Kelių policijos atstovas nurodė, kad rugsėjį, kaip ir kiekvienais metais, miestiečių laukia transporto chaosas.
Automobilių spūstys susidaro, nes į miestą pasibaigus vasaros atostogoms suplūsta žmonės. Be to, tėvai automobiliais veža vaikus į mokyklas, į būrelius. „Eismas tiek suintensyvėja mieste, kad mes pastebime vos ne stovintį visą miestą faktiškai visą dieną“, – sakė A. Dragūnas.
Kelių policijos tyrėjas minėjo, kad viena didžiausių vairuotojų klaidų esant automobilių spūstims – naudojimasis mobiliuoju telefonu. Naršymas ar žinučių rašymas blaško vairuotojo dėmesį, jis gali nepastebėti, kad priekyje esanti mašina kiek pristabdė.
Dėl to neretai kyla vadinamųjų techninių eismo įvykių, kai apgadinamos transporto priemonės, tačiau didelės žalos nėra.
„Spūstys ne tai, kad nemažėja, jos padvigubėja dėl tokių kuriozinių įvykių“, – teigė specialistas.
Taip pat į miestus suguža studentų, kurie įsilieja į eismą su turimais automobiliais.
„Kieno automobilis galingesnis, tas nori pasirodyti prieš draugus, palenktyniauti. Kiti studentai, atvykę po atostogų, nebuvę Vilniaus mieste ar didmiestyje kitame, <...> jie galbūt jau yra atpratę nuo eismo ir nežino, kokie eismo pokyčiai buvo padaryti per vasarą. Miestai keičiasi, keičiasi sankryžos, eismo organizavimo tvarka“, – sunkumus, su kuriais susiduria vairuojantys studentai, vardijo A. Dragūnas.
Kelių policija siunčia žinią, kad rugsėjo pradžioje dera neskubėti, važiuoti iš lėto. „Jeigu nežinote, kaip nuo namų privažiuoti iki Jūsų mokymo įstaigos, abejojate eismo pokyčiais, gal vakare prasivažiuokite, iš anksto apsižiūrėkite, kokie kelio ženklai, kokios eismo sąlygos yra, kaip patogu privažiuoti, kur pastatyti automobilį prie mokymo įstaigos“, – sakė A. Dragūnas.
Taip pat policijos pareigūnas pastebėjo, kad vairuoti reikia atsargiau, nes eisme dalyvauja ir vaikai, važinėjantys paspirtukais, dviračiais.
„Neretas vaikas ir pamiršta saugumą. Užsikalba su draugais ir per gatvę eidami, tiek pamiršta nulipti nuo dviračių, paspirtukų – per perėją pravažiuoja. Neįvertina, kad vairuotojai negali taip greitai pamatyti tų vaikų. Sulėtinkite greitį prieš perėjas, pasižiūrėkite. Nieko neatsitiks, jei pavėluosite kelias minutes, bet išsaugosite gyvybę, sveikatą kitiems“, – minėjo A. Dragūnas.
Pirmąją rugsėjo savaitę policija kontroliuos eismo saugumą miestuose. Pareigūnai daugiausiai budės prie perėjų, jiems talkins policijos rėmėjai ir kitos bendradarbiaujančios organizacijos.
Kelių policijos atstovas turėjo patarimų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams, zujantiems po miestą. Jo teigimu, reikėtų prisiminti elementarias taisykles: sumažinti greitį priartėjus prie žmonių, o einančius dviračių taku pėsčiuosius įspėti garsiniu signalu.
Kertant perėjas reikėtų nulipti nuo elektrinio paspirtuko ar nuo dviračio, persivesti jį per kelią, sakė A. Dragūnas.
Vilniuje atsiradus naujai transporto priemonei – žydram elektriniam motoroleriui, kuriuo galima dalintis, svarbu nepamiršti kelių taisyklių.
„Ši transporto priemonė skirta važiuoti gatve arba keliu, ja negalima važiuoti pėsčiųjų takais, dviratininkų takais. <...> Reikėtų ja važiuojant užsidėti šalmą“, – priminė A. Dragūnas.
Visą Žinių radijo laidą galite stebėti čia: