„Ar yra prasmė tada, kada situacija yra neapibrėžta tokia, kokia yra šiuo metu, skubėti keisti kažkokias taisykles – tai, mano nuomone, kol kas nėra. Bet tai nėra uždaryti klausimai, kurių Vyriausybės nesvarstys. Mums dabar svarbiausia saugiai išlaukti iki laiko po Velykų“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.
Jos teigimu, kol kas COVID-19 situacija Lietuvoje yra „stabiliai vidutiniškai sudėtinga“, kai susirgimų skaičius kasdien siekia 800–900 atvejų. Tačiau premjerė džiaugiasi, kad pastaruoju metu sparčiai kilo testavimo apimtys.
„Visas tas priemones bandydami derinti su spartesniu vakcinavimu, tikiuosi, kad tikrai kažkaip sugebėsime tą situaciją išlaikyti ir grįžti prie diskusijų, kokiomis sąlygomis, kokios veiklos galėtų būti atvertos“, – sakė I. Šimonytė.
Karantino pakeitimai priklausys nuo to, kaip sutiksime Velykas
Kaip kiek anksčiau, trečiadienį, kalbėjo I. Šimonytė, tai, kaip toliau atrodys karantinas, priklausys nuo to, kaip sutiksime Velykas.
„Patys puikiai matote iš skaičių, kad labai gerų žinių nėra. Situacija yra daugiau mažiau tokia pati, kokia buvo vakar ir užvakar. Atvejų skaičius aplink Vilnių ir savivaldybėse Rytų Lietuvoje toliau kyla. Kitose savivaldybėse situacija šiek tiek geresnė. Tačiau negalima pasakyti, kad neprastėja, stebime tas prastėjimo tendencijas ir kitur“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.
Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas nesiėmė spręsti karantino pakeitimų. Anot premjerės, tai, kaip atrodys tolimesnis karantinas, priklausys nuo žmonių atsakingumo per šventes.
„Tai labiausiai priklauso nuo to, kaip atrodys dinamika artimiausiomis dienomis. Tai priklauso nuo to, kaip mes visi kartu elgsimės. Jeigu šventes stengsimės sutikti saugiai ir pernelyg nekeldami rizikos kažkokiu namudiniu bendravimu vieni kitiems ir nebus reikšmingo spaudimo sveikatos sistemai, tai manau, kad gali kažkokių labai specialių ar griežtų sprendimų Vyriausybei ir pavykti išvengti“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 869 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė aštuoni žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą šalyje atlikti 9052 molekuliniai (PGR) ir 4524 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 339,2 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,5 procento.