Seimo rinkimų antrasis turas vyks spalio 27 dieną, bet naujasis parlamentas turėtų prisiekti lapkričio viduryje.
„Aš ne įtariu, aš žinau, kad tai bus daroma. Per tą tarpą bus priimamas partnerystės įstatymas ir kitas jautrus įstatymas greičiausiai, jeigu vėl bandys parduoti savo balsus Laisvės partija, tai yra nekilnojamojo turto įstatymas“, – Žinių radijui penktadienį sakė A. Širinskienė.
„Galėčiau duoti dėl partnerystės ranką nukirsti“, – kalbėjo ji.
Abu minimi projektai yra sunkiai įveikę svarstymo stadijas Seime, iki pataisų priėmimo liko vienas balsavimas, tačiau jos nebūdavo traukiamos į parlamento posėdžių darbotvarkę iniciatoriams baiminantis, jog balsų galiausiai pritrūks.
Pasak A. Širinskienės, tarpuvaldis yra patogus metas priimti nepopuliarius sprendimus.
„Visi skaičiuoja, kad rinkėjas galbūt pamirš, nes jeigu dabar priimtų, tai rinkėjas po mėnesio atsimintų. Jeigu priims likus ketveriems metams iki rinkimų, rinkėjas pamirš“, – sakė politikė.
Civilinės sąjungos projektas įvestų lyčiai neutralią partnerystę. Lietuvoje šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties porų partnerystė. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.
Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.
Tuo tarpu visą nekilnojamąjį turtą, įskaitant ir vienintelį turimą būstą, Vyriausybė siūlė apmokestinti teikdama platesnę mokesčių reformą.
Balsavimas dėl NT mokesčio buvo atidėtas pernai spalį, valdantiesiems sutarus neforsuoti mokesčių reformos priėmimo.