• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Simonko: kai kurie išrinkti politikai nemato privalumų ginti LGBT ir lygybę

Papildyta 11.50 val. „Baltic Pride“ eitynės kitąmet vyks Vilniuje

Lietuva pagal LGBT bendruomenės teisių užtikrinimą užima tik 34 vietą tarp Europos šalių. Vladimiras Simonko teigė, kad politikai nemato privalumų ginti LGBT bendruomenės teises, o vyriausybės to nelaiko prioritetu. Šią dieną 15 šalių ambasadoriai, reziduojantys Lietuvoje, išreiškė palaikymą Partnerystės įstatymui.

Lietuva pagal LGBT bendruomenės teisių užtikrinimą užima tik 34 vietą tarp Europos šalių. Vladimiras Simonko teigė, kad politikai nemato privalumų ginti LGBT bendruomenės teises, o vyriausybės to nelaiko prioritetu. Šią dieną 15 šalių ambasadoriai, reziduojantys Lietuvoje, išreiškė palaikymą Partnerystės įstatymui.

REKLAMA

Gegužės 17 d. – Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją. Šia proga Švedijos ambasadoje surengta spaudos konferencija, kurioje svečius priėmė Švedijos ambasadorė Inger Buxton ir Lietuvos gėjų lygos pirmininkas, festivalio „Baltic Pride“ organizatorius Vladimiras Simonko.

Švedijos ambasadorė: turime apginti kiekvieno teisę gyventi laisvai nuo neapykantos

„Šiandien mes švenčiame kiekvieno žmogaus orumą ir sakome, kad kiekvienas žmogus turi teisę laisvai gyventi, nepatirdamas baimės, smurto ar diskriminacijos, nepriklausomai nuo to, ką myli ir kas yra“, – kalbėjo Švedijos ambasadorė I. Buxtor.

REKLAMA
REKLAMA

Ambasadorė pabrėžė, kad LGBT teisės yra žmogaus teisės, o tai yra demokratijos pamatas. Švedijos valdžia remia, kad LGBT teisės Lietuvoje būtų užtikrintos, tvirtino I. Buxtor. Švedijos ir daugelis kitų ambasadų, įsikūrusių Vilniuje, remia LGL ir LGBT bendruomenių teisių užtikrinimą.

REKLAMA

Ambasadorė pažymėjo, kad Tarptautinės dienos prieš homofobiją proga 15 valstybių ambasadoriai Lietuvoje parašė viešą laišką, kuriame palaiko Lietuvą kelyje už LGBT teises ir pabrėžia besitikintys, kad bus priimtas lyties atžvilgiu neutralus partnerystės įstatymas.

Pasak I. Buxton, pastaraisiais metais matoma tendencija, kai padaugėjo prieš LGBT asmenis nukreiptos neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Ši neigiama tendencija tik dar kartą įrodo, kad turime apginti kiekvieno teisę gyventi laisvai nuo neapykantos, smurto ir diskriminacijos“, – teigė I. Buxton.

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska kalbėjo, kad gyvename įdomiais laikais, kai reikalinga lyderystė.

„Aš įsitikinusi, kad tikrasis mūsų demokratijos rodiklis yra mūsų galimybė apginti labiausiai pažeidžiamus“, – teigė E. Dobrovolska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos šalys „lenktyniauja“, kas geriau užtikrina LGBT teises

„Esu laimingas, galėdamas visus pasveikinti LGBT laisvės zonoje“, – kalbėjo LGL vadovas V. Simonko.

LGL vadovas pristatė Europos vaivorykštės žemėlapį, kuriame atsispindi, kaip LGBT bendruomenės teisės yra užtikrinamos Europos šalyse.

„Tai tam tikros lenktynės tarp Europos Sąjungos ir kitų Europos šalių, kas yra geriausi, o kas turi padaryti gerokai daugiau darbo. Tai kaip LGBT „Eurovizija“, – kalbėjo V. Simonko.

REKLAMA

Jau šeštus metus iš eilės Malta užima pirmą vietą, kaip šalis, kurioje geriausiai užtikrinamos LGBT teisės. Antroje vietoje – Belgija, trečias – Liuksemburgas.

Trys paskutinis valstybės – Azerbaidžanas, Turkija ir Armėnija. Tos pačios, kaip ir praėjusiais metais. Antrus metus iš eilės paskutinę vietą tarp ES šalių užima Lenkija.

V. Simonko tikino, kad tai yra itin pavojingas signalas LGBT bendruomenei Lenkijoje, su kuria LGL palaiko artimą ryšį.

REKLAMA

Lietuva vaivorykštės reitinge užima 34 vietą.

„Tai reiškia, kad virš mūsų yra 33 valstybės, surinkome tik 16 taškų. Turime daug ką padaryti“, – tikino V. Simonko.

Pasak LGL vadovo, daugelyje šalių progresas LGBT teisių gynimo srityje sustojo dėl padidėjusio politinio susiskaldymo LGBT teisių klausimais.

„Kai kurie išrinkti politikai nemato privalumų ginant LGBT ir lygybę, vyriausybės nemato to kaip prioriteto. Tai yra labai liūdna ir aš tikiuosi, kad ateityje mes sugebėsime kartu pakeisti šią situaciją“, – kalbėjo V. Simonko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijos metu taip pat paskelbta, kad 2022 m. birželį „Baltic Pride“ eitynės vyks Vilniuje. Vieni iš renginio rėmėjų – grupė „The Roop“, kurie vaizdo įraše kvietė visus kitąmet atvykti į Vilnių. Taip pat pristatyta ir pirmoji „Baltic Pride“ oficiali daina, kurią sukūrė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Jonas Nainys-Jovani.

Renginyje apsilankė ir atvirai apie savo homoseksualumą kalbantis Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA

„Gyvename labai įdomiais laikais. Kiekvieną rytą tai kova tarp tamsos ir šviesos. Šį rytą mus pasiekė 15 ambasadorių laiškas, kuriame jie išreiškia palaikymą būsimam Partnerystės įstatymui. Noriu jums padėkoti, kad renkatės šviesą. Kartu su mumis“, – kalbėjo T. V. Raskevičius.

1990 m. gegužės 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino, kad homoseksualumas nėra psichinė liga, todėl ši diena minima kaip tarptautinė diena prieš homofobiją. Įvairiose Europos šalyse šią dieną ar net visą savaitę organizuojami renginiai, skirti paskatinti žmones būti tolerantiškais homoseksualiems žmonėms, akcentuoti jų lygybei.

REKLAMA

Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria homoseksualūs žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe; siekiama plačiau apie tai informuoti heteroseksualius žmones, paskatinti juos geriau suprasti seksualines mažumas.

Lietuvoje pirmą kartą ši diena minėta 2007 metais, tuomet visą savaitę vyko „Vaivorykštės dienos 2007“, skirtos konferencijoms ir pramoginiams renginiams šia tema. Vaivorykštės dienomis savaitė pavadinta todėl, kad homoseksualų vėliavą sudaro visos vaivorykštės spalvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų