, dar turi galimybę patekti į Seimą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat į sąrašą neįtraukiami ir politikai, kurie turi teorinę galimybę vis dėlto likti parlamente, nes kai kurie patekusieji viešai atviravo, kad žada atsisakyti savo mandatų dėl darbo Europos Parlamente arba kitų priežasčių. Dėl to likę mandatai atitektų sąrašuose „už brūkšnio“ esantiems kolegoms.

REKLAMA

Beje, po balsų perskaičiavimo situacija dar gali keistis.

Iš konservatorių frakcijos nebepamatysime bent 12 politikų

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos naujajame Seime nebepamatysime bent jau 12 narių.

Iš dabartinės TS-LKD frakcijos, kuriame yra 49 nariai, naujajame Seime nebeliks šių 12 politikų: Monikos Navickienės, Audriaus Petrošio, Justo Džiugelio, Sergejaus Jovaišos, Antano Matulo, Kęstučio Navicko, Algio Strelčiūno, Jurgitos Šiugždinienės, Andriaus Vyšniausko, Rasos Petrauskienės, Liudos Pociūnienės, Jono Gudausko.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie iš jų socialiniuose tinkluose dalijasi, ką veiks toliau.

„Justai, ką dabar veiksi? Turiu planą B, C... Ž. Niekada neprapuoliau, dabar ne išimtis. Šiais metais patyriau dirbtinai kuriamų politinių skandalų smūgius, pagijau nuo vėžio, todėl šis iššūkis — tik dar vienas iš daugelio.

Žinau, kad tai nebuvo tiesiog darbas. Tai nebuvo net gyvenimo būdas. Tai buvo aštuoneri metai, kupini tokios prasmės, kokios dar nebuvau patyręs. Aš nesakau sudie politikai, nes politika yra daugiau nei tik Seimo nario kėdė, tačiau šiandien svarbiausia ne kur būsiu aš, o kad Seime nenutiltų dėl jūsų skambantis balsas“, – rašė J. Džiugelis socialiniame tinkle „Facebook“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O J. Gudauskas tvirtino, kad toliau aktyviai dirbs Šilalėje.

„Nepaisant rinkimų rezultatų, stengsiuosi ir toliau būti aktyviu Šilalės krašto bendruomenės nariu“, – rašė politikas.

M. Navickienė, S. Jovaiša, J. Šiugdžinienė ir A. Strelčiūnas šiuose Seimo rinkimuose apskritai nedalyvavo.

Seime nebeliks ir daug valstiečių

Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) dabartinės frakcijos parlamente naujajame Seime nebeliks bent 8 politikų iš 17.

REKLAMA

Naujajame Seime nebepamatysime Jono Jaručio, Algimanto Dumbravos, Astos Kubilienės, Eugenijaus Jovaišos, Rimantės Šalaševičiūtės, Roberto Šarknicko, Stasio Tumėno, Juozo Varžgalio.

Dešimtoje vietoje daugiamandatės apygardos sąraše likęs D. Kepenis dar gali patekti į Seimą, jei I. Vėgėlė ir A. Veryga atsisakys savo mandatų, o D. Gaižauskas ir V. Ąžuolas antrame rinkimų ture laimės vienmandatėse apygardose. 

REKLAMA

I. Vėgėlė po pirmojo Seimo rinkimo turo žurnalistams teigė svarstysiantis atsisakyti mandato, jei tektų dirbti opozicijoje. A. Veryga tvirtino, kad nėra linkęs atsisakyti iškovoto europarlamentaro mandato. Politikas sakė, kad liktų Seime nebent tuo atveju, jei taptų premjeru.

Iš dabartinės Socialdemokratų partijos frakcijos nebepamatysime keturių politikų

Kol kas aišku, kad naujajame Seime nebeliks tik keturių iš 14 2020-2024 Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narių – Liudo Jonaičio. Jis šiais metais nebekandidatuoja į Seimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikai Vigilijus Jukna ir Vidmantas Kanopa taip pat šiemet nebekandidatuoja į Lietuvos parlamentą.

Perrinktas į Seimą nebus Tomas Bičiūnas, kuris vienmandatėje Kėdainių apygardoje nebuvo išrinktas, o daugiamandatės sąraše yra per žemai, kad galėtų patekti į išrinktų socialdemokratų sąrašą.

Iš Liberalų sąjūdžio frakcijos neperrinktas tik vienas narys

Iš 12 Liberalų sąjūdžio dabartinės frakcijos narių 2024-2028 metų Seime nebus perrinktas tik Jonas Varkalys, kuris nedalyvavo vienmandatės apygardos rinkimuose, o po reitingavimo daugiamandatės apygardos sąraše liko per žemai.

REKLAMA

Daugumos „laisviečių“ tikrai nebepamatysime

Laisvės partijai nepatekus į Seimą daugelio „laisviečių“ tikrai nebepamatysime naujajame parlamente. Iš 10 Laisvės frakcijos narių į Seimą tikrai nepateko Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, Kasparas Adomaitis, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, Marius Matijošaitis, Monika Ošmianskienė, Ieva Pakarklytė ir Artūras Žukauskas.

REKLAMA

Partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Morgana Danielė ir Tomas Vytautas Raskevičius dėl vietos Seime dar kovos vienmandačių apygardų antrame balsavimo ture.

Iš „Vardan Lietuvos“ frakcijos tikrai nepamatysime vienos politikės

Iš dabartinių 16 Demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seimo narių nebepamatysime Silvos Lengvinienės. Ji nelaimėjo ir nepateko į antrąjį turą vienmandatėje apygardoje, o daugiamandatės apygardos sąraše yra per žemai, kad galėtų patekti į Seimą ir kolegų sėkmės atveju vienmandatėse apygardose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Algirdui Stončaičiui gali pasisekti patekti į Seimą, jei Virginijus Sinkevičius atsisakytų savo mandato ir pasiliktų Europos Parlamente.

V. Sinkevičius žurnalistams po Seimo rinkimų pirmojo turo teigė, kad dar svarsto, ar iš Europos Parlamento grįš į Lietuvą. Tam turi vieną salygą – ministro postą naujajame parlamente.

Iš Regionų frakcijos naujajame Seime nepamatysime bent 5 politikų

Iš dabartinės Lietuvos regionų frakcijos 9 narių naujajame Seime nebepamatysime Lietuvos regionų partijos narių Vaidos Giraitytės-Juškevičienės, Zenono Streikaus, Laimos Vyskupaitytės-Mogenienės, nes jiems vienmandatėse apygardose nepasisekė, o partija nesurinko 5 proc. balsų, todėl negavo nė vieno mandato.

REKLAMA

L. Vyskupaitytė-Mogenienė socialiniame tinkle teigė, kad neabejoja, jog ras laiko prasmingiems darbams.

Andrius Mazuronis nekandidatavo į Seimą, todėl jo nepamatysime naujajame parlamente.

Parlamente nebebus Puidoko bei turtingiausio Seimo nario

Mišriai Seimo narių grupei dabar priklauso 10 politikų. Iš jų naujajame Seime nepamatysime Taikos koalicijos, kuri neperžengė per rinkimus 7 proc. kartelės, nario Mindaugo Puidoko, kuriam vienmandatėje apygardoje nepasisekė.

REKLAMA

Taip pat tikrai nebepamatysime Vytauto Gapšio, nes atlieka laisvės atėmimo bausmę kalėjime. Naujajame Seime nebus ir rinkimuose nedalyvavusios Ievos Kačinskaitės-Urbonienės. 

Save išsikėlęs Valdemaras Valkiūnas – turtingiausias Seimo narys – taip pat nepateko į naująjį Seimą, nes vinemandatės apygardos balsavime šiam politikui nepasisekė.

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbančio Valdemaro Valkiūno turtas 2023 metais siekė beveik 4,894 mln. eurų, kai 2022 metais ši suma sudarė beveik 4,869 mln.

REKLAMA
REKLAMA

Neišrinktų Seimo narių išeitinėms numatyta skirti virš 1,5 mln. eurų

Kitai kadencijai neišrinktų Seimo narių išeitinėms numatyta skirti 1 mln. 575 tūkst. eurų.

„Sumą tam tikrą esame numatę išeitinėms – 1 mln. 575 tūkst., įskaitant čia jau mokesčius, išeitinėms išmokoms kiek galėtų reikėti“,– antradienį interviu radijo stočiai „M-1“ sakė Seimo kanclerė Vaida Servetkienė.

„Koks tas faktinis bus neperrinktų Seimo narių skaičius, tai bus matyt dar po dviejų savaičių“, – kalbėjo ji.

Seimo statutas numato, kad pasibaigus kadencijai ir Seimo nario neperrinkus, jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime. Ši išmoka yra ne mažesnė kaip dviejų ir ne didesnė kaip šešių vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio.

Tad, anot Seimo kanclerės, planuojant biudžetą skirtą išeitinėms išmokoms, atsižvelgiama į tai, jog daugelis politikų Seime dirba ne pirmą kadenciją.

„Įvertinant tai, kad daugelis politikų yra tikrai ne pirmą kadenciją, tai paprastai skaičiuojam, kad bus vidutinė išeitinė išmoka už penkis mėnesius. Bet tikrai gali būti jos ir mažesnės“, – kalbėjo Seimo kanclerė.

Seimas praėjusių metų gegužę priėmė valstybės tarnybos reformą, kuria pakeista viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų skaičiavimo tvarka.

Nuo naujos kadencijos padidės Seimo narių, premjero ir ministrų atlyginimai. Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 27 dieną.

Juokingiausia, kad tokia kaip Laisvės partija išvis nebeturi pagrindo egzistuoti, jei jos nėra seime ir vyriausybėje. Susikūrė šutvė vienam projektui, įsmuko į seimą, o dabar netekę vietos nežinau dėl ko jie egzistuos kaip partija, koks dabar jų tikslas, ką jie dirbs, kas jų klausys, ar jie patys norės turėti vieni su kitais kažką bendro, kai negaus iš to apčiuopiamos naudos (darbo vietos, užmokesčio)? Labai domu kaip seksis imituoti kažkokią veiklą nebūnant valdžioje. Vienintelė išeitis - išskirstyti kaip bezdalams vėjyje. Kaip jų nebuvo prieš tai, taip ir neliks dabar. Visi juos pamirš, nueis į gėdingą istoriją kaip valinsko šokantys klounai su karvės tešmenim visokiuose šou.
Į seimą nepateks pederastai ir jų draugės lesbes. Bet gaila Valkiuno, tas normalus ir vertingas pilietis.
Tegu dingsta iš viešumos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų