• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Japonijos premjero biuro save padegė vyras

Netoli Japonijos ministro pirmininko biuro trečiadienį save padegė vienas vyras, nepritariantis nužudyto ekspremjero Shinzo Abe valstybinėms laidotuvėms, pranešė vietos žiniasklaida.

Netoli Japonijos ministro pirmininko biuro trečiadienį save padegė vienas vyras, nepritariantis nužudyto ekspremjero Shinzo Abe valstybinėms laidotuvėms, pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA

„Žinome, kad šį rytą 7 val. (1 val. Lietuvos laiku) sankryžoje, esančioje po vyriausybės biuru, policijos pareigūnas rado apdegusį vyrą“, – sakė vyriausybės atstovas spaudai Hirokazu Matsuno.

„Tačiau šiuo metu policija tiria detales“, – pridūrė jis ir atsisakė atsakyti į daugiau klausimų apie incidentą.

Vyras, kuris, kaip manoma, yra įžengęs į aštuntą dešimtį metų, apdegė didelę kūno dalį, tačiau buvo sąmoningas. Policijai jis pasakojo, kad padegė save apsipylęs alyva, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“. Vyras buvo nuvežtas į ligoninę.

Pasak „TV Asahi“, tas vyras padegė save pasakęs policijai, jog nepritaria kitą savaitę planuojamai Sh. Abe valstybinių laidotuvių ceremonijai.

REKLAMA
REKLAMA

Televizijos teigimu, vienas ugnį bandęs gesinti policijos pareigūnas buvo sužeistas.

Naujienų agentūra „Kyodo“ ir kiti leidiniai teigė, kad policija į įvykio vietą buvo iškviesta apie 7 val. vietos (1 val. Lietuvos) laiku, gavus pranešimą, kad vieną vyrą „apėmė liepsnos“.

REKLAMA

Agentūra teigė, kad šalia vyro buvo rastas raštelis, kuriame buvo išreikštas nepritarimas laidotuvėms.

Po kelių valandų į įvykio vietą atvykęs naujienų agentūros AFP reporteris pamatė išdegusią žolę ir krūmus, netoliese buvo policijos ir žiniasklaidos atstovų.

Vienas Tokijo ugniagesių departamento pareigūnas patvirtino, kad vyras padegė save Tokijo Kasumigasekio rajone, kur įsikūrę daugumos Japonijos ministrų biurai, tačiau atsisakė pateikti daugiau informacijos, įskaitant vyro tapatybę, galimus motyvus ar būklę, motyvuodamas tuo, kad tai jautrus policijos reikalas.

REKLAMA
REKLAMA

Sh. Abe, ilgiausiai dirbęs Japonijos ministras pirmininkas, buvo nušautas liepos 8 dieną per rinkimų kampanijos renginį. Rugsėjo 27 dieną bus surengtos jo laidotuvės, finansuojamos iš valstybės biudžeto. 

Tačiau Japonijoje valstybinės laidotuvės yra retas dalykas, todėl sprendimas jas surengti Sh. Abe vertinamas prieštaringai. Naujausios apklausos rodo, kad daugiau nei pusė visuomenės nepritaria šiai idėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Garsiausias Japonijos politikas Sh. Abe išliko aktyviu visuomenės veikėju net ir po to, kai 2020 metais atsistatydino iš premjero posto dėl sveikatos priežasčių.

Įtariamas šaulys buvo sulaikytas įvykio vietoje vakarinėje Naros prefektūroje. Jis policijai sakė užpuolęs Sh. Abe dėl buvusio lyderio numanomų ryšių su Suvienijimo bažnyčia, kurios įtariamasis nekentė.

REKLAMA

Laukiama pasaulio lyderių

Ekspremjero nužudymas sukėlė šoką ir tarptautinį pasmerkimą, tačiau ministro pirmininko Fumio Kishidos sprendimas leisti surengti valstybines laidotuves sukėlė kontroversiją.

Sh. Abe toli gražu nebuvo visuotinai populiarus; jis sulaukdavo kaltinimų kronizmu ir buvo kritikuojamas dėl nacionalistinių pažiūrų.

Skaičiuojama, kad Sh. Abe valstybinės laidotuvės atsieis mažiausiai 1,7 mlrd. jenų (11,9 mln. eurų).

REKLAMA

F. Kishida kuris šiuo metu vieši Niujorke, kur vyksta Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, gynė šį planą, tvirtindamas, kad Sh. Abe rekordiškai ilgas laikas, praleistas prie vyriausybės vairo, ir tarptautinė reputacija reiškia, kad jis nusipelnė šios ceremonijos.

Tačiau dėl šio sprendimo premjero reitingai smuko, taip pat kilo nesutarimų dėl politikų ryšių su Susivienijimo bažnyčia.

Pranešama, kad Tetsuya Yamagami, kuris kaltinamas nušovęs Sh. Abe, piktinosi Susivienijimo bažnyčia dėl savo motinos narystės joje ir didelių aukų, privedusių jo šeimą prie bankroto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susivienijimo bažnyčia kaltinama spaudžiant tikinčiuosius aukoti jai kartais milžiniškas pinigų sumas. Šiuos kaltinimus ji neigia.

Nors Sh. Abe nebuvo bažnyčios narys, jo mirtis išprovokavo naują tyrimą dėl jos ryšių su Japonijos politikais.

Po Sh. Abe nužudymo Japonijos žiniasklaida atskleidė, kad daugelis valdančiųjų įstatymų leidėjų, ypač priklausančių ekspremjero frakcijai, per rinkimų kampaniją gavo pagalbą iš Susivienijimo bažnyčios narių. Visgi pati grupė teigia, kad pasekėjai tai daro tik kaip privatūs piliečiai.

REKLAMA

F. Kishidos valdančiosios Liberalų demokratų partijos atliktas tyrimas parodė, kad maždaug pusė jos įstatymų leidėjų buvo susiję su šia bažnyčia.

Jis pažadėjo, kad partija nutrauks visus ryšius su bažnyčia, kuri neigia kaip nors nusižengusi.

Sh. Abe valstybinės laidotuvės nebus religinė ceremonija ir vyks arenoje „Nippon Budokan“, pastatytoje 1964 metų Tokijo olimpiadai ir vėliau tapusioje populiaria vieta sporto varžyboms, koncertams ir kultūriniams renginiams.

REKLAMA

Šioje arenoje vyriausybė taip pat kiekvienais metais rugpjūčio 15-ąją rengia pamaldas Japonijos pralaimėjimui Antrajame pasauliniame kare paminėti.

Į Sh. Abe valstybines laidotuves bus pakviesta veikėjų iš užsienio. Be kita ko, laukiama JAV viceprezidentės Kamalos Harris ir Australijos premjero Anthony Albanese'io.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų