Apie tai „Facebook“ puslapyje paskelbė „Meteo.lt“.
Ilgalaikė orų prognozė
Kaip rašoma įraše, orai bus šiltesni ir drėgnesni už daugiametę normą.
„Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad balandis (standartinė klimato norma: SKN: +7,2 °C ir 37 mm) bus iki 1,5–2,0° šiltesnis, o mėnesio kritulių kiekis apie 15–20 % didesnis nei norma.
Panašius skaičiavimų rezultatus pateikia kitas (CFSv2) ilgalaikių prognozių modelis. Balandžio mėn., skaičiuojama, turėtų būti maždaug 2–3 laipsniais šiltesnis , o kritulių kiekis – net iki 40–60 % didesnis nei norma“, – rašoma įraše.
Anot specialistų, ketvirtasis šių metų mėnuo turėtų būti šiltesnis ir drėgnesnis už daugiametę normą.
„Žvelgiant į pastaruosius keletą metų, 2018–2019 m. balandžiai buvo labai šilti, 2020 m. – artimas normai, 2021–2022 m. – vėsūs, o 2023 m. pasitaikė truputį šiltesnis už normą balandis. Pagal kritulių kiekį pastaruosius keletą metų balandžiai dažniau būna sausesni už normą (vidutiniškai tai yra sausiausias metų mėnuo). Tokie jie buvo 2019, 2020 ir 2023 m., artimas normai – 2021 m., o drėgnesni – 2018 ir 2022 m.
LABAI SVARBU. Tai yra eksperimentinės prognozės, jų patikimumas nėra labai aukštas. Svarbūs sprendimai, remiantis jomis, neturėtų būti priimami. Pateikta ilgalaikė prognozė nereiškia, kad visai nepasitaikys labai šaltų ir/ar sausų dienų.
Žemėlapiuose: ECMWF modelio oro temperatūros (viršuje) ir kritulių kiekio (apačioje) anomalijų prognozės artimiausioms savaitėms“, – teigia specialistai.
Primename, kad per Lietuvą slenka dulkės, atneštos iš Sacharos. Jos neigiamai veikia jautrių žmonių sveikatą – gali paūmėti alergijos. Rekomenduojama įvertinti būtinybę leisti laiką lauke ir šiltais orais džiaugtis atsakingai.