Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
gerai prisimenu sovietmetį visko parduotuvese buvo,čia turiu galvoje maisto produktus,viskas ekologiška,sviestas buvo piaustomas iš didžiulių gabalų ir vyniojamas į popierių,mėsa vietoje sumalama iš pasirinkto gabalo,visko trūkumas prasidėjo vėliau ,o ypač kai prasidėjo vadinama pertvarka Lenkijoje,nes tenbuvo pradėta įvedinėt laisvoji rinka ir pas mus liko viskas juokingai pigu,todėl lenkai masiškai viską pas mus supirkdavo,bet visi augino gyvulius savo,kaime net vos krutanti bobulė turejo karvę,maistu buvo aprūpinti ir vaikai ir anūkai.Komunaliniai buvo vos keli rubliai,gaudavom kelialapius prie jūros,visi turėjo darbą,žmonių niekas neskirstė,laisvai visi galėjo lankytis parduotuvese,gydymas visiems prieinamas,pilna ligoninių,ambulatorijų,polillinikų,ligoninę turedavo net nedideli miesteliai
@JO
Bet ir nereikia eiti į kitą kraštutinumą ir idealizuoti.
@JO
Anis tau arba tavo diedui gerai stovėjo, tai ir visas gerumas. Mėsą jam malė parduotuvėse. Ar karvių kanopas, nes kitokios laisvai nusipirkti nebuvo.
@Dzūkelis
Neknisk protą , majonezo ir žirnelių buvo deficitas, dar mandarinų ir bananų. O šiaip niekas nebadavo. Turguje lūžo prekystaliai, buvo visko. Iš Klaipėdos į Kačerginės sanatoriją vežiau vaikus nemokamai. Profsąjungos skirdavo stovyklas vaikams , poilsio namai Birštone , Šventojoje, Palangoje " Linas " Nidoje , Juotkrantėje ir t. t. PAMĖGINKITE GAUTI DABAR VELTUI . Taip kad nereikia rašyti negatyvą pastoviai.
@JO
Na nereikia svaigti, parduotuvėse buvo ragai ir kanopos. Gerai menu, kai lapkričio mėn. Atveždavo į parduotuvę gyvus karpius, stovėdavom eilėj tris val. Ir dar ne visada gaudavai. Tai kalėdom užmarinuodavai, nes mėn. Kitaip negali išlaikyti, nebuvo. Mėsą pirkdavom iš mėsos kombinato darbininkų, jei turėjai pažįstamą, parduotuvėse nebuvo. Taip kad nereikia pliurpti, jei dirbai ten, kur nebuvo ką pavogti, tai gyvenimas buvo pakankamai sudėtingas. Maisto trūko juodai, o apie buities prekes net ir nėra ką kalbėti. Šaldytuvą galėjai gauti tik per lprofsąjungą, kilimai, baldai tik per pažįstamus už kyšius. Tai buvo pardAvėjų ir taksistų aukso amžius, o visi kiti skurdo. Dėl darbo buvo vaidinimas, kad dirbam, o valdžia kad mums moka. Jei su aukštuoju išsilavinimu už savo algą galėjai turgui nupirkti batus, nes parduotuvėj nebuvo. Jauni buvom, pamiršom, bet nereikia kelt į auštumas tokį gerumą, nes jo nebuvo.
@Marytė
O kam tam turgui batai? Turgus batų nenešioja. O jei norėjote parašyti ne kam, o kur, - tada - turguje, turguj.
Profesorių būna visokių - vagių, melagių. Ar kas dabar atsisakytų "baisiuoju" laikotarpiu buvusių teisių? Pav. pasirinkti darbą, kai buvo dirbančiųjų trūkumas. Arba turėti garantuotą vietą vaikų darželyje, galimybę visuomeniniu transportu apkeliauti visą TSRS. Geležinkeliečiai turėjo teisę nemokamai vieną kartą metuose važiuoti su visa šeima bet kur TSRS ribose, o ir tie bilietai visiems buvo santykinai pigūs, stebėdavausi, kai buvo pasakojama apie giminių apmokėtas keliones kur nors užsienyje, atrodė, kas čia per malonė. O susirgus buvo apmokamas 100 % sirgimo metu nedirbtas laikotarpis, sirgti daug kam patikdavo, "susikombinuodavo" pažymas. Ir kas norėtų dirbti, kai galima išeiti į pensiją nuo 55, o dirbus kenksmingose sąlygose, ir nuo 50 metų? Dabar tai įgyvendinama neformaliai - sunku arba neįmanoma gauti darbą jau prieš 50 metų amžių. O kaip buvo "gera" po 90-ujų metų, kai darbo dar buvo, bet atlyginimo jau nebe - formaliai yra, realiai - ne. Pinigų sąskaitoje formaliai yra, realiai - ne, nes infliacija pasidarė tūkstančius % per metus - už viso gyvenimo santaupas galėjai nusipirkti kokį menkniekį, jei iš viso supėjai pasinaudoti tais "pinigais" - atlyginimą cecho dirbantiesiems ėjome parnešti keliese maišais. Ir lito - euro laikotarpio infliacija tokia, kad taupyti nėra prasmės. Antra, yra indų pasaka apie kelis akluosius, kurie lietė dramblį ir pasakojo į ką jis panašus. Visose santvarkose yra lobstančių ir vargšų. Bet anksčiau niekas neniekino neturtingesnio, dabar dauguma eina nuleidę akis, bijodami pažiūrėti į kitą, užsimaukšlinę gobtuvus ant galvų net vasarą. Ypač tie su maišais per petį ir kabliais šiukšliadėžėms knaisioti.
@xxx
Yra ir dabar. Tik milicija negaudo bedarbių ir nebaudžia.
Iš tiesų.. Reikėtų lapą paėmus surašyti tiesiog Sovietinės sistemos pliusus ir minusus ir Nepriklausomos Lietuvos.. Mano senelis, kuris beje dalyvavo Didžiajame tėvynės kare sakė, kada LT atgavo nepriklausomybę "Vaikai, šitą santvarką, Sovietinę, jus dar prisiminsi kaip gražiausią sapną.." vaikas dar visai tada buvau, bet dzin buvo kad atostogų į Ispaniją neskrendam, pas bobutę kaime prie vandens geriausios atostogos būdavo... Jeigu apie darželius, galbūt truko vietų, bet jų trūksta ir dabar. Apie moterų išnaudojimą darbo srityje... Hahaha... O kaip dabar, aria kaip jaučiai, kilnoja nežmoniškas svorius, dirba nesuskaičiuojama valandas, už kapeikas.. Politika.. Na, demokratinė, nepriklausoma LT sistema tikrai niekuom nenusileidžia komunistinei. Jeigu apie darbo paieškas, sovietinėje Lietuvoje, tokia kaip užimtumo tarnyba apskritai neegzistavo. Absoliutus darbas, kaimuose žmonės dirbo. Taip kad jeigu dėt viską ant svarstyklių... Vat įdomu kas nusvertų.
@Olesia
Bet kas tau trukdo gyventi pas "batką"?Varyk į savo tarybinį rojų!Nepasigesim!
@Lietuvė
o ką jūs, tamstute, žinot apie tarybinius laikus, kad lyginat su "batką" režimu???
@Lietuvė
Kvaiša prie ko tas varymas į Rusiją...
@Olesia
Labai tiksliai parašėt,įdomu kas nusvertų?
Net juokas neima,kai skaitai. Tarsi dabar moterys nedirba. Aria po 12 val. kasdien. Vyrų mąstysenos ir šiandien niekas nepakeitė ir į kailį gauna ir skųstis gėda. Seniau parduotuvėje visko mažiau buvo, pinigėlių pasitaupydavom. Neprisipirkdavom visokių nesąmonių. Dabar nusiperka, po savaitės išmeta. Užtad ir trūksta pinigų, nes tiek kiek pardutuvėj matai, neįmanoma nusipirkt. Bet užtad ir mamadienį turėjom kiekvieną savaitę. Dabar jis yra mėn. kartą, bet darbdaviai labai jau nepatenkinti, jei jo paprašai. Tipo dabar nėra kaip, vėliau kai darbo mažiau bus. Bet manau mamai reikalinga diena, kai jai reikia, čia jos pasirinkimas. Dabar gi renkasi darbdavys. Tad buvo gerų dalykų ir seniau. Paskutiniu metu Lietuvoj išvis betvarkė, tad nesigirkim tuo ko nėra. Teoriškai taip, praktiškai ne.
Kazkokie idijotai,sneka apie tai ka reikejo istverti moterims.Rasau, nes negaliu skaityti -melagiai, idiojotai, gali taip rasyti. O buvo taip… tais laikais gyvendavau labai saugiai, nes kaip jaunas specialistas , gavau darba, gavau buta, ir budama sviesaus proto, geros sveikatos, buciau dziaugusi pensija nuo 55Bet kur tau -lanzbergynu lizdas , viska sugriove. Padare padare svogeriu salm- apgailetini!!!
straipsnio pavadinimas - grėsė susenti ties 50! 55 metų moterys jau gaudavo pensiją, bet jei tik norėjo, galėjo toliau dirbti. Benamių, bomžų neįsivaizdavom. Niekas nesiknaisiojo po šiukšlių konteinerius kaip dabar. Visi privalėjo dirbti, neįgalieji gaudavo pašalpas. Ir šeimos gyveno padoriai, tikrai nebuvo tokių landynių ar tėvų, kurie gyvena iš už vaikus gaunamų pašalpų ir dar jas prageria. Dabar taip, perteklius parduotuvėse. Bet toli gražu nevisi gali įsigyti ko tik panorėję.
As pagimdziau sunu 1970 m ir buvo privaloma 1 m sedeti su vaiku namie ir auginti ejo tau darbo stazas buvo visies naujagimiams duodami maisto misinukai iki 1 m amziaus nemokamai vaika kiekviena men atvesti pas gydytoja patikrindavo kaip mazylis auga patardavo mamos.Geda ir Slykstu skaityti
@Sovietmecio mama
Duodavo vaikui auginti metus laiko nemokamų atostogų, o paskui reikėjo išeiti į darbą arba jį prarasti.
Visiska nesamone
@As
Viskas tiesa. Jau matyt su atmintim suslubavus busi.
@Lituve
marš pamokų dayti, praplautsmegene...
Kazkoki brieda raso! Tarybiniais laikais nebuvo bomzu ir benamiu ir bedarbiu. Juo labiau po konteinerius niekas nesikniso. Niekas nepirko kazkieno isbezdetu padevetu rubu. O maisto produktai buvo visada sviezi ir be E. Nekvailinkit tokiais straipsniais musu vaiku ir anuku!
@Zose
Nes konteinerių irgi nebuvo. Viską juk tempėt ir vertėt į miškus ir buvo zėba. Ane?
@Zose
Niekas prie konteinerių nesikniso, nes nebuvo ko ieškoti, nebent bulvių lūpenų . Maistas buvo sviežias dėl to, kad jo nebuvo, jeigu ir buvo, tai greitai išpirkdavo ir negalėjo lis susenti.
@Zose
Rūbus dėvėjo išaugtus brolių arba seserų. Būtų laimingi jei būtų galėję nusipirkti tuos padėvėtus rūbus. Džinsai buvo nepasiekiama svajonė. Arba pas ponią su atmintim prastai arba mažai sovietmečio ragavot. Jau nekalbu apie tai, kad nepriklausomybė buvo visų normalių žmonių svajonė. Ir dabar gyvename labai gerai, tik reikia norėti dirbti
@Zose
Knisosi Vilniuje po konteinerius. Produktai greitai gesdavo. Mama po pensijos dirbo valytoja, kad prisidėti pinigų. Labai daug tiesos ir blaivaus mąstymo istorikės darbuose.
@Zose
maisto produktai sakote švieži buvo :D Ir kaip dažnai tokių gaudavote? Jeigu jūs rūbų neskalbiate, tai jie ir yra išbezdėti. Normalūs žmonės juos skalbia, ir jie labai skaniai po to kvepia. Taip, tarybiniais laikais nebuvo bomžų, benamių ir bedarbių, bet buvo didelis alkoholizmas vyrų tarpe, vyrai smurtaudavo prieš žmonas namuose. Jūs gal straipsnį paskaitykite ponia Zose prieš komentuodama pievas.
@Zose
,,švieži" produktai be galiojimo laiko
@Zose
Pilna bomžų buvo Lietuvoje Vilniuje begalės ju buvo apie stoti tiršta , ir senu
pribezdėtu drabužiu buvo pilna iš vakaru, džinsai ir kitoks šūdas tik tu senu irgi trūkdavo škurliu, o parduotuvės buvo tuščios miesteliuose ir kaimuose, jei ka atveždavo tai minia sužverėjusi žmogystu stovedavo prie parduotuvės.
pribezdėtu drabužiu buvo pilna iš vakaru, džinsai ir kitoks šūdas tik tu senu irgi trūkdavo škurliu, o parduotuvės buvo tuščios miesteliuose ir kaimuose, jei ka atveždavo tai minia sužverėjusi žmogystu stovedavo prie parduotuvės.
@Zose
Kai atsirado dėvėti rūbai žmonės puolė pirkti, nes tos sovietinės drapanos visiems akis išgraužė ir tų deficitas buvo. O maisto parduotuvėse konservų,kanopų, margarino tai buvo, o prie šviežios mėsos gabalėlio, tai vod ne kasdien eilėse stovėti reikėdavo, nes kiek nori neduodavo. Nebenusišnekėkit. Beja, labai gerai gyveno partiniai darbininkai mėsos,pieno kombinatuose, nešė už dyka ir po to pardavinėdavo
Graudūs esat lietuviai kurie prijaučiant tiems laikams. Ruskiai prievartavo žudė o po to darbus siūlė kai kuriuos neįtikusius išveždavo ir toliau žudė.
@Rusai yra galvažudžiai
O tu tais laikais gyvenai? Ne rusai kalti kad lietuviai vieni kitus skunde ir stalino rezimas i sibira treme. O be to stalinas buvo ne rusas!
@Zose
Rasa
@Rusai yra galvažudžiai
tremtyje. Mamytė sakydavo - niekada blogai negalvok apie rusus. Vietiniai rusai padėjo mums išgyventi, dalinosi pastoge ir maistu, kai atvežti lietuviai neturėjo kur prisiglausti. Nemaišykit politikos ir žmonių! O svarbiausiai, žinokit, ką kalbat!
@gimiau
Kalba ne apie atskirus žmones,o apie santvarką!Jei ne ji-nereiktų gimti tremtyje!!
@gimiau
būtent tikrai ne atskiriems žmonėms, o visiems tremtiniams padėjo vietiniai rusai. O santvarka ne nuo eilinių žmonių priklausė.
Sovietmečiu moterims grėsė susenti ties 50 metų: kaip jos viską ištvėrė?