Palaikyti kolegos į Vilniaus apygardos teismą atėjo daugiau kaip pusšimtis policininkų, pasirodė ir Vilniaus policijos vadas, teigęs, kad į bylos nagrinėjimą visi atėjo ne dėl spaudimo teismui.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Prieš devintą ryto į Vilniaus apygardos teismą kartu su advokatu atėjo policininkas Darius Šerpytis. Jis pernai gruodį netoli Juodšilių, Baraškų kaime nušovė pusamžę moterį, kuri su peiliu ir kirstuku puolė atvažiavusius greitosios pagalbos medikus ir jiems į pagalbą iškviestus policijos pareigūnus.
Kelios akimirkos ir į posėdį susirinko ne tik proceso dalyviai, bet ir daugiau kaip pusšimtis policijos pareigūnų. Atėjo ir Vilniaus policijos vadas.
„Kolektyvas susirinko palaikyti kolegą. – Tik palaikymas? – Taip, tik palaikymas. Jokio teisinio vertinimo, jokio bylos aplinkybių vertinimo, jokio tikslo daryti spaudimą teismui. Jokio tikslo daryti spaudimą prokurorui, absoliučiai kolegos palaikymas“, – kolegą užstojo Vilniaus policijos vadas Renaldas Žekonis.
Moters nužudymu kaltinamas Darius Šerpytis dar iki teismui atverčiant bylą nedaugžodžiavo.
„Nuotaikos geros, Bet aš daugiau nieko neatsakinėsiu. Yra mano advokatas“, – sakė kaltinamasis D. Šerpytis.
Teismas bylos nagrinėjimą atidėjo
Netrukus salėje pasirodė ir nušautos moters sūnūs. Tik štai teismui atverti bylos nepavyko, mat nukentėjusieji nespėjo aptarti su advokatu, ar sieks prisiteisti pinigų iš policijos. Žuvusios moters sūnūs prieš kameras nekalbūs.
„28 dieną pranešimą gavom, kad bus teismo posėdis. Aš tuo metu buvau atostogose. Ir šiandien nutraukęs atostogas grįžtu. – Koks ieškinys? – Negaliu pasakyti, nes kaip matot dar neseniai į bylą įstojom, tai bandysim pasitarti“, – atsakė nukentėjusiųjų advokatas Virgilijus Kvedaras.
Byla atsidūrė teisme prokurorams nutarus, kad pareigūnas viršijo įgaliojimus, peržengdamas būtinosios ginties ribas, nužudydamas psichiškai nesveiką įsisiautėjusią moterį.
„Tiesiog nebuvo neišvengiamos būtinybės tuo metu naudoti ginklą. Čia mūsų tokia pozicija“, – teigė prokuroras Rolandas Imbrasas.
Ginklo griebėsi kaip paskutinio šiaudo
Esą pareigūnai galėjo ją nuraminti kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, pasitelkę fizinę jėgą. Pareigūno advokatas Romualdas Drakšas tvirtina savo, esą visas priemones policininkai tuomet išnaudojo – ir tazerius, ir dujas, ir teleskopinę lazdą.
„Dabar įsivaizduokit situaciją: į tave bėga agresyvus psichinis ligonis, paklaikusiom akim, atstatęs į priekį peilį, lieka keli metrai, trauktis nėra kur, už tavęs kolega, už tavęs sniego pusnis, ką žmogui daryti? Stovėti ir laukti, kol jam gerklę perpjaus?“ – klausė advokatas R. Drakšas.
Pareigūnas, kaip aiškina advokatas, paleido įspėjamuosius šūvius, bet moters tai nesustabdė.
„Jis ištraukė, jis įspėjo, jis šovė į kojas. Jis ne į pilvą šovė, jis ne į kaktą, ne į krūtinę, jis bandė šauti į kojas, į rankas. Ir pateikė iš pradžių. O tai, kad jis į pilvą pataikė, jis paslydo žmogus. Tai buvo žiemą. Netyčia gi jis ją nušovė galų gale. Bet tai yra akivaizdi būtinoji gintis“, – sakė R. Drakšas.
Už tokio tipo nusikaltimą bausmės – įvairios
Tragedija Baraškų kaime įvyko pernai gruodžio viduryje. Lemtingą gruodžio dvyliktąją Bendruoju pagalbos telefonu medikų pagalbos prašėsi dabar jau žuvusios moters sūnus, teigęs, kad psichine liga sergančiai motinai ūmiai pablogėjo sveikata.
O atskubėjus medikams, moteris ėmė siautėti apsiginklavusi peiliu ir kirstuku, sužalojo mediką, sudaužė greitosios mašinos priekinį stiklą, tad greitosios brigadai neliko nieko kito – kviesti pareigūnus.
Policininkas į ją paleido penkis šūvius, paskutinis – penktasis buvo mirtinas. Tiesa, ar atsidurs pareigūnas kalėjime, kol kas spėlioja net ir patys prokurorai. Bet už panašius nužudymus besiginant praeityje žmonės yra ir išteisinti, ir nuteisti.
Už tokį nusikaltimą galima atsidurti kalėjime nuo septynerių iki penkiolikos metų. Bylos nagrinėjimas atidėtas iki rugpjūčio.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.