• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjis jau ryt, o kai kurie studentai, į sostinę atvykę siekti aukštojo mokslo, dar suka galvas, kur gyventi. Vietų bendrabučiuose nėra, o išsinuomoti būsto dalis neturi galimybių – brangu. Į tokią situaciją pakliuvę studentai kaltina Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) „neūkiškumu“ ir „aukštojo mokslo vizijos neturėjimu“. Kad atkreiptų valdančiųjų dėmesį, keletas žmonių  trečiadienį susibūrė į mitingą.

32

Rugsėjis jau ryt, o kai kurie studentai, į sostinę atvykę siekti aukštojo mokslo, dar suka galvas, kur gyventi. Vietų bendrabučiuose nėra, o išsinuomoti būsto dalis neturi galimybių – brangu. Į tokią situaciją pakliuvę studentai kaltina Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) „neūkiškumu“ ir „aukštojo mokslo vizijos neturėjimu“. Kad atkreiptų valdančiųjų dėmesį, keletas žmonių  trečiadienį susibūrė į mitingą.

REKLAMA

Trečiadienį prie ŠMSM protestuoti susirinko būrys socialdemokratų, tarp jų –  Seimo narė Dovilė Šakalienė ir iki 8 studentų.

Tiesa, dalis studentų teigė studijuojantys užsienyje ar gyvenantys Vilniuje, todėl asmeniškai su problemomis nesusidūrė.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai kartu su savimi atsinešė ir dvi palapines. Kaip anksčiau teigta, ji signalizuoja, kad „studentai, negalėdami gauti būsto, studijų metų turės gyventi palapinėse, siekdami aukštojo mokslo“.

REKLAMA

Kelių studentų rankose buvo laikomi ir plakatai su užrašais: „Studentas irgi žmogus“, Prieinamas būstas – Prieinamas mokslas“, „Barakai yra ministerijų reikalas“.

Studentė: „Mes esame labai pikti“

Į socialdemokratų organizuotą protestą atvykusi studentė Justina teigė, kad ankstesniais metais gavusių bendrabučių studentų gyvenimai šiemet buvo „sudrumsti“. Dalis studentų, grįžusių į bendrabučius rado papildomas lovas  jų kambariuose, o sudarytos sutartys buvo nutrauktos be žinios.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip neturėtų vykti – viskas turėtų būti skaidru. Mes esame labai pikti, kad universitetai taip užbėga už akių studentams ir ministerija dėl to nieko nepadarė“, – nurodė studentė.

Pasiteiravus Justinos, su kokiais sunkumais ji pati susiduria, studnetė nurodė jų neturinti.

Kitas į protestą atėjęs studentas Tadas kalbėjo taip pat asmeniškai su problemomis nesusidūręs – jis teigė atvykęs palaikyti studentus, negavusius kambario bendrabutyje ar negalinčius išsinuomoti būsto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viceministras: matome, kad tai nėra nacionalinė problema

Su pasipiktinusia bendrabučių situacija socialdemokratų grupele susitiko švietimo viceministras Gintautas Jakštas. Jis kilusios problemos dėl bendrabučių teigė neneigiantis, bet patikino, kad ŠMSM nėra atsakinga už bendrabučius ir bendrabučių neturi.

„Studijos nėra tik paskaitos – yra visa aplinka. Universitetai kuria tą aplinką kurdami studentų miestelius ir turi teisę, kuri turi išlikti. Tarp siūlymų buvo ir tokių, kad bendrabučiai turėtų būti perimti centralizuotai, tai tokios galimybės tikrai nėra. Universitetai ir kolegijos  turi teisę priimti studentų, kiek nori. Mes nereguliuojame skaičių ir srautų, nenustatome ir prioritetų, kam turėtų skirti“, – kalbėjo viceministras.

REKLAMA

Tiesa, kaip nurodė jis, iš susirinkusiųjų protestuotojų skaičiaus ir „kontingento“  buvo matoma, kad tai „nėra nacionalinė problema“.

G. Jakštas patikino, kad tie, kurie susiduria su sunkumais ir negauna bendrabučių, jie gali pretenduoti į socialines stipendijas ir gauti paramą iš savivaldybės būsto kompensavimui, siekiantį iki 300 eurų, patikino viceministras.

Kai kurie studentai liko be bendrabučio

Aukštųjų mokyklų bendrabučių užimtumas artėjant mokslo metų pradžiai siekia aukštumas. Dėl šios priežasties kai kurie VILNIUS TECH universiteto bendrabučių gyventojai liko be kambario.

REKLAMA

„Mūsų universiteto bendrabučiuose labai trūksta vietų. Kol buvo karantinas, suteikdavome tokią galimybę, kad čia galėtų gyventi ne universiteto studentai. Dabar, esant vietų trūkumui universiteto studentams, būtų keista, jei leistume gyventi čia nesimokantiems asmenims“, – apie kilusį sąmyšį pasakoja Vilnius TECH kancleris doc. dr. Vaidotas Trinkūnas.

 Į redakciją besikreipusios Paulinos [tikrasis vardas redakcijai yra žinomas] nuomone, toks iškeldinimas negalimas. Mergina įsikraustė į „šeimyninį“ kambarį prieš du mėnesius su savo draugu, kuris yra VILNIUS TECH studentas. Paulinos teigimu, būtent toks variantas bendrabučiuose buvo leidžiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi prieš savaitę Paulina ir dar keletas gyventojų sulaukė laiško, kuriame prašoma universiteto bendruomenei nepriklausančių asmenų išsikraustyti iki spalio 16 d. .

„Prieš du mėnesius buvo pasirašyta sutartis, kad galime įsikraustyti, kad gali ne VILNIUS TECH studentas gyventi su šio universiteto studentu, o po dviejų mėnesių staiga gauname laišką, kad reikia išsikraustyti. Nemanau, kad tai yra teisėta, nes daug žmonių lieka gatvėje“, – tikina mergina.

REKLAMA

Jai antrina jos draugė Ugnė, kuri taip pat gavo tokį patį laišką. Tiesa, mergina priduria, kad laiške nebuvo tiksliai nurodyta, ar bus nutrauktos galiojančios sutartys, ar tik nepratęsiamos baigusios galioti

„Mes buvome ramūs, kai gavome laišką, nes atrodė logiška, kad nepratęs su tais, kurių vasarą ir baigė galioti sutartis, o mes juk tik atsikraustėme“, – pasakoja Ugnė.

Įvyko nesusikalbėjimas

Studentams išsiųstame laiške praneštą sutarčių nutraukimą VILNIUS TECH kancleris vadina nesusikalbėjimu. „Gal tai buvo kažkokia komunikacinė klaida, nes buvo iškart prašyta bendrabučius administruojančios įmonės pranešti apie situaciją iš anksto“, – pripažįsta V. Trinkūnas.

REKLAMA

Kalbantis su Paulina paaiškėjo, kad sutartys nebuvo sudaromos iš naujo, o šie „šeimyniniai“ kambariai buvo perleisti senųjų gyventojų, todėl naujieji gyventojai atsikraustė ne rugpjūčio mėnesį, o dar vasaros pradžioje. Vykstant masiniam pirmakursių priėmimui rugpjūčio mėnesį bendrabutyje ėmė trūkti vietų, todėl, anot V. Trinkūno, ir buvo priimtas sprendimas paprašyti išsikraustyti ne VILNIUS TECH studentus.

„Neturime galimybės leisti bendrabučiuose gyventi ne mūsų universiteto arba išvis nestudijuojantiems asmenims. Terminas išsikraustymui yra duotas beveik 2 mėnesiai, pranešta yra iš anksto, jie nėra išvaromi tą pačią ar kitą dieną. Lyg tokių nežmogiško elgesio apraiškų nėra”, – aiškina kancleris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyveno be sutarčių Bendraujant su merginomis paaiškėjo, jog atskiros sutartys nebuvo sudarytos. Paulina prisimena, kad administracijoje teko pasirašyti keletą dokumentų bei palikti savo asmeninius duomenis, tačiau oficiali sutartis buvo sudaryta tik su universitete studijuojančiais vaikinais.

Vaidotas Trinkūnas priduria, kad sutartys ir yra sudaromos su tais asmenimis, kurie studijuoja, o persikeliant į šeimyninį kambarį naujos sutartys nėra sudaromos: „Buvo leista laikinai atsivesti žmogų, tačiau atskira sutartis greičiausiai nebuvo padaryta, kadangi buvo pasikliauta tuo universiteto studentu“.

Bendrabučiuose turi gyventi studentai, o ne jų sygyventinės ar sugyventiniai....
Dar karta matosi kaip dabartine valdzia rupinasi savo pilieciais .Geda.Kas per geroves valstybe..?
O kodėl turi būti dar kambariai sugyventiniams , jie tegul nuomojasi,jei mergužėles atvyko į Vilnių ne mokytis o kuo greičiau lovoje turėti sugyventinį. Tiesiog du viename ir viskas įskaičiuota nesigauna.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų