Pūs 8-13 m/s pietvakarių ir vakarų vėjas, gūsiai daug kur gali siekti iki 15–20 m/s. Oro temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos 16 val. duomenimis, pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos.
Mažesnio intensyvumo rajoniniai keliai šlapi, vietomis provėžoti, padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, slidūs.
Šilutės rajone lyja, likusioje šalies dalyje be kritulių. Oro temperatūra siekia nuo 0 iki 3 laipsnių šilumos.
Sausio trečiasis dešimtadienis buvo labai šiltas
Dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 0,5 °C (teigiama 4,3° anomalija). Aukščiausia oro temperatūra +6,8 °C išmatuota sausio 30 d. Kybartuose, o žemiausia -20,1 °C sausio 21 d. Ukmergėje.
Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje buvo 16,1 mm (0,9 SKN). Daugiausiai kritulių registruota Klaipėdos r. Vėžaičiuose 35,7 mm, o mažiausiai – Pakruojyje (4,6 mm) ir Joniškyje (4,7 mm).
Vidutinis Saulės spindėjimo laikas Lietuvoje buvo 10,4 val. (0,6 SKN): nuo 6,7 val. Utenoje iki 16,4 val. Kybartuose.
Šiandien – Grabnyčios, Perkūno diena
Šią dieną bažnyčiose šventinamos graudulinėmis ar grabnyčiomis vadinamos žvakės, kurios vėliau uždegamos užslinkus audros debesims. Tikėta, kad tokios žvakės padės apsisaugoti nuo audrų ir ligų. Na o iki krikščionybės atėjimo šią dieną lietuviai meldėsi Perkūnui.
Sakoma, kad per Grabnyčias jau pakvimpa pavasariu, nubąla beržų tošis, o gaidys gaudo nuo stogo varveklių lašus. Jei diena būna saulėta, manoma, kad pavasaris bus ankstyvas, o vasara – su dažnomis perkūnijomis. Jei dar daug sniego ant stogų, vasarą bus vešlios pievos. Vėjuota Perkūno diena suvėlina pavasarį, dėl to ūkininkams gali pritrūkti pašaro.
Taip pat mūsų senolių buvo tikima, kad jei šią dieną sninga, tada reikia bulves pavasarį sodinti ant kalno, jei nesninga – pakalnėje. Dar buvo manoma, kad antroji vasario diena parodo pavasarį: jei saulėta – bus gražus pavasaris, jei apsiniaukusi – lauk vėlyvų pūgų. Na o jei vasario antrąją kyla pūga – žiema ilgai karaliaus.