Apie tai, jog 2017-2021 m. VRK vadovavusi L. Matjošaitytė yra viena iš pagrindinių svarstomų kandidačių į komisijos pirmininkės postą Eltai patvirtino trys tarpusavyje nesusiję šaltiniai.
Eltai susisiekus su L. Matjošaityte, advokatė patikino, kad jokių pasiūlymų dėl VRK pirmininkės posto ji kol kas nėra sulaukusi.
„Matote, pokalbių ta tema tikrai neturėjome. O, matyt, kada būtų pokalbiai, tada galėčiau plačiau pakomentuoti. Kol kas nematau, ką pakomentuoti“, – Eltai sakė L. Matjošaitytė.
Pirmą kartą L. Matjošaitytė paskirta VRK pirmininke 2017 m. ir pakeitė daugiau kaip 20 metų įstaigai vadovavusį Zenoną Vaigauską. Tiesa, po metų darbo parlamento opozicija išreiškė nepasitikėjimą L. Matjošaityte dėl šališkumo ir palankumo vienai interesų grupei – išskirtinai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) partijai. Visgi, tuomet slaptas balsavimas dėl L. Matjošaitytės atleidimo žlugo ir teisininkė liko dirbti VRK vadove.
Šiuo metu L. Matjošaitytė dirba advokate, dėsto Mykolo Romerio universitete, yra LRT tarybos narė.
Kaip numato įstatymas, Seimas naująją VRK sudaro po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų – tai reiškia, jog naujoji komisijos sudėtis turėtų būti patvirtinta pavasarį.
VRK pirmininko kandidatūrą teikia Seimo pirmininkas. Po du VRK narius siūlo prezidentas, teisingumo ministras, Lietuvos teisininkų draugija. Dėl jų parlamentas apsisprendžia slaptu balsavimu.
Į VRK savo kandidatus teikia ir partijos, iškovojusios Seimo narių mandatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje – tokią teisę turės socialdemokratai, konservatoriai, partija „Nemuno aušra“, demokratai „Vardan Lietuvos“, liberalai bei „valstiečiai“.
Senosios VRK pirmininkės bei narių įgaliojimai nutrūks, kai prisieks naujos sudėties komisija. Šiuo metu VRK pirmininkauja L. Petronienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!