„Lietuva neteko atsidavusio savo valstybei menininko, kultūros žmogaus, kuris buvo vienas pirmųjų Atgimimo šauklių Alytuje, įsteigęs Alytuje Sąjūdžio iniciatyvinę grupę. Visą gyvenimą – kūrybinėje ir politinėje, pedagoginėje ir paveldosaugos veikloje V. Kolesnikovui rūpėjo Lietuvos ateitis“, – užuojautoje sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
„Signataras V. Kolesnikovas buvo nuoširdus ir paprastas, jautrus žmogus, lemtingu Lietuvai metu įvykdęs savo pareigą Tėvynei, įgyvendinęs principą: ieškok, ne ką tau gali duoti valstybė, o ką tu gali duoti savo valstybei“, – teigė šalies vadovas.
Užuojautą reiškia ir parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos valstybės idėjos V. Kolesnikovui buvo artimos nuo pat vaikystės. Iš pradžių apie jas kalbėjo tik šeimos rate, vėliau diskutavo su kolegomis menininkais, o prasidėjus Persitvarkymo Sąjūdžiui abu su žmona aktyviai įsijungė į jo veiklą Alytuje. Atkūrus nepriklausomybę, V. Kolesnikovas aktyviai darbavosi kultūros, švietimo ir mokslo srityse. Vienas iš pagrindinių jo tikslų buvo išsaugoti kultūros paveldą ateities kartoms. Dėl signataro mirties nuoširdžiai užjaučiu šeimą, draugus, kolegas ir bendražygius“, – sakė Seimo pirmininkė.
Apie Kovo 11-osios akto signataro, tapytojo V. Kolesnikovo mirtį pranešta penktadienį.
Jis buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, prieš daugiau nei du dešimtmečius vadovavo tuometinio Kultūros vertybių apsaugos departamento Alytaus teritoriniam padaliniui.
V. Kolesnikovas buvo apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.