Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
O koks skirtumas ,tada ar dabar? Kad eilės pavalgyti nėra? Tai sėdi prie staliukų ,lauki padavėjos, po to, kol atneša... Ir dabar daugelis soduose poilsiauja. Tiesa, kaimo kaip ir nebėra, nes jo ir nebėra. Na o " elitas" kaip tada važinėjo po užsieninius kurortus, taip ir važinėja. Atostogų aš asmeniškai gaudavau 32 d.d.Tai dabar nebėra kenksmingų darbo sąlygų. Juokinga! Mes dar ne visi išmirę,ne visi atmintį praradę.
@Sigita
Sigita jus labai teisi
@Sigita
Baikit su tais pilvais nieko negirdesi tik valgyt valgyt rodo kad badavo metus
@Sigita
Dabar yra pasirinkimas
Parašytas straipsnis matyt šiuolaikinio propagandisto,kuris negyveno tarybiniais laikais.Į Palangą,ar Šventąja už 10 d reikėdavo mokėti 5 rublius.Nuveždavo ir parveždavo įmonės autobusu. Jokiu pataliniu vežtis nereikėdavo.Valgyklose maistas budavo pigus,restoranuose ir kavinėse brangesnis.Beje maistas buvo naturalus,jokios chemijos kaip dabar.Dar visi geležinkelio darbuotojai įskaitant ir darbininkus be jokiu apribojimu turėjo teisę atostogu metu poilsiauti vykti keleiviniais traukiniais nemokamai,į pasirinktą miestą sąjunginėse respublikose ,daugiausia vykdavo į Krymą.Rašyti nesamones autoriui nereikėjo.
Nnntaip, antisovietinės propagandos nemažai - matyt tuo metu gyveno pas močiutę, ir jos pasakų klausė. Su užsieniu sunkoka buvo - bet visa kita - pliurpalai jaunimui, kad ir toliau nesuprastų, kas buvo gero ir kas buvo negatyvo. Vienas papaistė - visi paplojo. Man patinka tokios komedijos, daug tojių atsirado, gerai nors kad žalakevičiaus filmo niekas nenorėjo mirtį natūroje apie banditus nušvietė. Pagarbiai.
Jų ir meluoja atostogos būdavo nemažiau mėnesio važiuoti galėjai po visą tarybų sąjunga
@Senia
Už kokius pinigus galėjai važiuoti po tarybų sąjungą ,jeigu atlyginimas buvo vos 60 rub. o bateliai kainavo 30 rub. ir tai pablatom. Taip kam ėjo pavogt iš darbo tie gyveno
Tai,ja paraset yra grynas melas. Tevas dirbo Nemuno gamykloje,ir buvo paprastas darbininkas. Kiekviena vasara gaudavo kelalapius ir vaziuodavom i Pervalkos poilsio namus. Pusryciai,pietus,vakariene- buvo puikus,nereikejo rupintis tokiais dalykais. Ir nuvezdavo,ir parvezdavo imones transportas. Vyro mama dirbo Siauciunaites fabrike siuveja, kasmet atostogavo prie Juodosios juros. Nesakau kad sovietmeciu huvo geriau,bet baikit viena karta meluoti ir rasyt nesamones.
@Puma
Atsakymas Danutei - 60 rub. Atlyginimas buvo minimumas. Valytojos toki gaudavo. Atostogu mokytojai gaudavo 48 d.d. Tarnautojai - 24 d.d. Kelialapiai I Palanga ar Nida, ar uzsieni - zalia svajone. Zmones keliaudavo ir valdzia skatino, ivesdama AUTOSTOPU zenkliukus, panasiai, kaip pasto zenklus ir t.t. Labai prastas ISTORIKO (?!) str. Pavirsutiniskas. Tik is gazietu surinktomis nuotrupomis. Ir jau atgavus Nepriklausomybe. Buvo daug pliurpimo.
@Puma
Rašė apie tuo kurie be kelialapių, o juo gaudavo retas
@Puma
Kas met prie Juodosios tai jau nomenklatūrininkė.
Bet tikrai.kas cia toks rasytojas rase?kaip iskreipta.ir netikslu.atostogos buvo 28d.jei ka?ir viskas kainavo labai pigiai.taip buvo eiles valgyklose.nes kainavo ten kapeikas.O beje viska apmokedavo profsajungos.Ir keliaudavo ne tik elitas.o ir darbininkai.Prie juodosios juros taipat keliaudavo.Rasytojas dar visai zalias,tai ir raso vejus.
Apie kambarėlius pas močiutes - tai, manau, nusišnekėjo. Jei tada kokia močiutė būtų užsiėmusi tokia veikla, tai būtų sėdėjusi kalėjime. Pas močiutes gyvendavome, bet irgi su kelialapiais. Be maisto, be patogumų. Džiaugdavomės gavę plikas lovas. Nes patalynę irgi reikėdavo vežtis savo.
@aa
Nereikedavo veztis patalyniu, taip pas mociutes gyvendavom, nuvaziuojam, autob stotyje jos laukdavo ir lb greit gaudavom vietas. Gimusi 1963, lb gerai tuos laikus pamenu, ir i Kryma vaziuodavom be jokiu kelialapiu, vietoj buta gaudavom.ir po visokias gruzijas isvaxinejom be ju. Ziema padirbi, pasitaupai ir varyk vasara. Viskas pigu budavo.
"Gavus kelialapį jau buvo galima ramiai keliauti, nes nereikėjo galvoti apie maistą." Nesąmonė. Važiuodavom su kelialapiu į Šventąją ir temdavomės su savimi viską ką galėjom, net bulves. Ten pirkdavom tik duoną ir pieno produktus. Kiekvieną dieną mama darydavo pietus bendroje tam įrengtoje virtuvėje, kur reikėdavo palaukti eilėje kol atsilaisvins orkaitė.
Bet kiek susirinko sovietmecio pasiilgusiu. NES prie ruso buvo geriau ane?
@Joo
kaip buvo "gerai" Atsimenu turėjau 1 rublį ir galvojau pavalgysiu Palangos kavinėje (kokie 1978 metai). Už jį gavau 3 griežinėlius agurko su 2 griežinėliais šlapdešrės. Toks vat išsivystęs socializmas buvo. Bjauru prisimint.
Melagiai, prie jūros poilsiaudavom kiekvieną vasarą, mama buvo eilinė darbininkė, veždavo įmonės transportas.
@Ha
Tėvai dirbo gamykloje, tai važiuodavom su kelialapiu, o močiutė gyveno kaime, tai jokių kelialapių nematė. O ir mums išskirti kelialapiai buvo griežtai pagal šeimos narius, į kurių skaičių močiutės neįėjo. Vieną kartą tik galėjom ją nusivežti prie jūros.
Sovietinių atostogų džiugesys: vietų neužtekdavo ne tik paplūdimyje, bet ir valgykloje