Paskelbtame konkurse dalyvauja vienas nepilnametis, o daugiausia, dvylika, užsiregistravusių dalyvių priklauso 31–35 metų amžiaus grupei, BNS informavo Vilniaus savivaldybė.
Norą dalyvauti konkurse „Bug Bounty“ buvo galima pareikšti nuo rugpjūčio 23 iki rugsėjo 5 dienos. Prašyta nurodyti galimas saugumo spragas 16-oje Vilniaus miesto savivaldybės IT sistemų.
Nors užsiregistravo 36 dalyviai, tik trečdalis jų buvo aktyvūs.
„Iš užsiregistravusių dalyvių 13 buvo aktyvūs, tai yra pateikė mažiausiai po vieną pranešimą apie rastą galimą spragą. Likusieji po registracijos konkurse nebedalyvavo arba saugumo spragų nerado“, – teigė savivaldybė.
Iš viso sulaukta 35 pranešimų apie galimas saugumo spragas, kai kurios iš jų – dubliuojasi.
Anot savivaldybės, pranešimus nagrinės konkurso komisija, ji po keleto savaičių paskelbs nugalėtojus.
„Kol pranešimai nėra įvertinti, komentuoti apie aptiktas galimas saugumo spragas negalime“, – nurodė įstaiga.
Konkurso komisija nagrinės gautus pranešimus ir vertins juos pagal sudėtingumo lygį. Išskiriami penki sudėtingumo lygiai: ypatingas-išskirtinis, kritinis, didelis, vidutinis, žemas.
Kaip anksčiau skelbta, Lietuvoje vis dažniau susiduriama su kibernetinėmis atakomis, kai įsilaužėliai, pasinaudodami sistemų spragomis, nutekina svarbius klientų duomenis. Nuo įsilaužėlių jau yra nukentėjusi ne viena šalies įmonė, tad ieškoma būdų, kaip laiku nustatyti galimas spragas ir užkirsti kelią kibernetinėms grėsmėms ateityje.
Dalyviai, sėkmingai pranešę apie pagrįstas kibernetines spragas, kaip žadėjo savivaldybė, gali būti apdovanoti piniginiais prizais iki 2,5 tūkst. eurų.