„Po VTEK paskelbtos išvados esame priversti reaguoti, todėl URM dėl ambasadoriaus E. Bajarūno sudarys komisiją galimam tarnybiniam nusižengimui tirti“, – BNS trečiadienį teigė ministro atstovė Paulina Levickytė.
Etikos sargai antradienį nustatė, kad prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvos ambasadorius Londone E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kai pernai pavasarį lankėsi miuzikle už ambasados pinigus.
Savo ruožtu Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako ir toliau nemanantis, kad E. Bajarūnas gali grįžti dirbti į Londoną dėl ankstesnių darbuotojų skundų bei atlikto tyrimo dėl jo elgesio.
VTEK teigimu, G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle „Operos Fantomas“ buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.
Atlikusi tyrimą, komisija nusprendė, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia minėtas įstatymas.
Tuo metu E. Bajarūną VTEK pripažino pažeidus įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Dėl šio pažeidimo ambasadorius vienus metus negali būti skatinamas, priimamas, perkeliamas į lygiavertes ar aukštesnes pareigas.
Pats diplomatas yra sakęs, kad apmokėjimas už bilietus ambasados lėšomis buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų.