• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentui ketvirtadienį ketinama pateikti Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma įpareigoti Seimo narius po kadencijos grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą įrangą.

Parlamentui ketvirtadienį ketinama pateikti Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma įpareigoti Seimo narius po kadencijos grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą įrangą.

REKLAMA

Tačiau jei nutiktų taip, kad Seimo nariai norėtų įrangą pasilikti sau, pataisose numatoma, kad jie turėtų susimokėti už šiuos daiktus asmeninėmis lėšomis grąžindami dalį jiems įsigyti panaudotų parlamentinių lėšų.

Seimui pritarus parlamentarės Agnės Širinskienės inicijuotoms pataisoms, naujoji tvarka būtų taikoma dar šios kadencijos Seimui.

Viktorija Čmilytė-Nielse vertino skeptiškai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina opozicijai priklausančios parlamentarės Agnės Širinskienės siūlymą įpareigoti Seimo narius po kadencijos grąžinti už parlamentines lėšas įsigytą įrangą. Parlamento vadovė teigia, kad šiuo siūlymu yra bandoma pataikauti gyventojams.

„Ponia Širinskienė yra puiki teisininkė ir labai preciziškai tokius dalykus vertina. Bet šiuo atveju ir pati puikiai supranta, kad Seimo statuto pakeitimas nieko nepakeistų, kadangi reikia keisti eilę kitų įstatymų tam kad tokio statuto nuostatos dėl įrangos grąžinimo Seimo kanceliarijai būtų įgyvendintas praktikoje“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai šis pasiūlymas yra šioks toks pataikavimas tam, ką nori žmonės girdėti. Aš dar kelčiau klausimą, kodėl tik apie įrangą eina kalba“, – akcentavo ji.

REKLAMA

Seimo vadovė ir toliau laikosi pozicijos, kad parlamentinių lėšų reikėtų apskritai atsisakyti.

„Aš laikausi nuomonės, kad reikėtų keisti Konstituciją – atsisakyti Konstitucijos nuostatos dėl parlamentinių išlaidų kompensavimo. Ir tuomet būtų atrištos rankos griežtinti, kitaip argumentuoti ir sutvarkyti tą klausimą, kad jis nebekeltų daugiau didelių diskusijų“, – teigė ji.

ELTA primena, kad iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.

Per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.

tv3.lt

Seniai taip reikėjo
Seniai taip reikėjo
Ateini į seimą, gauni įrangą, kuri reikalinga darbui ir dirbi. O pasibaigus darbo sutarčiai palieki ir išeini. Taip juk yra privačiam sektoriuje. O jei įranga netenkina įsigyji už asmeniškas lėšas. Taip kaip gyvena visi šalies pedagogai. Iš 1000 eurų už etatą atlyginimo pirkdami ne tik literatūrą, bet ir kopijavimo popierių padalomai medžiagai paruošti
Vieną kartą kažkas
Vieną kartą kažkas
turi pasakyti, kad pakaks grobti savanaudiškai iš asmeninių paskatų ko nereikia, už"suvenyrus" taip pat, šimtais, tonomis šluojamas seimo "sandėlis".
Siūlymas atsisakyti visai kanceliarinių baigtūsi visi barniai,paprastam žmogiui nieks neskiria išlaidų į ir iš darbo ir pieštukui ar pietums
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų