„Švęsti dar ne laikas. Dėl to lauko kavinėse reikės tik pabendrauti. Masinio šventimo dar reikės palaukti. Manau, kad tai bus ne daugiau nei du žmonės prie staliuko ir su dideliais atstumais tarp staliukų“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.
Nors Vyriausybė imasi palaipsniui švelninti karantiną, S. Skvenelis akcentuoja, kad visiškai atsipalaiduoti, o „padidinto pavojaus sąlygos nesibaigs nei po mėnesio, nei po dviejų, greičiausiai dar ilgiau“.
Dėl to mes turėsime, kurdami savo išėjimo [iš karantino] strategiją, dvi mūsų visuomenės grupes. Tie, kurie yra rizikos grupėse, jiems tam tikros rekomendacijos ir apribojimai bus taikomi. Prašymas bus, kad jie saugotųsi ir kiti mūsų visuomenės nariai juos saugotų“, – kalbėjo premjeras.
Jo teigimu, jeigu verslai nepakankamai atsakingai žiūrės į reikalavimus dėl asmenų apsaugos, gali tekti grįžti prie griežtesnio karantino.
„Jau ir prieš tai buvęs etapas parodė, kad turime pakankamai didelę dalį sąmoningų žmonių ir jie to laikosi. Yra pačių verslo atstovų atsakomybė šitą režimą išlaikyti. Jeigu mes paslysime kažkur tai, reikės grįžti į griežtesnes sąlygas, tai būtų pats blogiausias dalykas.
Todėl pasitikėjimas, kontrolės mechanizmai yra, jie ir praeitą savaitgalį buvo naudojami, bet pagrindinis principas yra pasitikėjimas, atsakomybė. Tai leidžia garantuoti, kad nepadarysime tų klaidų, kurių negalime padaryti“, – teigė S. Skvernelis.
Nuo balandžio 27 d. pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas, kuriuo leidžiama lauko kavinių, restoranų veikla, kai kurie specializuoti mokymai, pavyzdžiui, vairavimo ar aviacijos, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veikla, ribojant įėjimą. Taip pat veikti galės bibliotekos, muziejai, sveikatos įstaigos, atliekančios planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, taip pat kirpyklos, kosmetologijos kabinetai.