Apie tai jis rašė feisbuke:
„Pasirodo, mes gyvename valstybėje, kurioje ministrai iki šiol nesupranta, kad nemokamas skrydis privačiu lėktuvu į Dubajų ir kažkieno apmokėtos atostogos geriausiu atveju yra aiškus viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktas, o blogiausiu – elementarus kyšis.
Nesuklyskite, kyšis gali būti duodamas ne už konkretų veiksmą. Galima tiesiog pirkti įtakingų politikų, pareigūnų, partijų lyderių palankumą ir simpatijas. Tai investicija, kuri atsipirks kažkada, kai bus svarstomi konkrečiam verslininkui svarbūs klausimai.
Rusijoje tai labai paplitusi praktika, kai oligarchai apmoka prabangias ministrų atostogas, nuomoja jiems jachtas, vilas, privačius lėktuvus. Negalvojau, kad Lietuvoje tai vis dar bus bandoma pristatyti visuomenei kaip „žmogišką klaidą“ ir normalią praktiką.
Lietuvoje dovanos, kurių vertė didesnė nei 2,5 tūkst. eurų, yra apmokestinamos. Ar ministrės ir jos vaikų atostogos Dubajuje tiek kainavo, nežinau, bet vien skrydžiai privačiu lėktuvu turėjo kainuoti nemažai. Ar ši dovana deklaruota? Ar nuo jos sumokėti mokesčiai?
Ministrės vyras prie Vyriausybės veikiančios specialios komisijos pripažįstamas kaip asmuo, susijęs su pavojų nacionaliniam saugumui keliančiais žmonėmis. Jam neleidžiama parduoti savo turimo fintech verslo.
Į kylančius klausimus dviem ministerijom vadovaujanti politikė atsakyti negali, nes jos vyras šiuo metu keliauja, motociklą non stop vairuoja, tai kalbėti negali.
Uspakichu padvelkė iš karto, nes jis visada į rimtus klausimus atsako kokia nors nesąmone, pats iš jos pasijuokia ir temą baigia. Tik bijau, kad konservatorių rinkėjai kiek kitokie, nei darbo partijos ir jų humoro jausmas kiek kitoks.
Jau nekalbu apie tai, kad ministrė po pirmųjų 15min publikacijų net neužsimena apie atsistatydinimą, nors jos skrydis ir atostogos vyko daugiau nei prieš metus. Kitaip tariant, jei tai netaps vieša, tai ir problemos nėra, o kai tapo, tai problema atsirado.
Apie atostogas Dubajuje nežino nei premjerė, nei partija, kurie dabar atrodo itin apgailėtinai, nes teisino tokį ministrės elgesį. Beje, iš retorikos panašu, kad ir toliau bando teisinti. Matyt, jei nepripažinsi, kad įlipai į šūdą, tai ir nesmirdės.
Na ir aišku, po Šarūno Stepukonio istorijos turim dar vieną skandalą, kur tik po žurnalistų tyrimo Lietuvos bankas pastebi, jog prie didelės mokėjimų įmonės prisišliejo už sukčiavimą teistas, sėdėjęs, pavardę pasikeitęs asmuo. Tos įmonės paslaugomis, net ir jums skaitant šį tekstą, naudojasi daug valstybinių institucijų, įskaitant Valstybinę mokesčių inspekciją“, – rašė S. Malinauskas.