Savaitgalį buvo kviečiami skiepytis tik tie, kurie priklausė tam tikrai prioritetinei grupei. Skelbta, kad per tris vakcinavimo dienas buvo paskiepyta 9,6 tūkst. gyventojų.
Savaitgalį neatvykimo procentas buvo labai mažas
Antradienį surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje R. Šimašius teigė, kad turėtų pavykti pasiekti 12 tūkst. paskiepytųjų, bet laisvų vietų registracijoje dar yra.
„Ne visi gydytojai būdavo tinkamai užpildę pacientų korteles, kai kur duomenys pasimesdavo, todėl turėjome tokių atvejų, kai lėtinėmis ligomis sirgę žmonės nematė tų duomenų e.sveikatoje. Buvo tokių, kurie nežinojo, kad serga lėtinėmis ligomis, o pasirodo, kad sirgo ir už juos kažkas užpildė.
Per tris dienas suskiepijome beveik 9 tūkst. žmonių. Noriu pasidžiaugti, kad neatvykimo procentas, tai yra tų, kurie buvo užregistruoti, bet neatvyko patys, buvo ypatingai mažas, apie 3,5 proc.
Pirmas dalykas, kad yra daug žmonių norinčių skiepytis, visomis vakcinomis ir jiems nėra skirtumo. Ta antivakseriška propaganda jų nelabai veikia arba veikia ne visus.
Antra žinia, kad vis dėl to norime masinio vakcinavimo ir negaišimo laiko atrinkinėjant pagal sąrašus. Jau laikas pereiti prie masinio vakcinavimo arba daugiau atidaryti sąrašus. Leisti kas kelis metus amžiaus kartelę, kad būtų grupė 60-65 atidaryta, policijos pareigūnai, kitos grupės. Būtina tą padaryti“, – sakė R. Šimašius.
Pasigedo lankstumo skiepyti daugiau žmonių
R. Šimašius primena, kad turėtų būti svarstoma galimybė leisti skiepytis visiems, kurie to pageidautų.
„Trūksta vakcinų, bet taip pat trūksta lankstumo skiepyti daugiau žmonių“, – pastebi meras.
„Bet kokiu atveju, ar bus ministro pakeitimai, ar nebus, pagal dabar galiojančią tvarką mes vėliausiai ketvirtadienį pakviestume registruotis šiai grupei (pareigūnai, kasininkai – aut past.) priklausančius asmenis ir vėliausiai penktadienį jie galėtų registruotis“, – sakė R. Šimašius, pabrėžęs matantis situacijos paradoksalumą.
Meras teigė, kad būtina galvoti „apie ėjimą į priekį ir pagrindinė energija turi būti nukreipta į tai, kad būtų galima paskiepyti kiek įmanoma daugiau žmonių“.
„Puikiai matome ir su atmainomis, tai paliečia ir jaunesnes grupes ir gana fatališkai. Turime įtemptą dieną, kai nors ir padidintas COVID-19 lovų skaičius, Antakalnio klinikinėje ligoninėje, tai šio ryto duomenimis, tik 11 buvo laisvų. Deja, pacientai jaunėja“, – pastebi R. Šimašius.
Ragino skiepyti pareigūnus
Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ragino prioritetine tvarka paskiepyti apie 8 tūkst. pareigūnų, vykdančių kontaktinę veiklą.
Šiuo metu pareigūnai yra paskutinėje prioritetinėje grupėje prieš pradedant masinę vakcinaciją. Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė antradienį pranešė, jog aukštesne prioritetine tvarka šiuo metu skiepijami dėstytojai į kontaktinį ugdymą šiemet greičiausiai negrįš.
„Taip, mes manėme, kad švietimas yra Lietuvos prioritetas. Tuo metu taip manėme, taip padarėme, pradėjome vakcinuoti, ir aš asmeniškai taip toliau manau, kad švietimas liečia mūsų vaikus, mūsų ateitį, o mes visi – tarnautojai, pareigūnai, neužmirškime, būdami tose prioritetinėse grupėse, kad už mūsų yra dar keli milijonai žmonių, kurie taip pat laukia vakcinos“, – sakė A. Dulkys.
Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad švietimo sektorių aukštu prioritetu skiepyti nuspręsta planuojant jį visą grąžinti į kontaktinį darbą, tačiau tai padaryti sutrukdė didėjantys naujų COVID-19 atvejų skaičiai.
„Tuo metu, kai skaičiai, tendencijos mažėjo, Vyriausybė turėjo planą pagal galimybes grąžinti visą švietimo sistemą į įprastas vėžes, todėl buvo papildyti prioritetai būtent švietimo sistema visa in corpore tam, kad galėtų tiesiog ji visa sugrįžti. Deja, dabar skaičiai mums tai padaryti trukdo, bet prie švietimo klausimų dar Vyriausybė grįš“, – kalbėjo ministras ir pažymėjo, kad tai buvo politinis Vyriausybės sprendimas, laikant švietimo sistemą prioritetiniu sektoriumi.